Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » SOS! Mit csináljak ezzel a...

SOS! Mit csináljak ezzel a Karvallyal?

Figyelt kérdés
Kutya séltáltatás közben találtunk rá egy szárnyával sérült karvalyra.Itt nem részletezném hogy kaptuk el nem lényeges.Ami az hogy a szárnyát feszítva tartja, véres.Felhívtuk a közeli állat orvost annyit mondott hogy holnap délután kimegy.Mondtam hogy az nem késő mire ő: van ennél fontosabb dolgom is.Oké.szóval állatorvos ennyi. Mit csináljak addig?Mivel etessem?Szeretnék minél több tippet kapni gondozás/etetés téren.

2021. márc. 9. 17:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Hortobágyi madárkórházat hívnám és esetleg ha van vadaspark a környéken, akkor azt.

Madaras fb csoportok is gondolom vannak, ott is lehetne érdeklődni.

Ragadozó, vagyis gondolom hús kéne kapni, de vizet mindenképpen.

Nagyon drukkolok, hogy kapj/atok segítséget💓

2021. márc. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Tedd be egy papírdobozba, ne háborgasd, ne tedd, ne itasd! Hívd fel valamelyik vadmentő, vagy madármentő egyesületet!

Arra vigyázni kell, hogy nagyon félősek, könnyen sokkot kapnak, ezért is jó a doboz.

2021. márc. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Az első és legfontosabb, hogy ne te csináld. Ha olyan sérülése van, lehet sosem épül fel orvosi segítség nélkül. De amúgy hány éves vagy, 50, hogy nem ismered a facebookot? Szépen belépsz pár állatvédős csoportba, és kiteszed képpel együtt, hogy állatvédő szervezetet keresel a számára.

De talán ha leírnál egy megyét, máris tudnánk segíteni.

2021. márc. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Próbálj olyan szakkórházat felhívni infóért, ahol 0-24ben ügyelet van.

Nem tudom, hol és ki érhető el ilyenkor, de valaki csak lesz...

[link]


[link]

2021. márc. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Sukorón is vannak madármentők, Hortobágyon is van madárkórház, illetve valahol Dömsöd környékén is foglalkozik valaki madármentéssel.


Ide basic állatorvos nem elég.

Itasd meg, különben legyen sötét dobozban.

2021. márc. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Tolna megye


Sajnos a központi állatkórház zár. Vizet se rakjak be?

2021. márc. 9. 18:00
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Bár tőled messze van, de ha felhívod őket, el tudják mondani, mit tegyél, és hogy a közeledben ki tud segíteni:


[link]


Általában:

Sötét doboz alap!

Ha a szárnya nem törött, és csak agyrázkódást kapott, akkor ott helyre jön, amikor kezd kopogni, ki lehet engedni.


Ha sérült, akkor a madármentők érte mennek. Víz csak akkor kell, ha csak sokára tudnak érte menni.

2021. márc. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
9%
Azzal tisztában vagy, hogy éppen madárinfluenza van? Pont egy órája olvastam a hírt, hogy a Nébih elhullott madaraknál mutatta ki a vírust. Én értem a jóhiszeműséget, de nem kellett volna kockáztatni.
2021. márc. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
Mályi Madármentőket is hívhatod!
2021. márc. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Kedves válasszolók!

Mindenkinek köszönöm a figyelmet és tippeket.A karvalyt elvitték tegnap este a vadmentők.Itt a helyszínen megmondták hogy nincs eltörve a szárnya, valami megtámadhatta. Most náluk van kezelik, remélem hamar meg fog gyógyulni és újra szabad lehet!

2021. márc. 10. 07:57
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!