Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit gondoltok a rókák városba...

Mit gondoltok a rókák városba szorulásáról?

Figyelt kérdés
Elsősorban az érdekelne, hogy miként vélekedtek, elfogadható-e az állapot, hogy a rókák már a városban is jelen vannak és milyen kötelességünk van ezzel kapcsolatban.

2021. ápr. 26. 20:19
A kérdező szavazást indított:
Kis állomány elfogadható városban, de nem szabad segítenünk a túlélésüket (kajadobálás, szelidítés).
Kis állomány elfogadható városban és segítenünk kell a túlélésüket.
Nagy állomány is elfogadható városban, de nem szabad segítenünk a túlélésüket (kajadobálás, szelidítés).
Nagy állomány is elfogadható városban és segítenünk kell a túlélésüket.
Nem tartom elfogadhatónak, de elfogadom, ha kicsi az állományuk, mert tudom, hogy az emberiség szorította ki őket a természetes élőhelyükről.
Nem tartom elfogadhatónak, de elfogadom, még ha nagy is az állományuk, mert tudom, hogy az emberiség szorította ki őket a természetes élőhelyükről.
Elfogadhatatlan, hogy rókák szaladgálnak a városban, vissza kell őket telepítenünk a természetes élőhelyükre.
Elfogadhatatlan, hogy rókák szaladgálnak a városban, minden erővel gyérítenünk kell őket.
45 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Semmit sem gondolok. Múltkor este egy nagyon megijedt tőlem, nem vett észre. :) A vaddisznók már sokkal gázabbak, mindent széttúrnak, az ablak alatt röfögnek.
2021. ápr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Értelemszerűen azért vannak a városban mert

1., Könnyebb, gyorsabb az élelemszerzés

2., Zsugorodik a természetes közegük


Innentől kezdve nincs sok értelme visszatelepítésről beszélni, mert ugyanúgy jönni fognak, elkapják a macskákat, baromfikat, kisebb kóborkutyákat, zavarják a forgalmat, szétszórják a szemetet és potenciálisan veszettséget terjesztenek.

2021. ápr. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Inkább azon kellene dolgozni, hogy legyen szegényeket vissza telepíteni....
2021. ápr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Elsődlegesen az lenne a kötelességünk, hogy nem szemetelünk illegálisan, hanem fizetjük a szemétdíjat. Általában ezeket az illegális kupacokat túrják a rókák.


Etetni sem kellene őket, mert így gyorsabban szaporodnak és egyre többen szoknak be a városba. Engem személy szerint nem zavarnak, de az a tömeghisztéria ami ilyenkor képes kitörni ("úristen, biztos veszett!") az eléggé tud idegesíteni.


Egyszerűen képtelenek megérteni, hogy a rókák nem félnek az embertől, már több generáció nőtt fel emberközelben, nem ijednek meg tőlünk. Ettől függetlenül nem kell simogatni és közel merészkedni, mert nekik sem jó ha ellustulnak és nem tanulnak meg vadászni.


Nem mellesleg legalább irtják a patkányokat amik szintén elszaporodtak újabban a városban.

2021. ápr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Felénk inkább a könnyű kajaszerzés miatt jelentek meg, mint a kiszorítás, mert van erdő is, meg szántóföld/rét is nem is kevés. De nem csak a róka, hanem a vaddisznó is, sőt őzből is baromi sok van itt. A kukázó rókák, disznók már lassan mindennapos látványnak számítanak, bár utóbbi jóval veszélyesebb. Ezeknek az állatoknak nincs itthon természetes ellenségük, így a bő kajaforrás mellett jobban is szaporodnak, szóval vadászatuk, gyérítésük szükséges.

A varjak is egyre tovább maradnak a városban, március elején nagyban lakomáztak egy kukából szedett zacskóból.

2021. ápr. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Engem nem zavarnak, csak az, hogy úgy oldják meg hogy kilövik őket.

Nekünk is volt a környéken, de egy ideje eltűnt... A gec1 tirpákok féltek tőle.

2021. ápr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%
Azért vannak a városokban, mert túlszaporodtak.
2021. ápr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Londonban élek, tele van rókával, ezeknek már több generációja él a városban, nekem elfogadható. Inkább róka, mint kóborkutya.
2021. máj. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

Felénk méregcsapdával írtják a rókákat hivatalból (a vadászok), mondván, túlszaporodtak errefelé.


A rókákat szabad? Hm, most már értem, a kovid injekció mire való! Tökéletes az összes kovid vakcina! De jó, hogy kiírtad a kérdést, ihletet merítettem belőle! Köszi! :)


Remélem, mindenki jól van! Én legalábbis őszitnén ebben bízom. A rókák is legyenek jól! Legalábbis reménykedem ebben.


Mindenki szabadon választhat, demokrácia van! Még a rókák is szabadon választhatnak! Ha jól értem. Bár lehet, hogy tévedek...

2021. máj. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
8-as vagyok. Miért lettem lepontozva? Ezeket a rókákat hiába telepítenék a környező erdőkben, ezek tök jól elvannak, kukáznak, galambot vadásznak, hozzászoktak az emberi közelséghez, nem veszettek.
2021. máj. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!