Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha találok egy kutyát vagy...

Ha találok egy kutyát vagy macskát az utcán, akkor megbnntethetnek a FELIR hiánya miatt?

Figyelt kérdés
Hogyan bizonyíthatom hogy az utcáb találtam és ezért nincs ilyen azonosító? Külföldre utaznánk vele.
2021. ápr. 25. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Be kell menni az állatorvoshoz, megcsinaltatni a szükséges papírokat stb és már hivatalosan is a tiéd a kutya
2021. ápr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de FELIR azonosító attól nem lesz. De mivel nem továbbadni akarom így most nem tudom mit kellene tennem.
2021. ápr. 25. 17:28
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

A Felirhez semmi köze a talált állatnak.


Külföldre pedig csak oltott, chipezett állatot vihetsz ki.

Minden országnak megvan a bevitelhez szüksége feltételek leírása.

2021. ápr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom tökéletesen. De ebben a FELIR hülyeségben nem ismerem ki magam.
2021. ápr. 25. 17:34
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Olvasd át lassan, akár többször is. Remélem, utána tisztábban fogsz látni.



A kedvtelésből tartott állatokkal történő kereskedés FELIR azonosító köteles tevékenységgé válik a jövőben. A kötelezettségről a 2021. április 1-jén hatályba lépő, az élelmiszerlánc-felügyeleti információs rendszer (FELIR) működéséről szóló kormányrendelet rendelkezik. Az intézkedés fontos lépés az állatkínzó kutyaszaporítók, illegális kisállatkereskedők tevékenységének visszaszorításáért, felszámolásáért folyó munkában.


Magyarországról több tízezer kutyát adnak el az Európai Unió tagállamaiba évente*. Ezek nagy része fél évnél fiatalabb kutya, amelyek a kutyaszaporítóktól törzskönyv nélkül kerülnek a kisállat piacra. Ráadásul az EU tagállami visszajelzés alapján a Magyarországról származó kutyakölyköket sok esetben illegálisan és túl fiatalon szállítják.


A kisállat kereskedelemmel foglalkozóknak, kutyaszaporítóknak eddig nem kellett bejelenteniük tevékenységüket a hatóságnak. Az illegális kisállat kereskedelem felszámolása érdekében ez a jövőben megváltozik. 2021. április 1-től ugyanis a kedvtelésből tartott állatok forgalmazását végző vállalkozásoknak a helyileg illetékes élelmiszerlánc-felügyeleti szervnél be kell jelenteniük FELIR azonosító szám köteles tevékenységüket. (FELIR ügyintézési link: [link]

2021. ápr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem vagy szaporító /kereskedő akkor nem is kell vele foglalkozni
2021. ápr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#5 én ezt értem. De olvastam már olyat is, hogy az is büntethető aki olyan helyről vagy személytől vásárol vagy fogad örökbe, ami/aki nem rendelkezik FELIR azonosítóval. Na most én nem tudom ezt bizonyítani, hogy utcai, az ellenőrök meg csak annyit fognak látni hogy nincs azonosító. Nekem csak van egy cicám, akit az utcán találtunk és szeretnénk vele külföldre költözni. Minden irata rendben van amúgy.
2021. ápr. 25. 17:47
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem tűnik életszerűnek, hogy mindenki csak a honfoglalasig visszamenően dokumentált állattal élhet egy fedél alatt.

Olyanról is tudok, hogy covidban elhunyt személy állatát fogadta örökbe az, aki gondoskodott róla az illető kórházi tartózkodása alatt.

Ha nem tudjuk, hogy neki honnan lett (vette / találta / kapta / menhelyről hozta ), akkor mi van? Altattassa el?

Esetleg megbeszélheted menhellyel is, hogy ezt az állatot találtad, és íme itt van, beadnád - illetve azzal a lendülettel mondjuk másnaptól be is fogadnád. Írják meg a papírkáit, onnantól legális a cica / kutya létjogosultsága.

2021. ápr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%

Elvileg tarthatsz felír szám mentes állatot, törvény nem tiltja. De nem adhatod tovább.

2. „forgalomba hozatal”: a terméknek a közösségi piacon első alkalommal történő forgalmazása;

1. „forgalmazás”: a közösségi piacon valamely termék gazda- sági tevékenység keretében történő rendelkezésre bocsátása értékesítés, fogyasztás vagy használat céljára, akár ingyene- sen, akár ellenérték fejében;

[link]

2021. ápr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%

[link]

Ebben le van írva mihez kell felír szám

2021. ápr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!