Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kell e este 8 kor 2 németjuhás...

Kell e este 8 kor 2 németjuhász kutyának villanyt kapcsolni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy felettébb hülye kérdés, de mivel egyszer elfelejtettem felkapcsolni nekik a villanyt, ezért én lettem a családba az "állatkínzó". Akárhogy magyaráztam hogy nekik már pedig nem kell, akkor sem változik a véleményük. Persze, emiatt rengetek konfliktus alakul ki, pl nem simogathatom meg őket, ha megteszem akkor "szaros lesza kutya", stb. Attól hogy nem egy átlagos családba élek, hogyan tudnám nekik elmagyarázni, hogy az nem úgy van, ahogy ők gondolják?

2021. márc. 7. 06:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
betegek ezek az "állatvédők"
2021. márc. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Este 8-kor miért kéne 2 németjuhásznak villany? A vadállatok akkor már full sötétben vannak...
2021. márc. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Inkább ők az állatkínzók! Szegény kutyák hogy aludjanak akkora fényben?
2021. márc. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Kint vagy bent? Egész éjjel égetitek a villanyt nekik? Mennyire erőset, valami éjszakai fényt vagy rendes lámpát?


Nem szükséges nekik egyébként. Én az öreg kutyámnak vettem éjszakai fényt ami nagyon keveset világít, mert sötétben már nem látott és nekiment dolgoknak, ezzel meg látott valamennyire és tudott közlekedni az előszobában meg a szobában.

2021. márc. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Mi a természetes? Hogy éjjel világos van? Nem. Tehát akkor mi a jó válasz? Este sötétnek kell lennie, ráadásul az állatoknak ez kimondottan fontos. Az az állatkínzó aki fényben tartja a kutyáját 0-24-ben, és arra kell ráhívni a rendőrséget, az a helyzet.
2021. márc. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már kezdtem megilyedni hogy velem van a baj, olyan színészi tehetséggel adták elő a hattyúk halálát a lekapcsolt villany miatt. a folyosónkon szoktak lenni lent, mikor csak én vagyok otthon, és a villany ott eléggé erős fényű, sose kapcsoljuk fel nekik a villanyt. Lehet a nevelőapám csak menstruált. Szép napot. :)
2021. márc. 8. 11:07
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
Nevelőapád tud róla, hogy a kutyák látnak a sötétben? Ajánlom neki a REX felügyelő c. sorozatot. Az egyik epizódban emlékeim szerint úgy találták meg a gyilkost a vaksötét lakásban, hogy REX ugatással mutatta nekik, hol rejtőzik (látott a sötétben).
2021. márc. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Valójában az EMBERNEK sem kellene este 8-kor villanyt kapcsolni. A cirkadián ritmus évmilliók óta úgy műxik, hogy amikor sötét van, melatonint termel a mellékvese, amikor világos, akkor kortizolt. És akár belátjuk, akár nem, baromira nem tesz jót, hogy felborítottuk ezt, és saját ritmusunk szerint élünk. De ha már a magunk egészségére nem vagyunk is tekintettel, legalább a kutyákat hagyjuk élni!
2021. márc. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
És ha ez nem elég az "állatvédőknek", akkor meséld el, hogy a kutyák az orrukkal látnak.
2021. márc. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#7 vagyok. Nem tudom miért lettem lepontozva, ezek szerint a nagy kutya fanoknak újat mondtam azzal, hogy látnak a sötétben? Csodálom, hogy ezt nem tudtátok eddig.
2021. márc. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!