Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tudnék ez ellen tenni?

Mit tudnék ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Szomszédom bántja a cicáját. Kétszer láttam csak eddig, de lehet többször is csinálja. Reggel ültem a kertben a padomon, iszogatom a kávémat és azt látom hogy belerúgott egy hatalmasat szegénybe ok nélkül. Másiknál este volt, jött haza melóból, sötét volt ezért nem láttam tisztán, de ordított egyet hogy takarodj, majd a macska elég hangosan elkezdett nyávogni, nem tudom akkor mit csinált vele de ez gáz. Másnap megkérdeztem tőle miért tette ezeket, tagadott mindent, majd elküldtött az anyámba. Videót nem tudok csinálni mert nincs előre megírva mikor bántja újra, bizonyíték nélkül meg nem jön ki a rendőrség.

2021. szept. 8. 19:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Sajnálom nagyon mert nagyon aranyos cica, sokszor átjön hozzánk is, néha meg is etetem.
2021. szept. 8. 19:51
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Szoktasd magadhoz, zárd be, legyen házicica, mást nemigen tudsz. De az ilyen szerez majd újabbat akit bánthat :(

Esetleg Állatvédőrségnek szólni? Akkor előkapni a kamerát amikor csinálja?

2021. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Lopás vagy sem, én becsuknám a házamba mikor átjön, és ott tartanám biztonságban, jó körülmények között, szeretetben.

Aki bántja az állatát annak úgyis mindegy, le se szarná hogy eltűnt.

Soha nem tudná meg hogy nálam van. Egyrészt nem jöhetne be a házamba, mert az birtokháborítás/magánlaksértés, ha meg valahogy kiszagolná hogy nálam van, akkor sem tudna feljelenteni, ezer százalék hogy nincs róla semmiféle hivatalos papírja hogy az övé, és tutibiztos hogy a macskában chip sincs.

2021. szept. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Állatvédő, vagy illetéksesek.
2021. szept. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

En befogadnam magamhoz, nem engednem vissza, ha atjon. Ha meg nalad bent nem maradhatna, keresnek gazdit neki, es csak addig kene otthon tartani.

Esetleg egy allatvedo szervezetnek szolnek.

2021. szept. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Állatvédők... Állatkínzás miatt 5 évet is kaphat ha jól tudom. (Valószínűleg nem tudom jól)
2021. szept. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

6-os ez a gyakorlatban jó ha egy két év de azt már nagyon durva eseteknél szokták kiszabni

Én is átszoktatnám a helyedben, amíg van lehetőség mert ha már megöli mert bekattan (kiszámíthatatlan elmebeteg) bánni fogod hogy nem segítettél, és majd egyszer csak nem lesz ott és mindent letagad hogy rosszul lett a macska és elpusztult.

NE várd meg amíg megöli kérlek

2021. okt. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!