Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha egy magánterületen állatkín...

Ha egy magánterületen állatkínzásnak vagyok a szemtanúja, de mire kiér a rendőrség, valszeg meghal az állat, akkor ti be mernétek menni érte?

Figyelt kérdés

2022. máj. 15. 14:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%

Most ezt nem értem.


Be mernék-e?

Most az elpusztult állattól kéne félnem?

Vagy attól, hogy megsemmisítem a helyszínen lévő nyomokat (cipőnyom, ujjnyom stb?)

2022. máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Nem, ugyanis két lehetőség van: arcon verem, eldől, beveri a fejét, megy a kórházba vagy a temetőbe, én meg a börtönbe. Vagy fordítva, ő ver arcon, eldőlök, beverem a fejem, és én megyek a kórházba vagy a temetőbe, ő meg a börtönbe.


Ennél egy sokkal életszerűbb megoldás ha csinálsz róla a telefonoddal egy videófelvételt és feljelented, az legalább bizonyító erejű.

2022. máj. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
98%

Videoval be kell setalni a rendorsegre, es nevtelenul megtenni a feljelentest mihamarabb.

Az allatkinzasnak is tobb fajtaja van, lehet csak a tartasi körülmény is annak minosul, de lehet tenyleges bantalmazas, utes, rugas, ilyenkor szituaciotol fuggoen, tehat sajat testi epsegedet szem elott tartva eldontod hogy szólsz vagy nem szolsz, hogy allitsa le magat...

2022. máj. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
Kikötve a kutya, vagy éppen élve nyúzza a macskát a gyerek? Azaz mennyire sürgős?
2022. máj. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Csak én értem úgy, hogy a kérdező azért menne be, hogy az állat életét megmentse (mondjuk levágja a kötélről, amire felakasztották)?
2022. máj. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
46%

#5:

Tökmindegy, hogy van értve, magánlaksértés és önbíráskodás bűncselekménynek számít.

2022. máj. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
59%

5, de akkor miért nem úgy fogalmaz, hogy "bemennétek érte?" nem pedig úgy, hogy "be mernétek menni?"


Mert így tényleg nem derül ki, mitől fél a kérdező.

2022. máj. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

6, sajnos egyik sem talált.


Még talán a magánlaksértés, de annak is a szabálysértési alakzata. ;)


Itt inkább úgynevezett vegszükség esetéről beszélünk, ami a btk szerint is büntethetőséget kizáró\korlátozó ok.


Netjogász :D

2022. máj. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
95%
1/7: de kiderül, hogy nem az állattól. Csak ehhez kellene tudni a mondatokat egyben szövegként is értelmezni, csak csak különálló mozaikdarabkákként.
2022. máj. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
50%
Mert majd az állatkínzó tanúk előtt csinálja.. életszerű, mondhatom.
2022. máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!