Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit lehet tenni? Szomszéd...

Mit lehet tenni? Szomszéd kutyája éjszaka csak vonyítva ugat. Az utcaban több kutya van, de mindenkié csendben van. Láncra van kikötve egy rossz, tozoga garázshoz. De etetni itatni nem nagyon szokták. Viszont hosszabb a lánc.

Figyelt kérdés
Az utcabeliek kutyái csendben vannak, csak ez vonyít minden este 10től.
2022. aug. 29. 00:15
 1/7 A kérdező kommentje:

Még ólja sincs, csak a rozoga garázs, meg behúzódik a bejárati ajtójukhoz.

Ez normális kutyatartás??

2022. aug. 29. 00:18
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem normális. A láncon tartás ráadásul tilos. Állatvédőknek kell szólni.
2022. aug. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Fogok akkor szólni.

Ezeknél már voltak kutyák, de elvitte tőlük a hatóság.

Nem is értem miért engedik ilyen embereknek hogy kutyát tartson.

Ha rajtam múlna, erre is hoznek törvényt, hogy akinél már egyszer ilyen történt,az ne tarthasson kutyát többet, ha nem tud neki megfelelő körülményt biztosítani.

Sajnos ezekből tragédia van, es volt ami most volt a hírekben pár napja is,de akkor sem megoldás egy állatot bántani! a gazda nemtörődömsége végett!!! De eszembe nem jutna az állatot bántani😢 szegeny állatok

2022. aug. 29. 00:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp szólj állatvédőknek, mert törvény mondja ki, hogy nem lehet huzamosabb ideig kutyát láncon tartani, csakis ideiglenesen, de annak is megvannak a szabályai. Esetleg készíthetnél róla fotókat is, hogy meg tudd nekik mutatni, milyen körülmények közt tartják azt a kutyust. Lehet, hogy fáj a nyaka attól a szartól vagy beteg, éhes, szomjas.... Mielőbb intézkedjetek! Felháborító, hogy az ilyen embereknek engedélyeznek állattartást. Ugyanezt megcsinálnám velük is, hogy megtudják milyen érzés.
2022. aug. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4: igen, így van.

A fotóra már gondoltam. Fogom is jelezni ahova kell.

Lánc is kb 3 4 m lehet és nonstop így van a láncon tartva. Durva, de még ólja sincs, ami melegítené ha jön a hideg, vagy betudna húzódni, csak a rozoga garázsuk, de azt nem tudom oda van e neki valami téve amin feküdhet, de akkor is az egy nagy tér, nem olyan mint egy kis ól,amibe elkucorodhat maganak. Szamomra felhaborító

Teljesen érthetetlen számomra is ez.

2022. aug. 31. 00:18
 6/7 tatagami ***** válasza:
100%
Az állatvédők elindíthatják a hivatalos eljárást és végül a hatóság elveheti tőlük a kutyát. Ha azt akarod hogy gyorsabban menjen a dolog akkor legyen fotó, videó amikor ugat különböző napokon(lehetőleg ne legyen rajta senki csak a kutya), és ha más szomszédot is meg tudsz győzni akkor jelenthetitek az állatvédőknek többen is. Ha pénzbírság lenne a vége az lenne a legjobb, azt írtad már vittek el tőlük kutyákat akkor lehet nem hozna új kutyát megint ha van bírság.
2022. aug. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ezeknél már voltak kutyák, de elvitte tőlük a hatóság.

Nem is értem miért engedik ilyen embereknek hogy kutyát tartson."


Ha már vettek el tőlük kutyát, lehet, hogy el is lettek tiltva az állattartástól, csak nincs kapacitás ellenőrizni, hogy tényleg nem tartanak állatot. Jelentsd, és a hatóság teszi a dolgát.

2022. szept. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!