Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Érdemes lenne ideiglenes...

Érdemes lenne ideiglenes örökbefogadóhelynek átalakítani, vagy hanyagoljuk?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először szeretném itt megkérdezni, mert anonimban valószínűleg őszintébben válaszolnak majd az emberek.

Tehát: A Dúnántúlon élünk, kertes házban. Van egy jó állapotú melléképületünk. (Majd csatolok képeket) Az épület csak vegetál évek óta, tárolásra épült, de a valóságban szinte csak lomtalanításra szánt dolgok vergődnek. Állatorvos kb. 10 percnyire van autóval, gyalog 25, kényelmes tempóban (gyanítom ez fontos tényező)

Anyagilag nem tehetjük meg, hogy támogassuk az állatvédők munkáját, de arra gondoltunk, teljesen ingyen rendelkezésükre bocsátanánk ezt az épületet. Mivel középiskolás vagyok, a nagyon kölyköknél a 2 órás tápszerezést legfeljebb nyáron tudnám vállalni, de azt gyanítom nem bíznák rám. Kerítésünk van, így legfeljebb a macskák lennének képesek elmenni, de őket nem engednénk ki, semmiképpen. A szomszédok nem befolyásoló tényezők, állatbarátok, a környéken szinte mindenkinek van kutyája,macskája vagy nyula. Sokkal problémásabb, hogy nekünk is vannak állataink. 2 kutya, 3 macska és 2 nyúl. A nyulakat csak az előkertbe tesszük ki, így ők nem zavarnának vizet, viszont a kutyák szabadon járhatnak a kertben. (Egyébként inkább a lakásban vannak ők is)

Nem tudom, hogy ez mennyire számít. Tehát, ha közzétennénk egy állatvédelmi csoportban, szerintetek volna olyan egyesület, aki látna benne fantáziát? A kitakarítást vállalom, akár a berendezését is a barátaimmal, viszont a gyógyszerek,tápok,elkerítő kenneleket nem tudnánk vállalni. Illetve, ha megvalósulna, a diákmunkás pénzemből rááldoznék 50 ezer forintot, (egy ketrec amolyan 10 ezer forint, ha a macskákat el kéne keríteni) azzal azért elég sok mindent lehet kezdeni. Az áram be van kötve, és közvetlen az épület mellett van egy kerti csap, ami igaz, télen el van zárva, ekkor a házból lehet vizet hozni. Télen, csak a kenneles megoldás lehetne, mert anyukám leandereit ilyenkor betesszük a melléképületbe.

Remélem semmi lényegesebb információt nem hagytam ki, én tényleg segíteni szeretnék, így kérlek ne mocskolódjatok ha hülyeségnek tartjátok.


Illetve a csatolt képeken nézzétek el a mocskot, mondom hogy szegény épület csak vegetál.

[link]



2021. máj. 9. 14:17
A kérdező szavazást indított:
Érdemes volna
Nem volna érdemes
23 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Én ezekkel a feltételekkel nem tudom elképzelni, hogy ez a dolog működni tudna.
2021. máj. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem sem vennék hasznát.
2021. máj. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz ideiglenes befogado, max egy-ket allattal. Annak semmi ertelme, hogy nalad is ketrecben meg egy hazba bezarva elnenek az allatok, ahogy a menhelyen is. Viszont ha csak 1 kutyat vagy macskat is be tudnal fogadni es rendesen tartani, az nagy segitseg nekik!
2021. máj. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ideiglenes befogadás nem úgy néz ki, hogy bezárjuk az állatokat egy kis sufniba, sőt még azon belül is ketrecbe. Ne haragudj, hogy így mondom, de pont ilyen körülmények közül szokták őket kimenteni.

Nem tudom, mekkora ez az épület, de egy-két macskát is csak akkor lehet bent tartani, ha van bőven játékuk és ezen felül foglalkozol velük legalább napi 1-2 órát. És nem kutyákkal közösen, mert az már marha nagy zsúfoltság, ráadásul a mentett macskák jelentős része az utcáról lett összeszedve, ahol meg nem éppen pozitív élményeket szereztek a kutyákkal kapcsolatban. Meg gondolj bele, ide lennének kipaterolva a nap nagy részében, amíg te suliban vagy, tanulsz, a szüleid meg dolgoznak? A beteg (akár fizikai, akár lelki - az ilyenek sokat szenvedtek) állatoknak intenzív foglalkozásra, felügyeletre, emberközelségre van szükségük, hogy vissza lehessen nyerni a bizalmukat. Nem véletlen, hogy csomó ideiglenes befogadónak home office munkája van vagy netán háztartásbeliek, nyugdíjasok.

És a szüleid mit szólnak ehhez? Ők is hajlandóak lennének napi több órát sérült, lelkibeteg állatok ápolására szánni, etetni, orvoshoz vinni őket, játszani velük? És az anyagiak? A legtöbb menhely fedezi ugyan pl az orvost, etetést, de az épület rezsijét (ha villannyal kell fűteni, az baromi drága), a szükséges bútorokat, az állatok által okozott károkat már nem fogja. Ezeket biztos vagy benne, hogy tudják és akarják állni a szüleid? Mert ha anyukád a virágai védelmében ketrecbe zárna mentett állatokat, akkor sajnos szerintem ők nem azok a típusok, akik ennyi mindent átszerveznének, lemondanának. És ez a hozzáállás nem is lesz jó pont egy menhely szemében sem.

Arról nem is beszélve, hogy mi van, ha egy állat a nyakatokon marad, nem kell senkinek? Egy fiatal kutya, macska 15 évnél is hosszabb távú elköteleződés is lehet. Ezt is vállalnák a szüleid? Mert ha pl egyetemre mész és elköltözöl, nem biztos, hogy rögtön magaddal viheted.


Tényleg ne haragudj, hogy ennyire “letámadtalak”, de kérlek, ezeket gondold át. Az ideiglenes befogadás egy komoly dolog és nem is tiniknek való, akik még nem tudnák maguk megteremteni a feltételeket. Gyakorlatilag a szüleiddel kötnének szerződést, nem veled.

2021. máj. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az alap ötlet jó, hogy ideiglenesezni akarsz, de miért nem csinálod úgy, mint bárki más, hogy szimplán beilleszted a kutyát a meglévők közé és amikor nem tud rá figyelni senki és még nem bízol meg benne, kennelbe teszed?


Meg amúgy is, azt ajánlom, hogy kezdj eggyel és ha tetszik és továbbra is alkalmasnak találod rá magad, akkor válalj többet.


Szerintem nagyon túlgondolod, ha van olyan szervezet a közeletekbe, aki keres ideigleneseket és nem feltétel náluk a kinti tartás, vedd fel velük a kapcsolatot.

2021. máj. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Legyél ideiglene örökbefogadój egy kutyának, ha ennyire segíteni szeretnél, de ez az épület arra nem alkalmas, aminek te szántad. Nem az állapota, hanem a méretei és a kialakítása miatt.
2021. máj. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Ne haragudj, de szerintem ne erőltesd. Kamasz vagy. Kicsit erősnek érzem, hogy úgy, hogy nem vagy felnőtt ilyeneket akarsz vállalni, mikor még saját magadért sem te vagy felelősséggel.

Nem a tiéd az épület, hanem a szüleidé. Én biztos nem bíznék random állatokat (esetenként beteg, elhanyagolt, traumatizáltakat) rád, meg a barátaidra. Ezzel nem téged akarlak minősíteni, de felnőtt felügyelete nélkül SOHA.

Kedves, hogy ez megfordult a fejedben, de mi van, ha elmész egyetemre? Lesz párod és elköltözöl? Összeveszel a barátaiddal és nem marad segítséged? Tudnád te magad helyesen felismerni és kezelni az olyan helyzeteket, mint pl. hirtelen kialakult betegség, agresszív állat, különböző állatok közötti konfliktus, váratlan bármi?


Meg az is olyan fura, hogy télen nem lehetnének bent, mert anyukád virágainak kell a hely. Télen hideg van. Azt tök megértem, hogy neki a saját élete és kényelme a fontos és pont ezért sem erőlködnék. A szüleid a tulajok. De milyen hülyén jönne már ki, hogy ja bocs, most hideg van, szóval az állatok mennek ki, mikor itt pont az lenne a lényeg, hogy nekik a lehető legjobb körülményeket megadjátok.

2021. máj. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg madár háznak jó,de kutyáknak-macskáknak nem érdemes átalakítani.Nem ketrecre van szükségük hanem gazdira. :D
2021. máj. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem örökbefogadással jobban tudnád segíteni az állatokat,főleg ha olyan(oka)t fogadsz örökbe,akik mozgás vagy külsőre sérültek,mivel nekik sajnos kevesebb esélyük van az elhelyezkedésre.

De attól még nyugodtan kitakaríthatod és kialakíthatod állatbarátra, de túl kicsinek és zártnak tartom egy menhelynek.

2021. máj. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!