Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért ennyire közömbösek az...

Miért ennyire közömbösek az emberek egy elütött àllattal?

Figyelt kérdés

Sétàltam egy utcàn,ahol nem volt jàrda ès màr messziről làttam,hogy az úttest közepétől jobbra (szóval nem a szélén) jól làtható részén hosszàba fekszik egy àllat (első làbaira felülve,fejét emelve). Amikor odaértem hozzà làttam,hogy egy macska,akinek az orràból szàjàból folyik a vér. Àrnyékos helyre vittem,hogy ne a forró aszfalton süljön ès nehogy àtmenjen rajta még 10 autó.


Egyből hívtam egy taxit,hogy elvigyem a legközelebbi àllatorvoshoz,de pont mire kiért a taxi,addigra meghalt :(


Azért bevittem taxival àllatorvoshoz,hogy nézzenek benne chipet,gondoltam szólol a gazdijànak,hogy màr ne vàrja haza. :(


Ami a megdöbbentő szàmomra,hogy mivel ez egy forgalmas út volt gondolom több 10 kocsiban vezető ember làtta és nem àlltak meg ,hanem tovàbb hajtottak.


Hogy lehetnek ilyen lelketlen emberek? Egy 50 fokos aszfalton fekvő sérült macskàhoz nem megállni,szerintem kimeríti az àllatkínzàs fogalmàt.


Te megàlltàl volna vagy mit csinàltàl volna a helyemben?


2021. aug. 26. 10:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Az emberek nem fognak megállni egy látszólag jól levő vagy éppen már halott állat miatt (mert te is csak közvetlen közelről láttad, hogy vérzik). Pláne, hogy autóból csak egy pillanatra látni, nincs idő tüzetesebben megnézni sem, hogy most rendben van-e vagy van-e baja.

Ráadásul ok, megállt, összeszedte, onnantól mit csináljon vele? Ki fogja kifizetni a több tízezres állatorvosi számlát? Erre az emberek jelentős részének nincs pénze, más állatára pláne nem fog költeni, chip a legtöbb macskában nincs is, mert nem kötelező.


“Egy 50 fokos aszfalton fekvő sérült macskàhoz nem megállni,szerintem kimeríti az àllatkínzàs fogalmàt”

Szerintem meg azt szidjad és ítéld el, aki felelőtlenül hagyja egy forgalmas úton kolbászolni. EZ az állatkínzás és végtelenül felelőtlen állattartás. Mindemellett törvényellenes (igen, a macskát is kötelező hivatalosan a telken, lakáson belül tartani) és nem elhanyagolhatóan balesetveszélyes is. Ha egy rutintalan sofőr pl félrekapja a kormányt, akár el is üthet valakit, frontálisan karambolozhat. De a legtöbb ember meg satuféket nyom, akkor meg beléjöhetnek hátulról (igen, tartson a másik követési távolságot, de a vétlen félnek ettől még kára keletkezett).

2021. aug. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
MIvel a többség jár dolgozni és van egyéb dolga is..
2021. aug. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Én (ha van rá lehetőség) lelassítok, megnézem, hogy él-e még. De az esetek többségében sajnos erre nincs lehetőség. Múltkor az autópályán láttam egy elütött kutyát, ahol ugye sem fékezni sem visszatolatni nem életbiztosítás.


Ha sima úton megyek akkor lelassítok és megnézem, de az esetek 99%-ában már nem szoktak élni.

2021. aug. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Amikor még gyeden voltam, babakocsit tolva tanúja voltam, hogy egy autó elgázol egy kutyát. A kutya félre vonult az útról, de láthatóan megsérült. Elsétáltam a közeli önkormányzathoz, szóltam, hogy szóljanak a közterületeseknek, ők foglalkoznak a kóbor állatokkal. A környéken maradtunk, amíg kiértek és értesítették az állatorvost.


Ma már erre nem lenne lehetőségem, 9 órát vagyok a munkahelyen + az ingázás, örülünk, ha az ovi nyitvatartásába beleférünk... Szóval ma már nem állnék le intézkedni ugyanebben a helyzetben.

2021. aug. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, te sétáltál, így észrevetted. Kocsiból nem lehet megállapítani, hogy él-e vagy sem. Csak egy pillanatra látod. A többi gyalogost szidd inkább.
2021. aug. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Félre lehet àllni kocsival is,mert csalàdi hàzas övezetben volt az uttesten a macska. De ahhoz màr lusta mindenki,hogy a kenyelmes kis kocsibol kiszalljon a popojaval
2021. aug. 30. 18:08
 7/13 anonim ***** válasza:
28%
Azért, mert senkit nem érdekel a retek kóbor macska. Ezzel a válasszal elégedett vagy már?
2021. aug. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Királylány, arra még mindig nem válaszoltál, hogy a számlát ki fogja kifizetni?

Tudod, egy doki sem műt, varr, olt, féregtelenít, röntgenez, infúzióz ingyen. Ez bizony százezer Ft-ra is rúghat.

Na de majd ha nem anyuci-apucitól, esetleg pasikától akarsz pénzt kérni erre (vagy ha felfogod, hogy az átlagember nem keres annyit, hogy ilyen költségeket csak úgy megengedjen magának), talán akkor térjünk vissza a kérdésre.

2021. aug. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8! Én vittem párszor elütött állatot dokihoz és egyik sem kért pénzt. Nyilván volt amelyiket altatni kellett, de voltak olyanok is, akiknek csak törése volt.

Nyilván nem ez a jellemző, de Budapesten van pár ilyen doki szerencsére.

2021. aug. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem érdekel a pénz,ha egy àllatnak aki bajban van tudok segíteni!


Tudod inkàbb nem megyek nyaralni és itthon elvagyok a lekiismeretemmel,minthogy kulfoldon merengjek azon,hogy az az àllat mennyit szenvedhetett még ott az uttesten.

2021. aug. 31. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!