Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha 0-ról csinálnánk a napeleme...

Ha 0-ról csinálnánk a napelemes infrastruktúrát, akkor is bonyolult lenne?

Figyelt kérdés
Egyre többen raknak napelemet a ház tetejére, viszont az áramszolgáltatók egyre inkább vonakodnak, hogy a megtermelt áramot be tudják rakni a közösbe. Értem én, hogy a hálózat nem feltételnül bírja el az egyre növekvő áramot. De ha most kezdenénk el az egész villamossági hálózatot, akkor meg lehetne oldani jobban? Hogy például akárki jön hogy berakná az áramát a közösbe, akkor az nem jelenten gondot... Mi egyáltalán az oka annak, hogy probléma a napelemmel megtermelt energia? A kábelek vastagsága? Vagy azok mennyisége?
máj. 9. 15:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
* De ha most kezdenénk el az egész villamossági hálózatot _építeni_
máj. 9. 15:27
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Leginkább a központi tározóművek hiánya miatt nem lehet jobban fogadni az egyéni napelemes termeléseket.


A világunkat rém ostoba és ocsmány jellemű emberek vezetik, akik inkább háborúznak ahelyett, hogy a közműveket gyarapítanák.

máj. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

"De ha most kezdenénk el az egész villamossági hálózatot"

Persze, álmodozni, feltételezésekbe bocsátkozni lehet (lehetne minden napelemes rendszer alá jelentős tárolási kapacitást - alkalmasint akkumulátort - rakni, vagy gyorsan hadra fogható (bio)gázerőművet telepíteni), csak a való világ nem ilyen.


"Mi egyáltalán az oka annak, hogy probléma a napelemmel megtermelt energia?"

Az egyik fő probléma, hogy este - amikor egyébként is csúcsidőszak van fogyasztás szempontjából - nem süt a Nap (vagy vannak olyan időszakok, amikor nem süt kellő mértékben), így valamiből elő kell állítani a szükséges elektromos energiát. A másik probléma, hogy pár nagy, folyamatosan terhelő erőművet még relatíve könnyű egymáshoz szinkronizálni (a váltakozó áramú feszültség fázisát), addig sok apró, különböző módon termelő napelemet már nehéz.

máj. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
#3 (16:11) - az automata szinkronizáció alapból biztosítva van a helyi inverterek szintjén, a nagy forgógépek meg jól pufferelnek, tehát ezzel már nincs probléma.
máj. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Gugu Gabor ***** válasza:
71%
Nagyon le egyszerűsítve úgy lehet elképzelni az egészet hogy van egy tartályod amibe folyik is be a víz és folyik is ki. A befolyó oldal az erőmű és a napelemek szélerőművek a kifolyó oldal a fogyasztók, a cél az lenne hogy a vízszint kb mindig egységes legyen a tartályban nem lehet se sok se kevés. A nap szél erőművekkel az a baj hogy a befolyás nem feltétlenül egységes van amikor sok van amikor kevés vagy nincs is. A másik gond az hogy a befolyó oldalon nagyon körülményes és drága az energia tárolása. Az erőművekkel az a baj hogy típustól függően nem lehet kellően gyorsan szabályozni őket. Pld a gáz vagy a biomassza erőműveket lehet gyorsan szabályozni de paksot pld nem.
máj. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
15%

"az automata szinkronizáció alapból biztosítva van a helyi inverterek szintjén"

Vagy nem (teljesen tökéletesen).

máj. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%

A megoldások már régen ki lettek találva. Járási városok szintjén kéne építeni villanyra működő metán, ammónia, karbamid, stb. szintetizáló üzemeket, melyekkel feldolgozható lenne a kohászati, biogáz, stb., eredetű szén-dioxid. Ezzel a megoldással kiváltható lenne a hidrogén nehézkes tárolása, ráadásul a komplett téli tüzelőt meg lehetne vele termelni.


Országos metánelosztó-hálózat már van. A legtöbb járműnek tökéletesen megfelel a CNG és LNG üzem. A központi légkondicionálók is működhetnek belsőégésű metánmotorokra, melyek hulladékhőjét még egy abszorpciós ciklussal is fel lehet használni.


Ezek a technológiák már 100 éve ki vannak találva, egyszerűek, tartósak és elég gazdaságosak a nagybani alkalmazáshoz. Nekünk viszont olajat kellett enni és inni, mert a nagyhatalmaknak ez az egyszerűség kellett a kényelmes élősködéshez!

máj. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Két fő probléma van:

1, A termelésnek és a fogyasztásnak folyton egyenlőnek kell lennie. Oké, akkumulátorokkal egyéb energiatárolókkal, és csúcs erőművekkel ez még kijátszható, megoldható, de drága.

2, Minden helyi trafóállomásnak képesnek kell lennie vissza táplálni is a magasabb feszültségű országos hálózatba is. Szintén megoldható, de sokat drágít az infrastruktúrán.

(3), nyilván van, ahol új vezetékek is kellenek, de ez a legkevésbé problémás rész.

máj. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

#8 (17:36)


1. Drága, de az olcsó és környezetbarát villanyellátás miatt megéri invesztálni.


2. A klasszikus transzformátorok alapból oda vissza működnek, ráadásul a védőszerelvényeiken se kell módosítani.


3. Modernizálni és bővíteni tényleg kell, de azt amúgy is folyamatosan kell.

máj. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És mi lene, ha tényleg mindenhol - hosszúsági foktól függetlenül - lenne napelem és az egész össze lenne kötve? Mármint ahol épp süt a nap, mondjuk a Föld felszínének 1/3-án, akkor az a rész látja el árammal a Föld maradék 2/3-át is. Vagy többezer kilométerre nem lehetséges továbbítani a voltokat/ampereket?
máj. 9. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!