Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha a nyulam, szamara mergezo...

Ha a nyulam, szamara mergezo szobanovenyt evett,mit tud tenni vele a doki?

Figyelt kérdés

Az emeleti szobaba vettunk par szobanovenyt ahova nem jar fel, de amig kipakoltunk, megtalalta es persze megkostolt 1.5 levelet. rakerestem, ez a fajta bonsai mergezo a kisallatok szamara.

Mit tud tenni vele a doki? Ad neki valami hashajtot vagy mit? Mi a bevett eljaras ilyenkor? Elkepzelesem sincs,hogy mit tud csinalni vele.

(Felhivtam oket, azt mondtak ha rosszul van akkor vigyem be.. most hivom a masik dokit,mert ez nem volt kielegito valasz. Nekem kell hogy valaki megnezze a kis fulest) Aki volt hasonlo (nyul)cipoben az leirná,hogy mi tortent. Koszonom!



#növény #mérgezés #doki #megkajal #tappancs feldobas valoszinu
2022. aug. 24. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen korrekt választ kaptál az állatorvostól.
2022. aug. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen növényről van szó?


Sok mérgező növény nem okoz nagy gondot ilyen mennyiségben, tehát nem mindegy miről van szó. (úgy tudom a bonsai elég tág fogalom)

2022. aug. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ginseng ficus (Ficus retusa)
2022. aug. 24. 13:54
 4/9 anonim ***** válasza:

No a legjobb az internetben, hogy mindent írnak, csak anyagnevet nem....


Gondolom azt te is olvastad, hogy főleg hányás-hasmenést okoz, nos ha utóbbi eddig nem jelentkezett, akkor aggodalomra nincs ok. Ha tapasztaltok bármilyen tünetet, akkor orvos (de előtte mindenképp telefonálnék, hogy tud-e vele mit kezdeni, nem sok orvos ért nyuszikhoz). Ő tudni fogja, hogy ellenanyag kell, vagy támogató kezelés (például infúzió) esetleg más.


Legjobb lenne, ha még vészhelyzet előtt lenne a kezedben egy névjegy, akiről tudod, hogy hozzáértő.

2022. aug. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Van spec nyuszi dokink. Kisallatokra specializalodott. Adtam neki csomo szenat es gyorsan atszarattam az allatot. Igy biztosan atment rajta. Olyan torkos,hogy mindent megeszik. Nem volt mas szagu a bogyo. Nem erzekeltem rajta valtozast (viselkedes)
2022. aug. 24. 15:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha biztosan egzós doki, és tényleg ért hozzá, akkor egyelőre a legjobb, amit tehetsz, hogy

1. Monitorozd. Figyeld, hogy eszik, iszik-e, nem-e kezd gubbasztani vagy szokatlanul viselkedni. Első jelnél, hogy nem fogadja el a kaját, amit amúgy mindig megenne, már indulni kell az orvoshoz.

2. Széna-kúra, hogy minél gyorsabban átmenjen rajta, amit megevett.


Ha ezek rendben lesznek holnap délután is, akkor fel lehet lélegezni, mert addigra tutira átmegy rajta minden.

Állatorvos max adna neki valami bélmozgató, vagy hashajtó cuccok, de azt inkább drasztikus esetben szoktak, mert amúgy csak ronthat az állapotán, ha egyelőre semmi baja nincs.

Az én nyuszim egyszer egy flakonról rágott le egy darabka fóliát (kb 1x2 cm-est), én is tiszta ideg voltam. Ott ugye nem a mérgezés, hanem hogy nehogy bélelzáródása legyen. Nem lett gond. Szóval csak nyugi, jó eséllyel átmegy rajta.

Amúgy írtad, hogy másfél levelet evett bonsairól - de mekkora a nyuszi súlya?

2022. aug. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A nyuszi kb 3 kilos.

Igen, en is megetettem vele csomo szenat, hogy atporgesse.

Akkor mondjuk nagyobb para volt amikor a szonyeg alatti csuszasgatlot ragta meg egy jo 10x10 cm gumis darabot. De tulelte azt is. Tudom,hogy ezek utan sokan nem akarnanak a nyuszim lenni,de azert higyjetek el,nincs rossz sora,csak kicsit csibész.

2022. aug. 24. 16:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyugi, nekem is van kettő, tudom, mire képesek még ha az ember ina szakadtáig próbál mindent tökéletesen csinálni is :D

3 kilósnak másfél bonsai levél szerintem nem fog megkottyanni. Ne izgulj, minden oké lesz! Figyeld a viselkedését, biztos, ami biztos, de tuti, hogy csak átszalad rajta.

2022. aug. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A nyuszinak nincs baja, ugy futos meg eszik ahogy szokott es a labait is hatracsapta "szupermen" pozicioba.
2022. aug. 25. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!