Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A noé állatotthonról miért...

A noé állatotthonról miért vannak rossz véleménnyel sokan?

Figyelt kérdés
2021. okt. 20. 09:39
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
65%
Valószínűleg mert nem adnak oda állatot minden jött-ment emberkének akik nem tudnák megfelelően ellátni. És ahelyett hogy megértenék, inkább elkezdenek mocskolódni.
2021. okt. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
68%
Rossz véleménnyel vannak róla sokan?
2021. okt. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
71%
Én nem hallok róla olyan sok rossz vélményt. Amiatt szoktak csak néha pampogni, mert nem adják ki az állatot csak úgy rögtön, akárkinek.
2021. okt. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom,de nekem hitelesnek tűnnek. Szoktam is nekik utalni,ha már máshogy nem tudok segíteni.
2021. okt. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
81%
Fogadtunk tőlük örökbe cicát, semmi probléma nem volt, az első érdeklődő emailtől számítva kb másfél hét után nálunk is volt. Nem volt semmi helyszíni szemle, kekeckedés, ellenőrizgetés. Na igaz, normális, kulturált, minden kért infót (tartási körülmények, mennyi időnk van, egyedül lenne-e stb) tartalmazó bemutatkozó levelet írtunk, nem odabüfögtük, hogy “érdekel”.
2021. okt. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
45%
Azért az értékelésük sokat elmond. Csak azok értékelték 1 csillagra, akiknek nem adták ki albérletbe az állatot. Ha ezeket levesszük, akkor 5.0 lenne.
2021. okt. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
74%

Be is lehet menni hozzájuk.Jó fejek,csak szigorúak az örökbefogadást illetően.

És ez nem tetszik sokaknak.Alap náluk (is),hogy sem albérletbe,sem kisgyermek mellé,sem kinti tartásra,sőt még sokszor másik kutya mellé se adnak oda egy-egy kutyát.De ők ismerik a kutyát akit ki akar vinni valaki,és nem értik meg,hogy az ő érdekükben mondanak nemet.

Mert ha az általuk kiadott kutya megharap egy gyereket vagy kutyát azonnal ők lennének felelősségre vonva,hogy miért adtak ki gyerek mellé nem gyerek barát kutyát.

Nekik se hiányzik ez.


Ott is szinte azok a kutyák vannak leadva akik..:

1.Nagyon aktívak.olyanok vették magukhoz őket akik nem tudták vagy nem akarták kellően lemozgatni,ebből adódott több nevelési problémájuk mellé.

2.Szaporítótól vásárolt beteg kutyák,akiknek annyira szembe tűnő vagy súlyos betegségük van,hogy nézegetni azt nem akarják ameddig súlyosabb nem lesz,de orvoshoz sem akarják/tudják vinni.(ezek átkerülnek fajtamentéshez)

3.Bántalmazott kutyák,súlyos sérülésekkel akiknek hetek vagy hónapok kellenek a gyógyuláshoz.Cuki,aranyos,kellene,de nem akarják fizetni az állatorvosi költségeket.


Felesleges kiadni olyannak a kutyát aki ugyan úgy jó eséllyel vissza hozza.Többnyire a nagyon keverék kutyák,a bull típusúak és a "túl nagyra nőtt" óriás testűek végzik menhelyen.


De vannak ám érdekes örökbefogadók is..Hogy arra is hozzák példákat.:

1.Nem neki kell a kutya,másnak vinné ki.

2.A gyereknek keres játszótársat.Van,hogy 1-6 éves gyereknek akarnak kutyát venni/vinni..

3.Hát,kéne neki a kutya,olyan jó kutya háza lenne neki oda kint..

Kinti tartásra kis testűt,rövid szőrűt,bentre szokott kutyát fix,hogy nem adnak ki.~~

4.Most van szabad ideje (többnyire ez nyáron van..) és kellene neki valami elfoglaltság.

Na de b*szdmeg nyár is elmúlik,az ember nem úgy visz kutyát,hogy most van időm holnap meg dolgozok szóval bocs de vissza viszlek.

5.Jól jönne neki egy társ,minden oké,csak hát ő menne 1 év múlva koliba meg egyetemre más városba és maradna az anyjára a kutya..

6.Kutya suliba nem járna vele,de neki pont az a kutya kell.Az a problémás,az a nehezen kezelhető.De ő majd megoldja,kutya suliba nem akar menni.


Úgy megy be sok ember örökbefogadni,hogy felkészülni nem készül fel a kutya tartásra,és igazán neki nem is való kutya,vagy épp nem fér bele az életvitelébe.De azért erőszakoskodik,hogy de neki tökéletes lenne a kinézett kutya és ő azt akarja akkor is ha minden ellene szól.


Nem.Menhelyen többnyire problémás,elhanyagolt,bántalmazott,beteg,traumatizált kutyák vannak,akiknek nem minden mindegy.

Aki úgy megy oda,hogy "hát az csak egy menhelyi,nem olyan igényes mint a túltenyésztett drága tenyésztős kutya" az menten forduljon is sarkon.Mert problémásak ezek a kutyák,nagyon is.De szeretetre méltóak,és megérdemlik hogy jó kezekben új életet kezdhessenek.

Nem kint a kert végében,nem 12 órát egyedül töltve a panel lakásban,nem össze zárva kisgyermekkel amikor ő nem gyerek barát..

2021. okt. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
93%

Első, azért ez nem így van, menj el nyugodtan, kiugrik majd a szemed a feltételektől.

Egyszer szerettem volna tőlük egy szép perzsa cicát, jöttek a feltételek: csak benti tartásra, ivartalanítási és oltási kötelezettséggel, mondom semmi gond, így gondoltam én is. Hát jó, de a perzsákra különösen figyelni kell, mondom igen, főleg a veséjére, tisztában vagyok vele, volt már perzsa cicám. Jah hát olyan helyre nem adjuk ahol van cica, ő egyedüli cicának való. Semmi gond, mondom csak volt perzsám, 20 éves kora körül ment el. Ja hát izé, de ez társas ház? Nem bírja a zsivajt. Na itt lett elegem, örökbe fogadtam máshonnan.


Egyébként ezen az oldalon tettek már fel kérdést róluk, a válaszolók között volt egy lány, aki önkéntes volt náluk, ő írta le, hogy minél nyomorultabbnak tűnik a telep, annál jobban tudják reklámozni a szegénységüket, vagyis több az utalás, támogatás.


Ha cicát szeretnél szívből ajánlom a Gödöllői Bárka cicamentőket, ők tényleg azon vannak, hogy gazdihoz kerüljenek a cicáik.

2021. okt. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
23%
#8 De ezek teljesen érthető feltételek. Ez lenne az alap mindenhol.
2021. okt. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
33%
Ismerem a feltételeiket, teljesen korrektek. Így kéne lennie mindenhol. (1-es voltam)
2021. okt. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!