Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Jogász hallgatóként milyen...

Jogász hallgatóként milyen gyakornoki helyet tudnék találni, ahol az állatok védelméért tehetek valamit?

Figyelt kérdés

Akár gyakornoki hely, akár nem, lényeg, hogy jogilag mit lehet mozdítani ebben a dologban? Melyik szervezet vagy hivatalnál lenne érdemes próbálkoznom?


Jogi pályára készülök, (azt tanulom) és pro bono-ban, tehát ingyen szeretnék tenni valamit az állatok védelméért. Ha csak egy centivel is kevesebb szenvedés lenne a kutyáknak, macskáknak, haszonállatoknak, esetleg kevesebb húsfogyasztás (bár ez más terület), vagy élhetőbb környezet a haszonállatok számára. Vagy modernebb és több férőhelyes állatmegörzők, vagy ne lehessen elaltatni, azokat a kutyákat akiket nem visznek el. Bármi ilyesmiben, ha csak egy kicsit is tudoks egíteni, már nyugodtabb leszek. Persze minél többet, annál jobb.


Az állatkínzást, szabadon engedést az út szélén, és a kölykök megölésének büntetését meg kb 3x büntetést adnék, ha rajtam múlna. De nem bírónak készülök. Szóval valamit tennék ebben az ügyben, ha lehet.



2022. szept. 4. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Még jó hogy nem bírónak készülsz. Az állatkínzás súlyos dolog, de engem jobban foglakoztat hogy a pedofilok röhögve sétálnak ki a bíróságról, és az erőszakos apákhoz simán odakényszerítik a gyerekeiket láthatásra, aminek néha a gyermek halála a vége... súlyosabb probléma hogy autólopásért majdnem többet kap valaki, mintha megerőszakolná a saját gyerekét.
2022. szept. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jó sok fogyatékos van.


Következő?

2022. szept. 4. 12:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik állatvédelmi szervezetet keresd meg.
2022. szept. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Remélem nem jön össze a suli ,ilyen inkább ne menjen jogásznak , messze lesz a tényszerűtől a tevékenykedése remélem a kamara ezt figyelembe veszi.
2022. szept. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szeretem ezt a suli megfogalmazást az egyetemre. :)


Már késő, összejött.

Mondjuk én sem vagyok normális, hogy gyakorikérdéseken jutnék infohoz, ebben teljesen igazad van.

2022. szept. 12. 20:12
 6/9 anonim ***** válasza:
32%

Nagyon nemes célok, de a jogi munkához az ég világon semmi közük.


Biztos, hogy jó választás neked jogásznak menni...?

2022. szept. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A PCAS -nem is van állatvédelmi jogásza. Irj rájuk facebook-on, hogy az állatvédelmi jogászuk miket csinál és te hol tudnál értékteremtő munkát végezni jogászhallgatóként, később jogászként az országban.


Vidra Betty , a PCAS vezetője gyakran szembemegy egy-egy településen a jegyzővel, polgármesterrel , mert az önkormányzatok üzemeltetik a települések gyepmesteri telepeit. Jogászként végezhetsz pl. érdekérvényesitő munkát ilyen jogi vitákban.

Meg szimplán lehetsz önkéntes is , vihetsz nekik ajándékba állateledelt, elmehetsz önkéntesen kutyát sétáltatni, segithetsz menteni, adományozhatsz pénzt a mentésekre...stb.

2022. okt. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Ő egy állatvédő politikus : [link]


szerintem jogászként médiakampányokat is szervezhetsz, hogy felvilágositsátok az embereket, több figyelmet kapjanak az állatkinzások..stb.


Csirkevin is a semmiből épitette ki a követőtáborát a facebook-on.

2022. okt. 3. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Megint az előző vagyok : állatvédelmi jogsegélyszolgálat is létezik.


https://www.youtube.com/watch?v=O_DVhoKaNWk



Szerintem az egyetemen is próbálkozhatsz felktelteni az oktatók, szaktársak érdeklődését a témában, hátha annak is lenne hatása.

2022. okt. 3. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!