Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A delfineket szereti itt valaki?

A delfineket szereti itt valaki?

Figyelt kérdés

Tudtátok, hogy Japánban mit tesznek a delfinekkel? Megölik őket a húsukért.

[link]



2021. aug. 15. 23:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
én szerettem őket!
2021. aug. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Még vannak és még tehetsz valamit értük.
2021. aug. 15. 23:51
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak japánban van ez, megnyugtatlak, dél-kelet ázsia, dél afrika, indonézia. Sőt, kiábrándítalak kérdező, de Peru a legrosszabb ilyen szempontból (kb 4szerese) . Japán is csak azért lett ennyire ismert a bálna/delfinvadászatáról, mert a legfejlettebb országok között van. Azt is ki kell emeljem, hogy az újabb generációk között egyáltalán nem elterjedt a delfinhús. Az idősebb korosztály fogyasztja az eredendő kulturális hagyományok miatt. Ha valaki azt mondja, hogy mostantól nem ehetsz marhát, mert a kérődző állatok további tenyésztése tovább fogja roncsolni az ózonréteget, akkor te most soha többet nem ennél hamburgert meg marhapörköltet? Akik már ebbe születnek, hogy a világ egy elvárást nyújt feléjük, könnyebb alkalmazkodni, majd a generációk ott is kinövik egymást, a delfinállomány pedig nyugodtabban úszkálhat
2021. aug. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
4.ha nagyon közel teszik fel a kérdéseket egymáshoz és konkrétan ugyanarról szól egyélyes jobban hogy egy kérdezőtől van...
2021. aug. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretem a delfineket, ahogyan a fókákat, rozmárokat, pingvineket, jegesmedvéket is. Tetszenek az olyan videók, ahol különböző fajta állatok, vadállatok játszanak egymással például egy kutya egy elefánttal, tigris a kecskével. Láttam olyan videót is, ahol egy lány cápát szeretget egy búvár és a cápa nagyon boldog. :D
2021. aug. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.


"Ha valaki azt mondja, hogy mostantól nem ehetsz marhát, mert a kérődző állatok további tenyésztése tovább fogja roncsolni az ózonréteget, akkor te most soha többet nem ennél hamburgert meg marhapörköltet?"


Nem eszem marhahúst. Húst is viszonylag keveset, bár szeretem.


Igen, sajnálom a marhákat is, de azt gondolom, hogy talán tudjuk, hogy a delfinek kicsit értelmesebbek a marháknál és olyanról még nem nagyon hallottam, hogy marhák mentették volna meg emberek életét. Bár lehet, hogy történt ilyen...


Volt az a film, ami Temple Grandin életét mutatja be. Nagyon nagyon szomorú voltam a marhák miatt is. :( De ő rájött arra, hogy kicsit humánusabban is le lehet ölni az állatokat. Ezeket a delfineket lemészárolják. Ahogy a cápákat is úgy ölik meg, hogy bedobják a tengerbe még élve, uszonyaik nélkül.


Nagyon rossz lenne egy petíciót aláírni? Mert mondjuk kb. 3 perc. Vagy talán 2.


És nagyon nehéz lenne hetente csak kétszer (háromszor, négyszer) húst enni? Szerintem nem.

2021. aug. 16. 00:35
 7/16 A kérdező kommentje:

10

Már a kérdés feltevésében látszik, hogy két különböző emberről van szó, ti. abban a kérdésben az van, hogy "miért ölik a delfineket?" én meg úgy mondanám, hogy "miért ölik MEG a delfineket?" Továbbá nem tűnik egy túl empatikus kérdésnek, inkább olyan kíváncsinak. És az a kérdező nem is írt már semmit a kérdés után. De te biztosan jobban tudod.


(Amúgy azért nem vettem észre azt a kérdést, mert a) nem nézegetem folyamatosan az állatos kérdéseket b) egy másik kategóriában egy másik kérdést akartam feltenni, meggondoltam magam, nem is nagyon tudtam elnavigálni, feltettem a saját kérdésem és végül megváltoztattam a kategóriát. Így nem láttam a felajánlott hasonló kérdéseket.)

2021. aug. 16. 00:40
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Én minden állatot szeretek (poloskákon kívül) pókokat is mindig sajnálom összenyomni inkább kirakom őket.

De hogy a kérdésedre válaszoljak én nagyon szeretem a delfineket aranyos értelmes állatok:)

Számomra ez nagyon szomorú hogy ilyet tesznek velük

2021. aug. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
41%
De azzal egyet kell értenem hogy mindenhol mások a szokások pl mi a csirkéket esszük meg, de én még őket is sajnálom ha a sajátunkat vágjuk le
2021. aug. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Csak a kérdést látva azt hittem a delfinariumok ellen kampányolsz. Japánban megeszik, meg a világ más tájain is, de a hinduk se lázadnak, hogy az amerikaiak tonnaszám eszik a marhahúst.
2021. aug. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!