Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Leadtuk a kutyát, de akkor...

Leadtuk a kutyát, de akkor miért szálltak ránk?

Figyelt kérdés

Panelbe költözés miatt sajnos kénytelenek voltunk megválni szeretett nagytestű kutyánktól. Ezért elvittük és leadtuk egy menhelynek, ahol készséggel átvették és biztosítottak róla, hogy szerető gazdát fognak keresni neki.


Azonban másnap a menhely ezt úgy közölte le, hogy eladtuk a házat és otthagytuk a kutyát, sürgősen gazdát keresnek neki, mert nincs hova mennie. Ismerősöm hívta erre fel a figyelmet.


Én kérdőre vontam őket, azt mondták, hogy így tudnak gyorsan gazdát keríteni, ne aggódjak. Azonban a poszt tele van gyűlölködő, szitkozódó kommentekkel. Én jelentettem, levették. Most a menhely viszont ránk szállt, hogy csak gondot okoztunk nekik, vegyem vissza vagy elaltatják, stb.


Mit kéne tennem? Már panelben vagyunk, nem tudjuk magunkhoz venni.



2021. ápr. 23. 16:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%
Nincs egy rokon vagy barát, esetleg ismerős akinél ott lehetne?
2021. ápr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%

Végülis ez történ nem? Hogy a ház eladásra került vagy muszáj volt elmennetek az részlet kérdés. A kutyát viszont költözés miatt otthagytátok a menhelyen.


Mi volt a gond? -ezt nem kötekedésből kérdezem



A másik része ,,hogy csak gondot okoztunk nekik, vegyem vissza vagy elaltatják, stb."

Elaltatják?!

2021. ápr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 BeefEater ***** válasza:
78%
Megírhatnád, hogy melyik ez a menhely...
2021. ápr. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
75%

"eladtuk a házat" - igaz, panelbe mentetek

"otthagytuk a kutyát" - igaz, nem ment veletek a panelba

"nincs hova mennie" - igaz, a menhelyen van, nem gazdinál


Nekem úgy tűnik, hogy a menhely nem hazudott.

Titeket meg inkább nem minősítelek.

2021. ápr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

A kommentek arról szóltak, hogy sáros állatkínzók vagyunk, mert ott mertük hagyni a kutyát éhen szomjan. Egyesek azt is állították, hogy ismerik a helyszínt és tudni vélik, hogy évek óta verjük a kutyáinkat meg nem tudom. Nem volt gyomrom végigolvasni az egészet. Ezért vetettem le a posztot.


Szerintem nem fogják elaltatni, csak nyomást gyakorolnak ránk ezáltal, de nem akarjuk megkockáztatni.

2021. ápr. 23. 16:44
 6/27 A kérdező kommentje:
@1 Ismerősre nem gondoltunk, de jó ötlet. Megpróbálok körbekérdezősködni.
2021. ápr. 23. 16:45
 7/27 anonim ***** válasza:
36%
Hát, ha kutyaelhagyó vagy, akkor sok kedves szóra ne számíts...
2021. ápr. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
46%

Mit foglakozol a GYK kommentelőivel?

Nem ismered őket?

Te megtetted, amit adott esetben tehettél.

Adott helyzetben lelkiismeretesen jártál el.

A menhelyt se bántsd, mondták így tudnak leghamarabb gazdit találni.

Ha át se veszik, mit csináltál volna?

2021. ápr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
74%
nem szep huzas, de tenyleg gyorsabban talalnak neki gazdat, ha sajnaljak. es gondolom a neveteket nem irtak oda, tehat a kutya erdekeben ezt le kellett volna nyelni szerintem.
2021. ápr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
48%
Krvára szerethettétek, ha leadtátok. Az egyetlen elfogadható indok, ha magatehetetlen beteg lesz valaki, és azért adja le, vagy +1, ha annyira szar anyagi helyzetbe kerül, hogy nem tudja eltartani. Ti megszabadultatok tőle. Szép....
2021. ápr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!