Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ezek az állatok mennyire...

Ezek az állatok mennyire védettek, illetve lehet őket háziállatként tartani?

Figyelt kérdés

Csíkos Bűzösborz

Vidra

Holló

Mosómedve

Hód

Mókus

Őz


Mielőtt bárki betámadna, eszemben sincs ilyeneket tartani otthon!

Teljesen jól megvagyok a halaimmal!


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. máj. 15. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:
41%

Egyiket sem lehet(ne*) otthon tartani. Nem csak azért mert védettek lennének, hanem állambàcsi tulajdona.


* Persze, falun mindig van aki "talál" kicsi rókát/őzet/borzot stb, amit felnevel/tart.

2021. máj. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
Mosómedvét tilos tartani, mivel korábban az ilyen megszökött házikedvencek szépek kiszorítottak pár fajt a hazai faunából.
2021. máj. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A borz, a mosómedve, és az őz azért nem tartható, mert az állam tulajdona, tehát ellopod úgymond az amúgy vadaszható faj egy egyedét a vadászterületről, + a mosómedve nem honos itt mint előttem írták.

A vidra, holló, hód, mókus pedig védett vagy talán valamelyik fokozottan védett is. Bár a hódban nem vagyok biztos. Így elég keményen megbirságolhatnak ha fogságban tartod.

Ettől függetlenül borzot és őzet (mentett) szoktak háziállatként tartani, elvileg jól viseli, illetve hódról csak videókat láttam de szerintem nem éri meg mert amit csak ér, rág, és cipel egy helyre :D Lakásban is. Vicces amúgy

2021. jún. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!