Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek túlzás már amit...

Szerintetek túlzás már amit az “állatvédők” csinálnak?

Figyelt kérdés
Engem egyre jobban bosszant az például, hogy kb keresztre feszítik azokat az embereket akik nem prémium minőségű táppal etetik a kutyájukat, hanem sima lidl vagy házi koszttal. Már rögtön ugranak neki hogy az ilyen minek tart állatot mert akkor állatorvosra se lesz pénze stb.... hogy jön a kettő egymásmellé? Nem értem... főleg, hogy egyes menhelyek már annyi kritériummal adnak kutyát örökbe, hogy csak ámulok. Papírt, hogy saját házban élek, mit dolgozom stb... Gyereket könnyebb örökbe fogadni mint kutyát. Persze legyen börtön az állatkínzóknak, szaporítóknak, ezzel én is egyetértek. De a többi dolog szerintem már nagyon túlzás. Főleg mikor egy menhely kiteszi hogy csak a 15.000Ft/zsák tápot fogadja el.... Ez kb már olyan mintha egy gyermek intézet kirakná hogy csak a H&M cimkés ruháit fogadja el, vagy csak a márkás tartós kaját....
2021. ápr. 8. 19:28
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
91%
Egyetértek
2021. ápr. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Igen.

Nincs ki mind a négy kerekük a legtöbb állatvédőnek (Tisztelet a kivételnek!).

2021. ápr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
43%
Nem csak ez a véglet létezik, de aki nem akar egy jobb tápot sem megvenni a kutyának, az tényéeg minek tart kutyát? Nem minden táp egy vagyon és nem minden üemhely támaszt annyi elvárást, ez ferdítés és uszítás.
2021. ápr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Ez sajna nem uszítás hanem a valóság.
2021. ápr. 8. 19:56
 5/31 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy még vannak szerényebb menhelyek, de ha felmész egy “híresebb” menhelyre facebookon azért ott már vannak kritériumok és igények.
2021. ápr. 8. 19:58
 6/31 anonim ***** válasza:
85%
Sajna már azért is megkövezik az embert, ha a kutyája nem menhelyről van hanem egy öreg nénitől. :)
2021. ápr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
63%

Nem, ez nem a valóság, bőven van normális menhely vagy civil, akik csak annyit kérnek, hogy normális kaját kapjon a kutya és bemehessen a házba a gazdájához. Ez nem a világ vége azért.


Vannak elvetemültek is, de az jóval levesebb, kár arra alapozni.

2021. ápr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
38%

Sajnos én is csak ilyen elvetemült állatvédőket ismerek. Sőt, hallottam már olyat is, hogy az egyik össze fogja a környék macskáit (nem kóbor cicák, csak csendes kertváros, ahol biztonsággal élhetnek kinti-bentiként), és ivartalanítja őket.

Amúgy nem értek egyet azzal, hogy kivétel nélkül minden kutya bemenjen a házba, jól nézne ki, ha valakinek 60+ kg-os kaukázusi juhásza a házban lakna. Mellesleg ha kint is lehetne, akkor nem akarna bemenni, nem érezné jól magát odabent. Persze vannak kutyafajták, akik szeretnek bent lenni, meg vannak, akik fáznak is, pláne télen, de nekik ez igény, ezt mindenki vállalja, aki olyan fajtát tart és felelősség teljes.

Különbséget kellene tenni a kutyák fajtái és igényei között. Ami jó egy yorkinak, az nem jó egy tibeti masztiffnak, vagy egy magyar vizslának.

2021. ápr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos, borzasztó sok buta ember van, akik egy szervezetbe betömörülve, vagy sok követővel a hátuk mögött, már azt gondolják hatalommal vannak felruházva.

Egy menhely nem adott egy barátomnak oda egy pulit, mert tanyára akarta vinni, azt mondták neki, "ebből kanapékutya lesz". Nekem nem adtak ki kuvaszt 3600 m2-es kertbe családiházhoz szabadtartás mellett, mert "nem adják házőrzésre."

Esküsznek sokan a tápra, de fogalmuk sincs, miből van!!!

Állati származék...ha azt hiszitek az húst takar, tévedtek! Ha főzöl a kutyának, akkortudod, hogy kacsa pulyka vagy csirke far-hát, fej, vagy nyak ami benne van. Csont, hús, bőr. Vagy vehetsz neki sertés, marha, vagy egyéb húsokat is állateledel boltokban, amit összefőzöl rizzsel, tésztával, zöldségekkel. A tápban nem ilyesmit takar az állati fehérje.

A pata és a bélsár kivételével olyasmi dolgokat, amikminden másra alkalmatlanok. Pld. Baromficsőr, toll, begy, ürülék nélküli belek, húgyhólyag, nyelőcső, gége, mirigyek, stb. Illetve elhullott állatból (dög) kinyert húsliszt, csontliszt. (Az elütött állatok, a telepeken keletkező elhullott dögök fehérjefeldolgozókba kerülnek, húslisztet csontlisztet készítenek belőle.)

2021. ápr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Aki ki-be járós, ivaros macskát tart, annak (és a helyi gyíkoknak, madaraknak) óriási szívességet tesz az a mániákus állatvédő aki viszi őket ivartalanítani.
2021. ápr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!