Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tegyek ha légpuskával...

Mit tegyek ha légpuskával fenyegetnek?

Figyelt kérdés
Villanypásztorunk van így nem tud kiszökni a kutyusunk...De sajnos ritkán előfordul az,hogy a lábunk között szökik ki. Ha ki is szökik, azon nyomban utána megyünk és visszahozzuk....Viszont a szomszédunk megfenyegetett,hogy lelővi a kutyánkat,ha újra meglátja az udvarában.(elvileg egy két macskájukat el is kapta). Ilyenkor mi a teendő?

2021. márc. 19. 16:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem kerek a sztori kerdezo. A kutya alitolag nem szokik ki, vagy ha igen, rogton abban a masodperceben el is kapjatok, akkor megis mit keresett a szomszed udvaraban? A macskakat ugy kapta el, hogy a szomszedban volt, vagy ugy, hogy a macskak bejottek hozzatok? Ha az utobbi, akkor nem tehet semmit, koteles lenne arrol gondoskodni, hogy a macska ne tudjon kimenni a kertbol, szoval nyugodtan feljelenthetitek fenyegetesert is akar.

Ha viszont a kutya megiscsak szokik, atmegy a szomszedba, stb, akkor meghuznam magam, es megprobalnek megoldast talalni a problemara. Termeszetesen en sose bantanek allatot, de ertheto, hogy a szomszed ki van akadva, ha a kutya naluk van es terrorizalja a macskakat.

2021. márc. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Nameg szerintem csak dühében mondta, nem valószínű hogy tényleg megtenné.
2021. márc. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
46%
Ha megteszi jelensd fel,ez már fenyegetésnek számít amugy is
2021. márc. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló! igen igazad van, akkor kifejteném, Családommal élek (Édesapámmal, Öcsémmel és a mamámmal) Amikor nem vagyok itthon,mivel a páromnál alszok, akkor a családtagjaim nem figyelnek, így kiszökik a lábuk között és ők nem azonnal mennek érte, de ha nálam szökik ki,akkor azonnal utána szoktam menni. két havonta egyszer történik ez.... De mégis a szomszédok azt mondják,hogy mindennap látják az utcán amkikor nem :) (kameránk is van)
2021. márc. 19. 17:14
 5/35 A kérdező kommentje:
Utcán kapja el a macskákat, (sok macska van kint) De viszont a tyúkokat bent... nem helyes, persze, igyekszek mindent megtenni,hogy ne szökjön ki. Rókák is bemehetnek... ilyenkor megfelelő kerítést kellene csinálnia..
2021. márc. 19. 17:18
 6/35 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hozzátenni.. hogy nem csak a Mi kutyánk van kint, Itt este az a szokás,hogy elengedik a kutyájukat...... egyik egy Fekete kutya... aki a kutyusunkra is támadott már..amikor sétáltattuk. (nyitva volt a kapuja)
2021. márc. 19. 17:22
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

A telkem szomszédjában volt ilyen kutya pitbull szerűség, ami csak hetente jött ki a az állandóan nyitott kapun.

Akkor, amikor én odamentem dolgozni a telekre.


Egy idő után elegem volt, hogy mindig rámront a közterületen, ha lenyomom a kapukilincset.


Megfenyegettem a szomszédot, és azután mindig vasvillával szálltam ki a kocsiból, ha esetleg megtámadna.

Használtam is volna, hogy megvédjem magam.

De utána érdekes módon tudták zárni a kaput.


(A jegyző azt mondta, hogy amíg nem harap meg a kutya, vagy nincs fényképes bizonyítékom, addig nem tud tenni semmit.)

2021. márc. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj kennelt, dupla kaput vagy neveld meg!
2021. márc. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Itt sokan nyitva hagyják a kaput, :) Rám is morgott már a kutya.....
2021. márc. 19. 17:38
 10/35 anonim ***** válasza:
87%

Akkor neveld meg a csaladod, erre mit lehetne mondani? Raadasul meg a tyukokat is elkapja, csodas.

Tokmindegy, hogy hetente vagy havonta megy at a kutya, oriasi kart tud okozni meg igyis. Megoldasokat keressetek, ne kifogasokat. Ja es ne aggodj, ha bevaltja az igeretet, akkor nem csak a te kutyad fog kapni, hanem az osszes tobbi is, akik zavarjak. Csak mert jottel azzal a kifogassal, hogy hat de masok is igy csinaljak :D

Ti csinaljatok jobban.

2021. márc. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!