Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Utcabeli kijárós, gazdátlan,...

Utcabeli kijárós, gazdátlan, elvileg agresszív kutyák megmérgezése. Ebben az esetben érdemes feljelentést tenni?

Figyelt kérdés

Volt az utcánkban egy háznál 5 db gazdátlan kutya (gazdájuk meghalt, azóta senki se jött ide, a ház lakatlan), én szoktam nekik néha kaját venni, de ki tudnak menni. Velem még soha nem volt agresszív vagy támadó, de az itt utcában egy idős férfinak nagyon szúrták a szemét, mert állítólag az egyik kutya egyszer megtámadta az utcán játszó kisunokáját, utána a kutya csúnyán meg is volt rugdosva, de eleve azt hittem, egy másik kutya volt.

A minap mentem és mind az öt kutya elpusztulva feküdt, megmérgezve, az egyiket meg úgy megverték, hogy tiszta seb volt a teste. :( Bizonyítani nem tudom, de érdemes feljelentést tenni? Bizonyítékom semmi, de csávó úgyis azt mondaná, hogy megtámadták az unokáit. Elvileg többször jelentette a jegyzőnek, semmi változás.

Nem is említve, hogy a falu polgármesterének ő az apja...



2021. márc. 7. 08:14
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, kicsit kusza lett, szóval jártam etetni és velem sosem voltak agresszívek.
2021. márc. 7. 08:16
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Oké, és?


Mi a kérdés... nem szép, amit tett, de nem ő tehet róla, hogy

- a kutya gazdája cs.szett megnevelni az állatait

- az önkormányzat meg szrt bele az egészbe, miután a gazda meghalt

Neki meg nyilván elege lett, főleg, hogy rátámadt az unokájára.


Én is rúgtam már fejbe kutyát, mert megtámadta az unokahúgomat és akkor-ott pont nem érdekelt, hogy maradandó sérülést okozok-e az állatnak (egyébként imádom a kutyákat-macskákat és tudom, hogy ez 99%ban az ostoba gazda hibája, de na).

2021. márc. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként TE miért nem szóltál valakinek, pl állatvédőknek, mi a helyzet???


Semmivel nem vagy jobb, mint az ostoba gazdája, és nem most kell hősködni, hanem akkor kellett volna, mikor szemrebbenés nélkül elnézted, hogy szöknek a kutyák és szerinted az tök rendben volt.

2021. márc. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Mire kellett volna várnia az öregnek?

Hogy baj legyen?


Miért kell az állatokat az ember elé helyezni?

2021. márc. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

"állítólag az egyik kutya egyszer megtámadta az utcán játszó kisunokáját"

Ebbő szerinted az következik, hogy: "elvileg agresszív"


"Velem még soha nem volt agresszív vagy támadó"

Ebből szerintem az következik, hogy ELVILEG szelíd.


Szerintem inkább téged kellett volna megtámadjon az a kutya. Mindenki jobban járt volna. A öregemben nem bántsa a kutyákat, mert nem ártottak semmit se neki, és neked se lennének ilyen kérdéseid.

2021. márc. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Hát elvileg rég intézkednie kellett volna a hatóságoknak. Mivel te gondoztad a kutyákat a te felelősséged lett volna megakadályozni, hogy elszökjenek, ezt nyilván nem tetted meg, még ha az hogy megmérgezték őket sem volt épp szabályos. Ha feljelentést teszel valószínűleg téged is elővesznek
2021. márc. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
11%
A jegyzőt is felelősségre kell vonni.
2021. márc. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Más nem akart ezzel bebecselni, hát megoldotta a problémát a szomszéd.

Örülj neki.

2021. márc. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jól tette!
2022. szept. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!