Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Jöttök erre a programra?

Jöttök erre a programra?

Figyelt kérdés

[link]


Nem írok semmit, mert állítólag itt törlik az állatorvoslással kapcsolatos szakmai válaszokat.


2021. aug. 31. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Akkor mégsem online lesz? :( Arról volt szó.

Sajnos nincs lehetőségem utazni...

2021. aug. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Engem érdekelne, de nagyon korán kezdődik :( Ha lesz lehetőség online csatlakozni, azt meg fogom tenni.
2021. aug. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Biztos,hogy nem.

Jobban járnának,ha feltöltenék valahová,hogy bárki bármikor szabadon megnézhesse,ha az oktatás a cél akkor nem egy helyen,egy alkalommal,egy adott társaságot kell informálni.Amúgy is sokra megyünk a gazdijogsival,ha a pestieket oktatják mikor eleve a pestiek tartanak normálisan kutyát.A gazdik 99%-a napi szinten sétáltatja,mozgatja a kutyáját,futiba hordja,rengeteg kutya ivartalan,kutya iskolát járt..pont azokhoz nem jutna el akik a moslékon nevelt kerti díszeket tartják hetedhét országon túl :D

2021. aug. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Mivel a jelenléti képzések munkanapokon vannak, akkor pedig dolgozom, én csak online tudom elvégezni, jelenlétiben nem. Eredetileg így is volt, hogy online elvégezhető. Ha online is elvégezhető lesz, akkor megcsinálom, de ha ragaszkodnak a jelenléti képzéshez, szervezzék úgy, hogy az is részt tudjon venni, aki dolgozik.
2021. aug. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
60%
Igen
2021. aug. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként most nézem a gazdijogsi hivatalos oldalát, és ott azt írják, hogy e-learning tananyag is elérhető, ami megegyezik a jelenléti oktatás anyagával. Szóval a jelenlétin biztosan nem tudok ott lenni, bár biztosan hasznos, érdekes, és más úgy, mint az online tananyag, és szívesen meg is hallgatnám élőben, de nincs rá lehetőségem, szóval marad az e-learning, de azt elvégzem.
2021. aug. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Én azt nem értem csak hogyan gondolják ezt. Gyakorlatilag mindenki iskolába vagy dolgozni jár, hogy a fenébe várják el, hogy bejárjanak erre a tanfolyamra?
2021. szept. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

En jelentkeztem. November vege

32n

2021. szept. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%

3-as Pest mellett lakom, és elég sok rosszul tartott kutya van Pesten, főleg itt a belvárosra gondolok. Nem a külső kerületekre, ahol azért lát füvet, fát, bokrot az állat.

Bár lehet, hogy mást gondolunk optimális kutyatartásról. Mert szerintem nem ideális 50m2-en tartani, ahonnan pisilni is csak akkor tud, ha kiengedik. Majd annyi az élete, hogy leviszik kétszer a "futiba" (jó esetben). De a kanapén fetrenghet, szóval minden ok. Egészségtelen, nem kutyához méltó élet ez. Nem erre lettek se kitenyésztve, se háziasítva. Aztán az már fajtafüggő, hogy mennyire nem optimális ez nekik.

2021. szept. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

Tényleg? Én meg Pest belvárosában lakom közel 15 éve.XIII.kerület.

Ritka,ha olyan kutyát látok aminek bármi tartásból származó baja is van,azok többsége is mind menhelyről jött.Betegnek a szaporítótól szerzés miatt betegek,de utólag már azon túl,hogy kezeltetik állatorvosnál ahogy tudják mást nem tudnak nagyon csinálni,itt szinte kerületenként van 10 állatorvos is,mert van rá kereslet..

Menhelyen belül pedig mindig fel van tűntetve,hogy honnan érkezett a kutya (nekem is volt befogadott,ideiglenes befogadó is voltam).10/8 kutya Pesten kívülről van átvéve,azok az egy-egy kivételek sintértelepről (többnyire Illatostól) vagy másik menhelyről ahol már nincs hely.Van persze ritkábban olyan is amit gazda adott le,azok többsége idős/örökölt kutya.


Jó,itt is van,hogy utcán elengedik a kutyákat,itt is megesik hogy a (többnyire kistestű) kutyák egymásra ugatnak és nagyobb ívben kerülik ki egymást a gazdák,de úgy ennyi ami nagy problémát jelent.


Itt inkább a kutyák nevelése a nagyobb gond,nem az hogy rosszul vannak tartva.Nevelve vannak,csak nem mindig úgy ahogy kellene.Nagyon rájuk van hagyva sok dolog,mint az oda mehet idegenhez,a sétálhat póráz nélkül,az ugathat másokra,a moroghat mert az cuki és ártani úgyse tud mert picike..

De ezek sem olyan égető problémák mint kertes körzetben a folyamatos szaporítás/szaporulat,a neveletlen sose sétáltatott kutyák esete,a túl hízlalt vagy alig etetett kutyák tömege (többnyire ezeket napokra ott hagyják,aztán egyszer csak haza mennek megetetni,majd mennek tovább.csak arra vannak hogy őrizzék a lakást..),a kiszökdöső kutyák is problémát jelentenek,hiszen többségük akár falkába verődve támad.Nem feltétlenül emberre veszélyesek,kutyákra és más állatokra.

2021. szept. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!