Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Más is betiltaná, hogy a...

Más is betiltaná, hogy a cirkuszok állatokkal csináljanak mutatványokat, és csak bohócok, légtornászok legyenek?

Figyelt kérdés

2022. aug. 8. 12:54
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
61 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Már be van tiltva
2022. aug. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
én az embereket is betiltanám
2022. aug. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%

A nagy vadállatokat mindenképp(medve, oroszlán, elefánt), amiket nem lehet rendesen szállítani, elég helyet biztosítani nekik, stb.

De azt hiszem van már erre vonatkozóan valami szabály.

2022. aug. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A vadállatokkal valót én is betiltanám. Ehelyett lehetne kutyákat alkalmazni. Ha végig gondoljátok, a dog dance is egy ilyesmi, kutyákkal való mutatványozás, táncolás stb. Ezt alkalmazhatják a cirkuszok is. Még szaltózni is meg lehet tanítani bizonyos fajtákat. Viszont egy kutya más mint egy oroszlán vagy elefánt.

Tehát nem magát azt, hogy állatokkal ne, hanem azt, hogy vadállatokkal ne. Mert ők nem erre valók, a kutyák meg élnek halnak azért, (bizonyos fajták) hogy új dolgot tanuljanak, hogy teljesítsék azt amit kér tőlük a gazdi (az idomítójukat már annak tekintik), örömmel csinálják (ahogy ez látszik a dog dance-nél is).

2022. aug. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyok, annyival egészíteném ki, hogy a lovak alkalmazásával sincs probléma szerintem, mivel nem vadállat. Szóval kutyákat, lovakat lehetne. Olyat is lehetne, mindkettőt meg lehet tanítani erre, mintha a kutya lovagolná a lovat. Sokkal fogékonyabbak a házi állatok a tanításra mint a vadállatok, mivel az ember mindig is idomította, tanította őket.
2022. aug. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Engem spec nem érdekelnek az állatok mutatványai, sosem nyűgöztek le ezek a dolgok. Inkább szakértőket kéne megkérdezni, akik értenek is az állatokhoz. Most nagy lelkesen rávágnám, hogy persze, tiltsuk be, de csak mert ez hangzik jobban, nem jelenti azt, hoyg annyira káros lenne. Szerintem a kutya se volt alapból az ember legjobb barátja, az ember tette azzá. Azzal se feltétlen tesznek jót a kutyáknak, hogy bezárják a kertjükbe meg a lakásukba, talán többet ártanak vele, mint a cirkusszal.
2022. aug. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Elolvastam Jack London - Az éneklő kutya című regényt, és azóta rosszul vagyok minden cirkuszi plakáttól, amit meglátok.
2022. aug. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a lényeg hogy az adott állat ezt játéknak fogja-e fel vagy sem.


Például a budapesti Állatkertben a fókával akkor játszanak (műsorszámként) ha van kedve hozzá. Bizonyos időszakokban meg van hirdetve hogy lesz előadás, de nem erőltetik nála. Persze mivel imádja a labdázást stb, 90%-ban meg van tartva a műsor. Látszik hogy élvezi. És sosem bántották, nem félelmítették meg ezért, csak a játékos alaptermészetét vették alapul a trénirezés során. Így neki is izgalmasan telik az idő, változatosság ez a kis műsor a hétköznapjaiban. Csak nyer rajta mindenki.


Ezt kéne a cirkuszoknál is. Az állatok érdekeit nézni és nem a profitot. És olyanokkal előadást csinálni, amelyek élvezik azt, akiknek ez nem kínzás. És amiket sosem vertek, éheztettek azért hogy azokat végrehajtsa.


Ha ilyen lenne, járnék cirkuszba. De mivel nem ilyen sajnos, messziről elkerülöm. Nem fogom anyagilag támogatni az állatkínzást. Mert nekem ami ott zajlik, az az. Sajnálom szegényeket...

2022. aug. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Voltizs se legyen?

[link]

2022. aug. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kriszpo ***** válasza:
100%
Ahogy előttem is írták: nem mindegy milyen állatokkal, milyen körülmények között szórakoztatnak minket. Bár személy szerint engem jobban érdekel a bohóc meg a csinos (lég)tornász lányok...
2022. aug. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!