Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek Wegera...

Mi a véleményetek Wegera Györgyről?

Figyelt kérdés

#állatvédelem #Shívácska
2021. márc. 24. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Semmi. Kicsit ripacs, kicsit tudja nyomni az önsajnáltatós szöveget, meg hogy ő milyen jó. Másrészt ha már legalább egy kutyát megmentett (és annyi már bőven van), már van értelme a munkásságának. Hogy mire költi a pénzt, milyen ember, hány kutyát tojt le, azt nem tudom. De ezt gyanítom, hogy csak ő maga tudja. Minden más csak találgatás, pletyka, amire oda sem figyelek.
2021. márc. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy lejáratják őt? De a menedékház tök jól néz ki.
2021. márc. 24. 16:51
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Most mi igaz, mi nem? Igen, most peldaul van naluk egy szoszerint CSONTSOVANY kutya, mindenfajta betegseggel. A tulaja szerint elloptak őt, a chipjeben eltuntkent szerepel mar. Igen, valszeg csak fogtak es kiloptak a tulajtol. Jogilag bunosek? Igen. De en is kiloptam volna. Ha nem mond le rola a gazdaja, ha lemond. En is szemet alak vagyok akkor, mert jajj szegeny gazda, aki egy sufniban tartotta a szivbeteg, kb elet halal kozott lebego kutyajat, aki csak csont es bor. Megnezheted a kepeket rola az oldalan. Nem, nem csinaltak jogilag jol valoszinuleg, meg “szegeny” gazda, de ha eletben marad az a kutya miattam, en is elvittem volna a “gazdatol”.
2021. márc. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Láttam a képet a kutyusról. Szívbeteg ráadásul nem?
2021. márc. 24. 17:29
 5/11 anonim válasza:
86%
Mint ember nem ismerem, így nem is tudok véleményt mondani róla, de ne felejtsük el, hogy nem zörög a haraszt, ha a szél nem fújja. A csalók és szélhámosok fb csoportban is van róla poszt,nem is egy ill. van külön csoport, ahol a véletlen/ furcsa / érdekes egybeeséseket taglalják a munkásságát érintően.
2021. márc. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Én sem ismerem személyesen, de ha egy kicsit nyitott szemmel olvasgatsz, akkor rájössz hogy piszok sok ellentmondás, és furcsaság van az oldalán. Az oldalának a legnagyobb része abból áll, hogy másokat mocskol, megaláz, vagy valakibe beleáll és cirkuszol. A kommentszekcióban lelkeskék mindig mindenkinek a halálát kívánják, mindent elhisznek Vegerának, isszák a szavait, borzasztóan szűk látókörűek. Egy darab alapítványt nem tudok felsorolni ahol ennyi cirkusz van napi szinten. Ez az ember abból él, hogy provokálhat másokat (lásd az Egyetemes cirkusz), jobban előtérbe helyezi a megosztásokat, lájkokat, utalásokat (lásd, minden poszt és élő videó elé indokolatlanul kiteszi hogy osszátok meg, és a számlaszám meg a pénzkunyerálás egyik posztnál sem maradhat ki), mint a kutyákat. A saját kutyáiról is rengeteg a poszt élő, ellenben arról a 83 vagy mennyi alapítványi kutyáról nem sokat tudunk, csak néhányat ismerünk, és róluk sincsen semmilyen album, nincs egyszerűen semmilyen információ, hogy kik azok a kutyák akik gazdára várnak, így persze hogy senki nem fogad tőle örökbe, hiába sírdogál hogy nem akarja senki örökbefogadni a beteg kutyákat, kellene valami átlátható albumot csinálni. Megmondom őszintén szerintem egy alapítványnak azzal kellene foglalkozni, hogy örökbeadja azokat a kutyákat akik nála vannak, nem pedig a saját kutyáit mutogassa napi 2-3 posztban, és sajnáltassa saját magát. Mert az oldalon rengetegszer elhangzik az árvafiú vagyok, milyen nehéz nekem, fel akarja adni mert nincs pénz (de bezzeg arra hogy fűt fát bepereljen arra van pénz), aztán persze az önfényezés (lásd, milliószor kiemeli hogy egyedül csak mi vállaltuk az adott kutyát, senki mást nem érdekelt - mikor ez nem így van).

Aztán a másik dolog, hogy törli azokat a kommenteket, és tiltja az oldaláról azokat az embereket akik le mernék írni az igazságot, vagy normális hangnemben egy kicsit ellentétes véleményt írnának le.

Az is érdekes, hogy komolyan mondom alig tudnék felsorolni olyan alapítványt akibe ő még nem állt bele, ahol nem kavarta a szart, és akkor csodálkozunk hogy mindenki utálja őt. Ugyanez, most itt cirkuszol az állatorvosokkal, hogy senki nem látja el a kutyáit, hát ezt pontosan csak magának köszönheti. Érdekes, más alapítvány kutyáit miért látják el rögtön az orvosok? Máshol miért nincsen ennyi balhé? Ha nem provokálna mindenkit, akkor most nem lenne ilyen helyzetben, azért nem vállalják a kutyát az orvosok, mert félnek, hogy ha valami rosszul sül el véletlen, akkor ez az ember ellehetetlenítené az egész praxist, perelgetne, csak a szokásos...

Ami szintén furcsaság, ritkán látunk vérvétel, infúzió nyomát a kutyákon. Mondok egy példát. Mumu, a saját kutyája 3 hete kezdett el dülöngélni, nem nagyon volt hír arról, hogy orvoshoz viszi, ellenben az élőket és a posztokat lelkesen írta róla, hogy valami baj van. Ha el is jutott orvoshoz, a kutya lábán nem láthattunk borotválást, ami arra utal hogy még egy vérvétele sem volt a kutyának, pedig bármilyen betegségnél az az első, ezt az orvosok is nyilván tudják, tehát akkor rakjuk össze mi folyik itt valójában... Körülbelül 4 napja láttuk először, hogy tényleg van kötés a kutya lábán, így nagyon remélem hogy tényleg eljutott orvoshoz, és jobban lesz szegény.

Abunál ugyanez volt egyébként. Napokig, de lehet hogy tovább is (már nem emlékszek pontosan, nem akarok hülyeséget mondani), nem láttunk infúziós nyomot a kutya lábán, vénakanül sehol, pedig az a kutya olyan kórósan sovány volt, hogy eleve nem értem miért nem állt állandó kórházi kezelés alatt.

A háza olyan mint egy átjáróház, nem tart karantént egyik kutyánál sem, hazahoz egy teljesen idegen kutyát a többi sajátja meg nem sajátja közé, egyberakja őket. Abunak is teljes nyugalom kellett volna, nem az hogy összevissza ugrálják random idegen kutyák, és akkor arról már ne is beszéljünk hogy el lett lopva a gazdától, így ki lett szakítva a megszokott környezetétől. Ebbe nem is mennék bele, a gazda szerintem is hibás, de azért tudjuk hogy Vegera szereti megszínesíteni a történeteket. Egyébként bennem az is megfordult lehetséges gondolatként, hogy Abut azért nem akarták ellátni, mert lopott státuszban volt a kutya, és ilyenkor az orvosok legálisan nem tehetik meg a kutya ellátását, az állásukat kockáztatnák.

Aztán az bugyuta kutyanevek ami engem nagyon idegesít még :D Minden kutyának hatvan neve van, szerencsétlenek tuti össze vannak zavarodva. Mondjuk ez már tényleg csak részletkérdés és nem valami nagy dolog, de szerintem egy kutyának egy darab nevet kellene megszoknia.

Nekem rettentően unszimpatikus amit csinál, a különvéleményes csoportban meg a venom csoportban ha olvasgatsz egy kicsit akkor szerintem nagyon logikus dolgokat találsz, és te is látni fogod hogy van ám itt bőven fura dolog.

Tehát alapból iszonyú jó lenne egy ilyen alapítvány, ha etikusan működne, nem banditázna állandóan, nem balhézna minden nap valakivel, néha bevállalná hogy oké hibáztam, és nem ragadna meg minden alkalmat hogy mást mocskoljon, hibáztasson, és persze ha lekövethetőek lennének a mentett kutyák. Nem kellene napi szinten többször a saját kutyáiról posztolgatni, magáról beszélni, véleményem szerint egy alapítványank nem az a dolga, hogy belevonja a saját életét is, hanem kutyákat menteni, és arról tudósítani, posztolni, kihagyva a mocskolódás részt. Mielőtt valaki belém állna, én tényleg örülök hogy valaki menti ezeket a kutyákat, (mert az tény hogy segít rajtuk, más kérdés hogy hogyan) de véletlenül sem igaz az, hogy ő az egyetlen akinél lebénult kutyák vannak, ezt is az önfényezés miatt mondja, hogy dicsérgessék meg istenítsék őt a kommentekben. A stílusa miatt, és amiatt, hogy tényleg képes bárkibe beleállni, ezek miatt nem kedvelik már őt sehol.

Remélem jobban lesz Mumuka, nagyon sajnálom hogy a gazdája miatt nem kap ellátást :( Meg az összes nála lévő kutya, akiknek az ilyen viselkedése miatt lehet hogy nagyon nehéz lesz orvost találni a jövőben...



Bocsi eléggé hosszú lett, tudnék még mesélni, mert van még bőven ellentmondásos dolog. Aki tud nekem néhány logikus magyarázatot adni egy két érdekes dolgára, nagyon szívesen elbeszélgetnék vele.

2021. ápr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Meghalt a szívbeteg kutya. Azért nem jutott előbb orvoshoz mert covidosak lettek a gazdák, utána az orvos. Aztán ellopták. Végül az "állatmentőnél" halt meg. Most írta a Telex. Orvosi papírja utoljára a gazdáinál volt, az állatmentő csak adományt gyűjtött de nem fogadták az állatorvosok...

Szörnyű.:(


Nagyon sajnálom a kutyát és a gazdáit is,Wegera jó lenne ha magába szállna!!

2021. jún. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
2021. jún. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
Ja, majd megsajnalom hogy covidos a gazda meg az allatorvos is. :D Akkor elvitettek volna valakivel masik orvoshoz. A kutya ugy nezett ki mint egy csontvaz, mikor elhoztak. Nem 1 het alatt lett olyan. :D
2021. jún. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Láttam a telexes cikket. Nekem Wegera és a gazdák is unszimpatikusak a cikkben.

Ráadásul a cikk sem objektív, a gazdák felé húz... Mondjuk a telex hazugsaggyar, olyan mint az összes többi (fideszes és ellenzéki média mint igénytelen minőségű számomra).

Amikor az én Cicusom beteg lett, azonnal vittük rendelőbe, időpont nélkül... Szóval ez csak duma, a covid jó kifogás...

2021. jún. 8. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!