Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Igaz, hogy aki nagy állatbarát...

Igaz, hogy aki nagy állatbarát, vegetáriánus, emberként is jobb?

Figyelt kérdés
Sokszor mondják rájuk, hogy több bennük az empátia, pozitívabban állnak másokhoz.

2021. aug. 6. 23:01
1 2
 1/16 anonim válasza:
83%
Nem feltétlenül. Kiben bíznál meg jobban? A vegetáriánus Hitlerben, vagy egy szarvas nyers szívét rituáléból elrágcsaló Neander-völgyiben, aki imádja a családját, és mindig hoz a törzsének betevő falatot?
2021. aug. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
35%

Akik szeretik az állatokat is, azokat általában empatikusabbak más emberekkel is.

Akik nem szeretik őket - mert vannak akik kifejezetten utálják még a kutyákat, macskákat is -, sőt még attól is undorodnak ha meglátnak valakit ahogy megsimogat egy kutyát, vagy megpuszil egy cicát, vagy meghallja hogy XYZ megengedi hogy a kedvence is az ágyában aludjon, az ilyen utálkozós emberek általában más emberekkel se túl kedvesek.

2021. aug. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
74%

#2 Az teljesen független a más emberekhez való hozzáállástól, hogy valaki ösztönösen mely állatoktól undorodik.


Én pl. már 8 éves koromtól pelenkáztam, etettem a kisöcsémet, aztán ápolónő lettem, és részletes betekintést nyerhettem abba, hogy mi tud kijönni egy emberből, mégse találom ezt undorítónak.


Ellenben a kutya-, macskaszar, pisi és hasonlóktól majdnem az öklendezés kerülget.


Jelenleg skorpiót és madárpókot tartok itthon háziállatnak, az ízeltlábúak biológiai funkcióitól és viselkedésétől semmi undorom nincs, sőt imádom őket, de nekem ne jöjjön ide kutya, macska, vagy rágcsáló!

2021. aug. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

Én csak saját tapasztalataim és a szubjektív véleményem alapján tudok nyilatkozni, nem merek globális igazságokat kijelenteni erről. Nekem úgy tűnik, van összefüggés az emberekhez és az állatokhoz való viszony között. Az állatgyűlölők között sokkal több olyat láttam, akik az emberekkel kegyetlenek vagy nem képesek az empátiára, mint az állatszeretők között. Állat alatt most az értelmesebb emlősállatokra gondolok, akiknek személyes kapcsolata van az emberrel, nem az ízeltlábúakra, halakra, csigákra, stb. Az állatokkal való jó kapcsolat, a róluk való gondoskodás képessége feltételez valamiféle önzetlenséget és nagylelkűséget, mert hozzájuk kevés érdekünk fűződik. Az ő szeretetükért nem sokat várhat az ember cserébe, legfeljebb a ragaszkodásukat, a kedvességüket kapjuk. Emellett ők nem fogják elmesélni másoknak, milyen jók vagyunk velük, nem hagynak ránk vagyont, nem remélhetjük, hogy majd gondoskodnak rólunk, ha öregek leszünk.


Őszintén szólva én mindig tartok azoktól, akik nem szeretik az állatokat.

2021. aug. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Charles Manson

Ted Bundy ( az utolsó vacsoráján végül is steaket kért)

Jeffrey Lionel Dahmer. Vega volt, de áldozatai húsát megette

Hitler vegetáriánus volt. Bár nem bizonyított de Dzsingisz kánra is azt mondják.

Nem hinném, hogy a sorozatgyilkosok, vagy tömeggyilkosok olyan jó emberek lettek volna

2021. aug. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem a vega, állatszerető sorozatgyilkosokkal, tömeggyilkosokkal jönni olyan, mint összeszedni azt a párszáz esetet, amikor embereknek repülőn lett szívinfarktusa, és ebből arra következtetni, hogy a repülőn milyen hatalmas esélye van a szívinfarktusnak, nem tekintve azt a sok-sokmillió embert, akinek semmi baja nem lett repülés közben, vagy azt a szintén sokmilliót, akit nem repülőn ért a szívinfarktus.


Amúgy én sem vagyok vegetáriánus, de szeretem az állatokat, több mentett vagy befogadott macskám és kutyám volt.


4 -es voltam.

2021. aug. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

#6

Ilyesmi akkor lenne releváns, ha olyasmi lenne a kérdés, például hogy igaz-e hogy repülőn nem kap szívinfarktust az ember. Hisz akkor az a pár száz eset is bőven bizonyítja, hogy nincs összefüggés a két dolog között.

Ahogy az 5-ös kommentelő példái ugyanígy az összefüggés hiányát bizonyítják az itteni kérdéssel kapcsolatban.


Te a 4-es kommentedben ott hibáztál, hogy két okozatot akartál egymásból levezetni. Ha valaki alapból empatikus, akkor nyilván az az emberekkel és az állatokkal is. De itt maga az empátia az ok, és ennek van az előbbi két okozata. A két okozat között ettől még nem lesz oksági viszony.

2021. aug. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
Hitler állatbarát és megrögzött vegetáriánus volt.
2021. aug. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Saját tapasztalatból azt mondanám, hogy az állatbarát és a jó ember között nincs összefüggés, sokan szeretik az állatokat de utálják az embreket, vagy egyéb okból kibírhatatlanok.


Viszont ismerek sok környezetvédelmi vegetáriánust, ők általában szolidárisabbakb is másokkal.

2021. aug. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%

#7 -es:


Szerintem #5 -ös implicit módon azt a hamis összefüggést sugallta a felsorolásával, hogy a sorozatgyilkosok általában állatbarátok. De erre egyáltalán nem bizonyíték, ha statisztikai összefüggés nélkül kiragadjuk az állatbarát sorozatgyilkosok listáját.


A kérdező nem azt kérdezte, hogy az állatbarátok, vegák mind, kivétel nélkül jó emberek-e, csak azt, hogy van-e korreláció a két tulajdonság között. Erre a kérdésre semmilyen szinten nem ad választ az 5 -ös komment.


Lásd:

[link]


Azt igazából nem volt célom levezetni, hogy aki empatikus, az emberrel és állattal is az-e, erre csak egy szubjektív véleményt nyilvánítottam, a saját tapasztalataimból építkezve. Ez persze nem bizonyít semmit. Messze nincs elegendő hiteles adatom ennek a statisztikai elemzéséhez, így a kérdés biztonságos megválaszolásához.

2021. aug. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!