Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan lehetek állatvédő?

Hogyan lehetek állatvédő?

Figyelt kérdés

Mikor látok egy kóbor kutyust mindig elviszem chip leolvasásra, de múltkor nem volt nyitva az állatdoki, és mikor felhívtam megadott egy másik helyet (ahol volt leolvasó, megtaláltuk a gazdit), de azt mondta ha nem sikerül, akkor hívjam fel mégegyszer, és megadja olyan állatvédők telefonszámát a közelben, akiknél van leolvasó.


Én is ilyen állatvédő szeretnék lenni. Ehhez kellenek külön papírok, vagy ha látok valami rosszat és nem várom, hogy más tegyen ellene, hanem én lépek, akkor már mondhatom, hogy állatvédő vagyok? Vagy ehhez be kell állnom valami szervezetbe és odaadományozni a gatyámat is? Chip leolvasót hol lehet venni?


Légyszi ne ilyen vegán mozgalmas linkeket küldjetek, hanem a kérdésemre választ <3



2022. júl. 21. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Kezdd azzal, hogy nem csapod le a szúnyogot és a kullancsot sem zavarod meg evés közben.
2022. júl. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

A közeledben lévő állatmenhelyekkel beszélj, lépj be állatvédős csoportokba és figyelj facebookon. Lehet dolgozni állatmenhelyeken is.

A mi városunkban például szilveszterkor vannak önkéntesek, akik kocsikáznak egész éjszaka és a kiszökött, megrémült állatokat szedik össze és visszaviszik a gazdinak. Ha akarsz és van rá lehetőséged, akkor akár ideiglenes befogadó is lehetsz (mikor a menhelyen nincs több hely állatnak, akkor te fogadod be azállatot, amíg gazdát nem találtok neki).

2022. júl. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Eleve nem szeretnek a szúnyogok és a kullancsok, tavaly egész évben 2 szúnyog csípett meg, és egész életemben egyetlen kullancs, pedig sokszor kirándulok erdőben kullancsriasztó nélkül. Úgy tűnik a 0 negatívos vér nem fincsi :D


#2 Köszönöm! Sajnos ideiglenes befogadásra nincs lehetőségem, de szilveszterkor elmehetek pásztázni a környéket :D

2022. júl. 21. 23:26
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Konkrét példa: menhelyen önkéntesség. De amúgy szimpla emberiség, pl amit tettél, hogy elvitted a kutyát leolvastatni, az már állatvédelem, mert nem hagytad magára.


Még ezek a szimpla dolgok is segítenek, mint pl megosztani facebookon egy posztot gazdakereső kutyáról. Elmagyarázni kevésbé olvasott ismerősöknek, hogy miért fontos az ivartalanítás stb.

2022. júl. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

15 éves koromban kezdtem el jobban felfigyelni a kóbor állatokra. Vettem egy chipolvasót (Halo Scanner), és ha találtam egy kutyát, megnéztem vele. Van Facen egy csoport, Chipleolvasóval rendelkező helyek, ott ha kiposztolod a chip számot, valaki biztos fog adatot küldeni, akinek van hozzáférése. Ha megvolt a gazdi, azavittem, viszont ha nem volt chip, bajban voltam. Volt, amikor hazavittem a kutyát pár napra és próbáltam neki helyet találni vagy gazdit. Volt, amikor sajnos ott kellett hagynom az utcán. Csináltam egy helyi Facebook csoportot, és ahogy egyre több ember belépett, egyre több segítségem lett, egyre több embert ismertem meg az évek során, volt, aki csatlakozott hozzám, volt aki idigazdinak jelentkezett, menhelyekre kezdtem el kijárni segíteni, cserébe ők is segítettek ha kellett. Szépen lassan, de biztosan kialakult a városban egy állatvédő közösség, aminek én lettem az alapítója. Bár voltak előttem mások is, mind külön, egymástól függetlenül tevékenykedtek, de ahogy megismertem őket, összehoztam mindenkit. Később a környék településein lévő állatvédőket is összeszedtem, így most vagyunk jó sokan, akik tudnak egymásnak segíteni.

Agyaltunk, hogy létrehozzunk egy alapítványt, de végül rájöttünk, hogy anélkül is tudunk tevékenykedni, és inkább másoknak segítünk civilekként. Állatorvosok jól ismernek minket, a gyepmesterrel kapcsolatban vagyunk, sokszor az önkormányzat fülét is rágtuk intézkedésekért, így lett nálunk ebösszeírás és folyamatban van egy új gyepmesteri telep kialakítása is. Ezen kívül adománygyűjtéseket szervezünk, fuvarokat intézünk, iskolákban, óvodákban tartunk előadásokat. Célunk még az állatvédelmen kívül egy helyi kutyás közösség kialakítása, programokkal, illetve most egy kutyafutiért rágjuk az önkormányzat fülét.


Ez itt mind 7 év termése. Ez nekem/nekünk csak hobbi. Imádjuk csinálni, még ha sokszor nehéz is.

2022. júl. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 vsgyok, azt még hozzátenném, hogy mikor elkezdtem, fogalmam sem volt róla, hogy ilyen messzire jutok majd. Egyetlen célom mikor elkezdtem az volt, hogy az utcán lévő kutyákat haza vsgy biztondágba tudjam juttatni.


Viszont hamarosan elköltözök innen 200 km-re, egy teljesen új, idegen városba. Eléggé sajnálom a dolgot, mert tényleg hatalmas munkám volt abban, amit az előző helyen kialakítottam. De a többiek boldogulnak már nélkülem is.


Már most nézegetem kik tevékenykednek az új helyen és kivel fogom mindenképp felvenni a kapcsolatot. Keresem a lehetőségeket, és ha ott leszek remélem sikerülni fog ott is egy hasonló közösséget kialakítani.

2022. júl. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#5 wow, minden elismerésem
2022. júl. 22. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!