Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állat menhely létrehozása...

Állat menhely létrehozása hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves vagyok és nemsokára el kéne döntenem, hogy milyen szakmát válasszak, mivel foglalkozzak felnőtt koromban. Nagyon szeretem az állatokat és azon gondolkodtam, hogy mi lenne ha alapítanék egy menhelyet. Sok menhely elhanyagolja sajnos az állatokat és ezen szeretném változtatni:( jó kezekben lennének nálam, törődnék velük! Álom munkám lenne. Hogy tudnám ezt megvalósítani? Mi a folyamat?

2022. febr. 20. 23:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pár tíz millió forint kell csak az induláshoz, utána pedig havi sokmillió.
2022. febr. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a menhelybol nem lehet megelni. Kemeny munka, jovedelem nelkul, mert azt a sok beteg allatra kell majd forditani.
2022. febr. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Nem a menhelyeket kene hibaztatni, amiert “elhanyagoljak” az allatokat (ezt amugy honnan veszed?), hanem azokat az idiota embereket, gazdakat, akik miatt oda kell kerulnie egy allatnak.

Egyebkent meg te se csinalnad jobban, mert se penzed, se helyed, se idod nem lesz arra, hogy minden egyes allatnak luxus eletet tudj biztositani.

De te magad is kiprobalhatod kicsiben, fogadj orokbe 10 kutyat, aztan meglatod :D

2022. febr. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Én is 17 vagyok, nem lehetsz ennyi idősen ilyen naiv 😂

1. Kell hozzá egy jó nagy terület, biztonságos kennelek

2. Állatorvosi költségek. Ez rengeteg, még egészséges kutyáknál is sok, de egy menhelyen leginkább elhanyagolt, legyengült, beteg vagy betegségre hajlamos kutyákról beszélünk. Ráadásul ivartalanul érdemes kiadni a kutyákat.

3. Rengeteg tápot kell megvenned, néha adakoznak de az töredéke annak amit megesznek a kutyák.

4. Van tapasztalatod teljesen szocializálatlan, traumatizált, agresszív, embertől rettegő kutyákkal? Van tapasztalatod hogy kinek szabad egyáltalán kutyát odaadni? Kétlem.

5. Te lennél az egyetlen munkaerő, neked kéne mindennap takarítani a kenneleket, személyre szabottan ellátni a kutyákat, sétáltatni őket, szocializálni hogy legyen egyszer esélyük egyáltalán gazdira. Senki nem ismerne, nem jönnének önkéntesek és nem adakoznának. Adó 1%-ot se kapnál. Az önkormányzat se fizetne embert.


Ez mind rengeteg idő, tapasztalat, ember, és sok, nagyon sokmillió. Ez nem állás, nem pénzkereseti lehetőség, itt egy forintot sem tehetsz zsebre. Vagy ha zsebre teszel akkor többet nem fognak adakozni sem. Itt csak a pénzt pumpálod bele.


#3 kérlek ne mondj neki olyanokat hogy fogadjon örökbe 10 kutyát, látszik hogy fogalma sincs semmiről.

2022. febr. 21. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előbb menj egy menhelyre önkénteskedni hogy lásd milyen nehéz munka.
2022. febr. 21. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt engedd el, nem lesz annyi pénzed, ezek valóban tízmilliók. Szerintem 95%-ukat a helyi önkormányzat tolja.
2022. febr. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A menhely adományokból tartja fent magát, ergo ebbol nagyon pénzed nem lenne, és amugy írtad, hogy el kéne döntened hogy mi legyél. Hát ha elfogadsz egy jó tanácsot ismeretek nélkül ne akarj menehelyet alapítani, és amúgy sem úgy működik, hogy te eldöntöd és már kész is.


Amit írt az egyik kérdező, a 10 milla is kevés ehhez, az engedélyeztetésről nem is beszélve, és amugy pl. állatorvosin indítanak majd állatvédelmi képzést, ha nagyon érdekel akkor tanulj előbb állatvédelmet, és dolgozz ilyen helyeken.


Egy állatmenhely üzemeltetéséhez nagy telek kell, felépített fedett kennelek, szerződött állatorvos, és stb és stb.


Milliárdos vagy?

2022. febr. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
* menhelyet
2022. febr. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép és nemes gondolat, amivel foglalkozni szeretnél, de ebből megélni sajnos nem lehet. Egyrészt az induláshoz milliók kellenek. Másrészt már 20 kutya ellátása is komoly anyagi kiadás, nem beszélve a fizikálisról, mert minden nap etetni kell, kennelt pucolni, foglalkozni velük, plusz vinni az adminisztrációt kezelni a telefont, jönni-menni még hétvégén és ünnep nap is. Ráadásul minden nap jön új kutya, elmenni meg lehet sokáig senki. Közben az újat ivaratalaníttasd, kezeld ki, chippeltsd, megint komoly költség.

Bevétel meg nincs kb csak az adományok. Ha esetleg alapítványt is csinálsz, akkor is az adó 1% az első évben nem játszik, de a későbbiekben is komoly marketinget kell mögé tenni, hogy egyáltalán köztudatba kerüljön. Megjegyzem, az én 1%-om kb 7000 Ft. Na ebből rengeteg kell és ez csak egy évben 1x jön be, a kiadások viszont folyamatosak.

A városomban is van egy állatmentő alapítvány, van telephelyük is, de állandó anyagi gondokkal küzdenek. Akik dolgoznak mind másik munka mellett csinálják, és onnan teszik bele a pénzüket, de a havi állatorvosi költség, a telefondíj, az üzemanyag...rezsi havonta többszázezer Ft és nem győznek mindenhonnan kéregetni.


Van itt egy nagyobb menhely is. Múltkor oda kerestek dolgozót, de nagyon korrektül leírták, hogy ez nem az a munkahely, ami jól fizet (minimálbért), ellenben napi 12 órát dolgozni kell, sokszor hétvégén ünnep nap is, és a kenneltakarítástól a sebkötözésen át az adminisztrációig mindent IS kell csinálni. Ők fogadnak önkénteseket is, meg tudnak igazolni középiskolásoknak 50 óra közösségi munkát is. Esetleg menj el egy ilyen helyre, segíts be, mondd hogy téged a háttér rész is érdekel, aztán meglátod. De ne csodálkozz rajta, ha a szüleid és az egész környezeted le akar róla beszélni, mert lehet hogy az állatoknak jó lesz, de te nem fogsz egyről a kettőre jutni az életben, mert sose lesz pénzed kiszállni meg nem olyan egyszerű.


Viszont most láttam kutyatréner képzéseket, akár rehabost is, pl azzal pénzt is tudsz keresni vállalkozóként, jótékonyságból meg kijárhatsz menhelyekre és heti pár óra szakmunkával tudod őket segíteni.

2022. febr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

[link]

Pályázattal lehet működne a pénz része.

2022. febr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!