Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A macskám széttépte a szomszéd...

A macskám széttépte a szomszédom egyik csirkéjét, vagy tyúkját, vagy tököm tudja, mijét. A szomszéd pedig megfenyegetett, hogy feljelent, mert nem tartom a "dögöt" a kertemen belül. Tényleg feljelenthet? Mekkora büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
A cicát ki kell, hogy engedjem, nem tartahtom örökké bent, a házban. Ételt is szokott kapni eleget, nem értem, miért tette.
2021. júl. 25. 19:04
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
88%

A macska szórakozásból is öl.

És igaza van a szomszédnak, köteles vagy a telkeden belül tartanod az állatodat

2021. júl. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
79%
Mi az ördögögöt keres a macskád más kertjében?
2021. júl. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
63%
Elég nehéz egy cicát a portán tartani . Nem hiszem hogy tudna mit csinálni nem bizonyítható hogy tényleg a te macskád volt-e. Én megpróbálnám kultúráltan megbeszélni vele. Ajánld fel hogy kifizeted neki. Mondjuk ez sem a legjobb ötlet mert akár ki találhatja hogy megint megölt egyet.
2021. júl. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
81%

A törvény szerint köteles vagy minden háziállatodat a telkeden belül tartani, akár tetszik akár nem. Főleg, hogy a macska, ahogyan látod másnak kárt okoz, sőt ha kiugrik az útra, a sofőr elránthatja a kormányt, ami balesetveszélyes. Ezen kívül még egy csomó indokot fel tudnék sorolni, hogy miért nem jó az utcára kiengedni a macskát, de most inkább hagyjuk.

A kérdésből ítélve kertes házban laksz. Nem bírom eléggé hangsúlyozni a macskabiztos kerítést.

Itt több féle megoldás is van:

[link]

Ezt a videót pedig pont most találtam, és elmentettem a linket az ilyen válaszokhoz (a videó a lényeg):

[link]

Szóval igenis lehet az udvaron macskát tartani úgy, hogy ne szökjön ki az utcára.

2021. júl. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
26%
Bármelyik más szomszéd macskája, egy kóbor macska, vagy egyéb állat pl. róka is tehette volna ugyanezt, nemcsak a te macskád. Mondd a szomszédnak, hogy tartsa a csirkéit meg a tyúkjait az ólban, akkor nem fogja őket széttépni semmi.
2021. júl. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
58%
Mi az ördögért nincs a macskád a telkeden belül?
2021. júl. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem e szomszédod végigcsengette az egész utcát, ahol van kutya vagy macska, és mindenkit megfej.
2021. júl. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:
Felfogom, nem vagyok falusi patkány. Ivartalanított civáról van szó, nem dugni ment. A szomszéddal már beszéltem, hogy tartsa tisztességes ólban, de ezek valami dísz csirkék. A kerítésem, meg pont olyan, hogy 5 méterenként beton oszlopok vannak, közötte meg vízszintesen lécek, egyik kinneb, másik bennebb, kettesével, azon meg felmászik egyszerűen, és átszöki a hengert, amit javasoltatok.
2021. júl. 25. 19:27
 9/50 anonim ***** válasza:
61%
Nem számít a kerítés nekünk rengeteg macskánk volt a ház tetőn meg az ereszen sétálgattak nagy büszkén 😃
2021. júl. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
100%
De most gondolj bele! A másik szomszéd kutyája meg átmászik és megtépi a macskát. Ugye, hogy felháborodnál? És igen, feljelenthet, de az macerás. Próbáld vele rendezni az ügyet. Egy tyúk/kakas megtépése miatt azért börtönbüntetésre ne számíts!
2021. júl. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!