Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankok 100 ezer euró felett...

Bankok 100 ezer euró felett mit csinálnak? És a befektetokkel mi történik?

Figyelt kérdés

Ha a bank ennyi pénzért van csak biztosítva akkor mit csinál az akinek 60,100, 200 milliója van? Hogy nem fog koppanni Ha egyszer történik vmi, 40millioval kiszurjak a szemét aztán ennyi volt, ez hogy működik?

...

Az is érdekelne hogy azokkal mi a helyzet akik befektetik a pénzüket pl interactive brokersnel is 100k euroig biztosítva vagy oké, de mi van azokkal akik pl hosszútávon kamatos kamattal szépen 20-30 év alatt elernek pár száz milliót, benne van sok év munkája azokkal mi történhet, tényleg Ha gond van 100k fölött így jártak és kész vagy hogy van ez megoldva ?



máj. 8. 23:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Pl vki tényleg s&p500ba rakja a fizetését folyton, abból tényleg osszejohet 30 év múlva mondjuk 300 millió, de csak ha egyben tartja, nem lehet darabokban noveszteni, akkor ők mindent vagy semmit remélik hogy nem bukik be a bank, megy tönkre a bróker stb , tudva hogy ekkor 40 millióval távozik csak ? Nem értem de biztos ki van ez találva
máj. 8. 23:35
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Honnan gondolod, hogy ennyiért van csak biztosítva?
máj. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Külön kell kezelni a pénzt és külön az értékpapírokat. Az értékpapírok nincsenek a bank mérlegében, ha fizetésképtelenné válik, nem rendelkezhet az ügyfelek értékpapírszámláin nyilvántartott eszközökkel.

A számlapénz viszont a bank mérlegében van, mint kötelezettség, annál a bank az, aki tartozik neked. Ha a bank csődbe megy, nem tudja visszafizetni az adósságát. Erre az esetre vonatkozik a biztosítás. A betétbiztosító a jelzett összegig átveszi a betétesek helyét a végelszámolásban, tehát kifizeti a kisbetéteseket és beáll a sorba a többi hitelező közé. A bank vagyonát (hiteleket, befektetéseket) ekkor a felszámolóbiztosok elkezdik értékesíteni, a befolyt összegekből pedig sorban fizetik vissza a maradék betéteseknek és a biztosítónak a pénzüket.


Az ügyfél értékpapírok esetében viszont a bank bedőlése után simán csak átkerülnek az értékpapírjaik másik bankhoz/brókerhez, pont mint a banki széfekben tárolt vagyontárgyak is egy másik bankhoz. Az értékpapírszámlákra vonatkozó kártalanítás olyan esetekre szól amikor a broker/bank ellopja az eszközöket, vagy más csalással károsítja meg a befektetőt, ehhez nem kell feltétlenül bedőlnie sem.

máj. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
felrobbannak
máj. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóval ha van egy bank vagy esetleg kettő ahol valaki tartja a pénzét és ezen kívül ha az ertekpapirokbol, részvényekkel etf-ekbol stb felhalmoz egy a fentinel jóval nagyobb összeget akkor nem lehet baja mert előbb utóbb vki kifogja mindenképp fizetni akkor is ha mondjuk 500milliorol van szó?
máj. 10. 15:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért nem lehet baja, mert a bank ebben az esetben csak nyilvántartja, hogy neked van ilyen meg olyan értékpapírod (pl. otp). Az nem a banké. Max ha az otp megy csődbe, akkor futhatsz a pénzed után.
máj. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!