Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan bánnak a nyíregyházi...

Hogyan bánnak a nyíregyházi állatkertben az állatokkal?

Figyelt kérdés
A nyíregyházi állatparkban néha megreptetik a madarakat (pl. bagoly, sas), futtatják a lovakat, kiengedik egy szélesebb területre a vadállatokat (farkas, leopárd) vagy ott rohadnak benn szerencsétlenek azokban a szűk ketrecekben egész életükben?

2019. szept. 30. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

A kifutójukban vannak mint minden állatkertben...

Sőt a nyírágyháziban sokkal több helyük van, tágasabbak a kifutók mint a többi hazai állatkertben.

2019. szept. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem nincs plusz hely, a madarak már nem is repülnek egyébként, a kakaduk, papagájok legalábbis. Inkább odébb lépked, illetve a rácson közlekedik. De lehet ilyen a természetük. Engem inkább a barnamedve és a zsiráfok állapota aggaszt. Ha megfigyeled, a barnamedvének már ki van járva a sáv a kifutó mellett, illetve a zsiráfok mintha szefósok lennének, a beltéri "istálló" mellett mászkálnak fel-alá, fel-alá, kivéve a kicsit.


Való igaz, hogy rengeteg állatfajt zsúfoltak be kicsi helyre, a miskolci vadasparkhoz képest pl.

2019. szept. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Sóstón jóval nagyobbak a kifutók, mint amit bárhol máshol láttam. Nem véletlenül híres Európa-szerte.
2019. szept. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És erre nincs valami törvény? A zsiráfokat vagy a medvét már meg se néztem, egyszerűen nem bírtam tovább nézni. Az egész undorító. Elhízott turisták, egyik kezükben kaja, másikban kamera, visítozó gyerekek, hangzavar, sokan mérgelődnek, ha az állat nem hajlandó pózolni, szerencsétlen állatok idegesek, félnek vagy apátiásak. Leszámítva a kacsákat és kakasokat. Hogy szabad ilyet megengedni? Ezek az EU-s normák? Bele se merek gondolni, milyen a többi hely. Láttátok a kígyókat, milyen apró helyen vannak? a terráriuma kisebb, mint az állat mérete, telezsúfolva gagyi műnövényekkel. Az a szerencsétlen kis csikóhal egy aprócska akváriumban, teljesen egyedül.
2019. szept. 30. 17:05
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

De, minden állatfajnak meg van határozva a minimális kifutó méret,

amit nyílván betartanak mert ha nem tartanák be már bezáratták volna a helyet.

2019. szept. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Egy állatkert sem tud akkora területet biztosítani, hogy egy medvének elég legyen... Ugyanis nincsenek megye méretű területek. Mert egy medve élőhelye alapvetően megyényi területet tesz ki.

Gondolj a medvére, aki pár éve napok alatt átgyalogolt az országon, és Szeged mellett szedték össze. Szlovákiából jött.

A farkas kb ugyanez a kategória. Hol futtatnák?

És nem, nem lenne nekik jobb a vadonban, mert nincs vadon. Az ember megszállt mindent, kiszorítva az állatokat.

2019. okt. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem írtam olyat, hogy jobb lenne nekik a vadonban, bár ez egyértelmű. Rezervátumok pedig vannak, ahova el lehet vinni ezeket az állatokat. Konkrétan a medvék számára is van ilyen, hatalmas erdővel a Kárpátokban, Ukrajnában. De amint a hozzászólásokból is látszik, mindenki szarik bele szegények sorsába, ez az "inkább itt éljenek, mint meghaljanak odakinn, itt legalább etetik őket" képmutató hozzáállás, az állatok puszta kizsákmányolása. Azt meg ne magyarázza be nekem senki, hogy nem lehetne magasabb, nagyobb madárházakat építeni vagy nagyobb terráriumot kialakítani a hüllőknek. De persze kell a hely az éttermeknek. Mindegy, kár volt kérdezni, úgy is tudtam a választ...
2019. okt. 1. 10:04
 8/8 anonim ***** válasza:
92%

Ha normális hangnemben képes vagy ezt megfogalmazni, és leírod nekik mailben, akkor szerintem fogsz választ kapni, hogy mi a kötelező és hogy járnak el ők ehhez képest. Csak felejtsd el a rohadnak meg a kizsákmányolás szavakat, bizonyára meg tudod ezt írni ilyen passzív agresszív támadás nélkül is. :)


Az állatkerteknek fontos szerepe van a fajfenntartásban, sok állat képtelen lenne megélni a vadonban, ami fogságban született (vadon születni meg már nem nagyon van esélye ugye, az ember miatt.....). Nem vagyok zoológus, de az ilyen példányok esetében nem hiszem, hogy a rezervátum is megoldás lenne, ott is egyedül kénytelen boldogulni, csak legalább vadászoktól védett helyen. Meg hát, a kígyót és a kakadut milyen rezervátumba tennéd?

Igen, természetellenes, hogy fogságban szaporítják őket, de ha nem tennék, a többség már kihalt volna. Az ember miatt, de az ember így legalább próbálja csökkenteni a saját fajtája által okozott kárt.

Szép jövő lenne, ha nem lenne szükség állatkertekre, de ehhez egy olyan szintű gondolkodásbeli változásra lenne szükség, ami a mai világban elképzelhetetlen. Jelen helyzetben ők a "kisebbik rossz".

2019. okt. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!