Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Eladtam a lovamat barátnőmnek,...

Eladtam a lovamat barátnőmnek, de nagyon lesoványodott, sajnos szerzôdést nem írtunk hogy ilyen esetben visszavehessem , mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Kb 4 hónap alatt kb 100kg-ot fogyott a ló , nagyon le van soványodva, vissza akarom venni mert ez kínzás, elvileg szólt többször is a bértartónak hogy adjanak több takarmányt neki de a ló csak továbbra is fogyik. Mit lehet tenni? Jelentsem fel állatkínzásért? De az lehet hosszadalmas, vagy mit ?

2020. aug. 10. 09:41
1 2
 1/15 anonim válasza:
95%
Nem lehet hogy a környezetváltozás miatt kezdett el fogyni?
2020. aug. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Áh . Amiatt max minusz 20kg az elején esetleg . De már 4hónap eltelt. Nálunk is mindig annyit evett az a ló mint a másik kettő együtt,nagyon szereti a hasát. Meg hàt sodrott így nem egy sportló, de enne csak nem kap eleget.
2020. aug. 10. 09:58
 3/15 anonim ***** válasza:
11%
Ha feljelentenél engem, én azonnal levágnám.
2020. aug. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Ha eladtad, akkor nem veheted vissza, kivéve, ha újra eladja neked.


Amit elvileg tehedsz, hogy feljelented állatkínzásért, ha tényleg éhezik a ló, akkor büntetést kell fizetnie. De ha eddig túl kövér volt az állat, akkor nem.

2020. aug. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Nem kötekedésből, csak hogy jobban átlássuk a helyzetet: Hány kiló volt a paci nálad? Oké, sodrott, de nem lehetséges hogy eleve túlsúlyos volt? (a lovak kábé egyáltalán nem tartanak mértéket evésnél)


Érdemes lenne állatorvost hívni hozzá, hogy végezzen rajta egy átvizsgálást. Ha ennyire fogyik, akkor nagy eséllyel neked van igazad, de attól még nem lehet kizárni a szervi problémákat sem (pl fáj a foga)


Sajnos ez egy elég fájdalmas tanulópénz: még barátnak, sőt, rokonnak sem adunk el lovat gondosan megírt, részletes szerződés nélkül.

2020. aug. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
19%
akár le is vághatja a lovat. Már az övé.
2020. aug. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Hiába jelented fel, az, hogy "sovány a ló", arra semmit nem fognak lépni. Bármit mondhat erre a tartója, rossz takarmányhasznosító, most volt kólikája, bármit.

A hatóságokat nem fogja érdekelni, hányszor hallod, hogy a halálra éheztetett állatokhoz is csak akkor mennek ki, amikor már a dögszag miatt a tizedik feljelentést teszik a környéken... szomorú, de ez a helyzet Magyarországon.

Ha a barátnőd, akinek eladtad, partner benne, keressetek másik bártartó helyet. Legyen a ló legelőn, ahol annyit legelhet, amennyit akar, ez a legjobb egy lesoványodott lónak.

Állatorvost esetleg érdemes hívni, nem kell-e fogát reszelni, illetve volt-e féreghajtva.

Sajnos nem tehetsz jogilag semmit. eladtad a lovat, a törvény előtt ezután semmi közöd hozzá. Egy ismerősöm az idős, 20 év feletti lovát adta el, nyugdíjas társlónak, "legfeljebb egy kicsit a gyerekeket vezetgetjük a hátán", mondta mézes-mázos vevő. Ja, vezetgették is, nyereg alatt napi 4-5 órát ment a lovasiskolában szerencsétlen, meg a lovastáborban. Mikor az előző tulaj számonkérte, hogy nem erről volt szó, még ők fenyegették meg burkoltan, hogy ugye tudja, hogy egy ilyen idős ló bármikor elpusztulhat már...

Ha kiadod a lovadat a kezedből, onnantól legálisan nem tehetsz semmit. Még ha bele is írtok valamit a szerződésbe, ha perre viszed a dolgot, egy csomó költség, és évekig elhúzódhat a per.

2020. aug. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
nem értem ha haveri alapon eladtad menj a haverhoz és vásárold vissza a lovat tőle.De mint olvasom bértartásban van a ló tovább adva.Akkor itt a bértartási körülmények a mérvadók.Beszélj a haverral és vedd vissza a lovat.4 honapot nem vártam volna eddig én is lótartó vagyok.
2020. aug. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Most tettem egy árajánlatot de nem mondott semmit csak annyit hogy nem tehet róla hogy nem adnak enni neki. A ló egészséges ez fix és nem volt elhízva. Pont optimális volt a testsúlya, fogai rendben. Spórol a bértartós.
2020. aug. 10. 14:00
 10/15 anonim ***** válasza:
22%
Drága idén a széna!
2020. aug. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!