Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Exact Audio Copy-nál mennyire...

Exact Audio Copy-nál mennyire normális, hogy napokig tart a CD rippelés?

Figyelt kérdés

Hallottam erről a szoftverről, rátelepítettem egy régi Windows XP-s gépre.

Vannak itthon olyan CD-im, amikről már elkezdett lekopni a fényvisszaverő réteg, fény felé fordítva látszik, hogy "lyukas" a lemez. Ezeket a CD-ket bármilyen lejászóval lehetetlen akadás nélkül lejátszani, azt hittem, hogy teljesen reménytelen. Aztán odaadtam az egyik ilyen CD-t az EAC-nak, 2 nap alatt lerippelte, ki is írt ilyeneket, hogy "there were errors" meg hasonlók, meg azt, hogy hol vannak lehetséges hibák a hanganyagban. Nos, én egy csomószor meghallgattam, és semmi megakadás, reccsenés, akármi nincs benne! Szóval nagyon jó a hibakorrekciós algoritmus.

Na most, ott tartok, hogy már 3 napja dogozik az EAC az egyik zeneszámon (igen, egyetlen zeneszám napokig tart, nemhogy egy egész CD...), megy ugyan, de nagyon nagyon lassan. A becsült hátralevő időnél azt írja, hogy 99:59:59. Ha ez így halad, még jövő héten is itt fog duruzsolni mellettem a gép éjjel nappal. Egyébként úgy van beállítva, hogy 45 percenként álljon le 15 percre az optikai meghajtó lehűlése érdekében.

Ez amúgy mennyire normális, hogy ennyi napig tart neki secure mode-ban lerippelni egy CD-t? Lehet, hogy gyenge a CPU (ami egy kétmagos Pentium olyan 2005 környékéről), azért lassú a hibakorrekció? Az optikai meghajtó biztos, hogy hibátlan, arról telepítettem a gépen levő XP-t, meg audio CD-t is játszottam le vele.



#cd #Exact Audio Copy #CD rippelés
máj. 13. 20:05
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális hibás CD-nél. Ugyanis ilyenkor rengetegszer megpróbálja ugyanazt a szektort beolvasni, hátha egyszer sikerül, meg ha csak részben, azokat összeadva meglehet az adat. Két hibajavító eljárás is van benne, amit a piros négyzetháló jelez. A legfelső azt jelenti, hogy sokadik próbálkozásra sikerült a beolvasás. Ha a középső is aktív lesz akkor a hibajavító algoritmus sikerrel járt. A CD úgy van megcsinálva, hogy matematikai eljárással ki lehessen számolni néhány hiányzó adatot. Ezt a mezei CD lejátszó is megcsinálja, így egy enyhén karcos CD-t még gond nélkül vissza tudsz játszani. A harmadik a végső megoldás, a hibaelfedő algoritmus. Ez az olvashatatlan rész helyére az előző néhány hangminta alapján újakat generál, hogy kitöltse a hiányzó részt. Nagyon jól dolgozik, ha nem tizedmásodpercek hiányoznak, de ez már nem az eredeti zene lesz, ami a CD-n volt, hanem valami ami kísértetiesen hasonlít rá. Ezt jelöli az EAC neked, hogy hol dolgozott, hogy meg tudd hallgatni. De elég sok hibánál már ez is feladja, ilyenkor hallani cicergést.
máj. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!