Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Milyen àllatvédelmi cselekedet...

Milyen àllatvédelmi cselekedetet csinàltàl eddig életedben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kívàncsi lennék ki milyen jó cselekedetet tett màr az àllatok védelmében.


Jó lenne ezeket olvasni és tudni,hogy van nagyon sok jó ember.


Pl. megfogtàl egy kóbor kutyàt es elvitted chipet olvastatni. Ra dumaltad a szomszedot,hogy milyen jo lenne ha kiivartalanitana a macskajat es nem szulne evente 10 kolykot stb. Vegan/vegetarianus vagy.


Ilyenekre gondolok.


Varom a sztorikat.

Szep estet Mindenkinek!


2021. márc. 2. 21:49
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%
Két kutyát tettek ki itt nálunk a tanya közelébe, és ismerősnek szóltam hogy nézzen benne chipet, nem volt. Így azóta az én nevemen chipesek és ivartalanok
2021. márc. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
94%

Fogtam be, és kerestem gazdát kidobott kutyusoknak. Sokat "kampányolok" az ivartalanítás mellett a környezetemben én online platformokon is. Volt már utcáról mentett kutyusom. Időnként támogatom a helyi állatvédő egyesületet. Nem túl sok, de igyekszem mindig kicsit többet tenni.

Negatív érzés volt ezt leírni, mintha kérkednék, pedig az egész nem erről szól.

2021. márc. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
93%
2-szer is átteletettem tél elején talált pici sünt a pincében. Pedig nem kedvelem ôket.
2021. márc. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
94%

Régen volt de sokszor madargyűrűző táborban voltam nyarankent onkenteskedni nem csak gyűrűztünk, hanem sebesült madarakkal is foglalkoztunk. Sokszor 100 km-et mentünk bejelentések miatt sérült vagy mérgezett madarakert.

Ezen kívül befogadtam kóbor tengerimalacot de többször is adományoztam pénzt allatvedo szervezeteknek.

2021. márc. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
94%
Fogadtam be kutyat, több macskát is. Telente szoktunk madarakat etetni.
2021. márc. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
94%

3 cicának adtam otthont menhelyről, 3 másikat az utcáról fogadtam be.

2 kóbor kutyusnak találtam otthont.

Rendszeresen önkénteskedem és adományozok az állatmenhelynek.

2021. márc. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
87%

Egyszer a budai várban korán reggel sétáltam le a Halászbástyától a lépcsőkön, és a lépcső alján azt láttam hogy egy férfi az egyik kezével lenyomta a földre a kutyáját, a másikkal meg félbehajtotta a lánc pórázt és azzal a dupla lánccal verte a pofáját és közben fennhangon anyázva szidta. Mire leértem a lépcsőn, kb. 10szer vert rá az állatra, a kutya meg csak feküdt ott és nyüszögve tűrte, valami nagyobb fajta keverék volt. Ahogy ezt végignéztem valahogy nagyon megsajnáltam a kutyát mert olyan megadóan feküdt ott hogy végig az járt a fejemben hogy biztosan nem először csinálják ezt vele, úgyhogy több se kellett, amikor a fószer mellé értem minden különösebb felszólítás nélkül rárúgtam egyet a combjára, oda a térdhajlat fölé, akkor kb. 6-7 éve thai boxoltam úgyhogy eléggé megérezte. Le is ment a földre, nem értette a paraszt, úgyhogy röviden vázoltam a helyzetet, az a szerencsétlen kutya meg olyan hálával nézett rám hogy még az is megfordult a fejemben hogy az embernek a kezét is eltöröm. Utálom, amikor valaki védtelenekkel kegyetlenkedik, legyen az akár állat, akár ember.


Kóbor kutyáknak (nem sok van a környékünkön) szoktam segíteni, ha más nem egy fényképpel a helyi facebook csoportba hogy hol mászkál, de volt már többször hogy pár házba becsengettem és hamar meglett mindig a gazda, vagy tudták hogy honnan jött ki a kutya. Egyszer leszedtem egy kismacskát egy fa tetejéről, ami szétkarmolta a kezemet, a mai napig látszik a nyoma.

2021. márc. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
30%
Jól van Vandamme. Örültünk a sztoridnak.
2021. márc. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha segítségre szoruló állatot látok számomra természetes, hogy segítek ahogy az is, hogy törődjek a környezetemben élőkkel/megfordulókkal. Ezért elég hosszú lenne a lista.

Főként úgy, hogy hangyától az elefántig minden állatot szeretek. 😊

2021. márc. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
74%
Én nem ettem állatot már 9 éve. Tejtermék és tojás kizárva az állatvédelem miatt. Nem veszek állatokon tesztelt termékeket.
2021. márc. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!