Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Létezik ma olyan állatvédelmi...

Létezik ma olyan állatvédelmi alapítvány, amelynek valóban az a célja, hogy a mentett állatokat örökbe adja?

Figyelt kérdés
Neveket egyelőre nem írnék, de már a másodikba futunk bele, amelyiknél nagyon úgy tűnik, hogy azon felül, hogy pénzért kuncsorgó facebook posztok fölé kirakják állatok képeit és orvosi számlák fotóit, sehogysem sikerül örökbefogadással kapcsolatban kommunikációt kezdeményeznünk velük. Nem egyszeri esetről van szó, többen próbálkoztunk, e-mail-en, messengeren, hosszabb-rövidebb kérdésekkel, mindhiába.

2021. márc. 18. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Gyepmesteri telep.


De tényleg, sokkal inkább onnan válasz, mintsem a sok lehúzós "ÁLLATVÉDŐ" szervezettől.


De én csak egy senki vagyok, az én válaszaimat itt leköpik.

2021. márc. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Noti75 ***** válasza:
67%

Szerintem személyesen kellene felkeresnetek őket. Ha valóban örökbefogadâson gondolkodok, akkor ez úgyis elkerülhetetlen lesz. 🙂

Tudod, ezeknél az állatmenhelyeknél nem főállásban dolgoznak, hanem általában önkéntesek, azok is kevesen. Tehát ne számíts hagyományos értelemben vett ügyfélszolgálatra, mert erre ott nincs ember.


Egyébként elég fura a kérdés, ugyan miért ne akarnák örökbe adni azokat az állatokat?

2021. márc. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Miért, szerinted mi a céljuk?

Ahogy fentebb írták, önkéntesek, akkor vannak ott, amikor tudnak, kevesen, az állatokat el kell látni, ne várj gyors választ, nem ül ott valaki a telefon/gép mellett folyamatosan.

2021. márc. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Nekem csak a Nyúlmentéssel van tapasztalatom, már 2 nyuszkót hoztam el tőlük.
2021. márc. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Nekem 1 macskamentő alapítvánnyal van nagyon jó tapasztalatom. 2 cicát hoztam el onnan és ha segítséget kérek (talált vagy bajban lévő cica) azonnal ugranak és segítenek. Plusz szoktam hozzájuk járni amikor viszek almot vagy kaját, ott valóban minden pénz a macsekokra megy.


Kutyásokkal nincs tapasztalatom, mert eddig minden kutyámat találtam.

2021. márc. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Noti75: az első próbálkozásunkkor (fajtamentő alapítvány) nagy nehezen sikerült telefonon beszélni egy nővel, aki az arra vonatkozó kérdésemre, hogy mikor lehetne megnézni a kutyust, visszakérdezett, hogy ugyan mit akarok rajta nézni?


Mi a céljuk? A pénzgyűjtés az biztos, legalábbis ennyi látszik. Természetesen tudom, hogy nem ügyfélszolgálat, de napi 2 facebook frissítés mellé bele kellene férnie egy igen-nek vagy nem-nek, hogy pl. az adott kutyus gazdis-e már, vagy még nem. Mert ha elvárják, hogy bemutatkozást írj, majd beengedj vadidegen embereket környezettanulmány címszóval a lakásodba, akkor szerintem te is elvárhatod, hogy tájékoztassanak, ha érdeklődsz.

2021. márc. 19. 12:09
 7/7 anonim válasza:
67%

Alapvetően cél az örökbeadás,csak hát attól is függ, hogy milyet szeretnél.Én ismerek olyan macskás szervezetet, ahol az első a barát/barátnő. A feketéket szinte bárki viheti, mert azokat nehezebb szerintük örökbeadni. Hiába van meg a szimpátia, igérgetnek, egy csomó adományt viszel, úgy tűnik megkapod a macskát, aztán lefújják, mert havernak adták. Amíg kicsi egy szervezet egészen normálisak, de aztán elérnek bizonyos követőszámot és ezzel elszállnak. Azt veszed észre hirtelen, hogy nincsenek fent állatorvosi számlák, úgy viselkednek, mintha az adomány alanyi jogon járna nekik és szinte követelik a támogatást, cserébe sok esetbe beteg macskát adnak örökbe.

Vannak civil macskamentők is, csak szegényeket nem veszi olyan reklám körül, ezért nem kapnak nagy támogatottságot. Sok sikert kívánok az örökbe fogadáshoz! Remélem sikerrel jártok!

2021. márc. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!