Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Menhely adomány?

Menhely adomány?

Figyelt kérdés

Nagyobb csomagot szeretnék vinni egy menhelyre és ebben kérném a segítségeteket.

1. Kutyaeledel

Aki jár menhelyre, tudna olyan tápot mondani ami 600-800ft/kg áron kapható? Ami fényévekkel jobb, mint tescos 4% hústartalmú, de hogy többet tudják venni a keret szűkös.

2. Macskaeledel

Szintén 600-800ft/ kg áron keresek jobbat mint a whiskas és társaik, de megfizethetően.

3. Milyen üzletben tudnék jó àron vásárolni meleg plédeket/takarókat ami nem megy tonkre azert 1 hét alatt? (Pepco?)

4. Fém vagy műanyag tálakat érdemes inkább venni?

Ezeken és a tisztító eszközök, szereken kívül ötlet még hogy miket lehetne vinni?😊

Köszönöm előre is a hasznos válaszokat, segítségeket <3



2022. szept. 11. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérdezd meg a menhelyet, hogy mire van szükség, mivel etettnek. Lehet, hogy pénzre nagyobb szükség van, mint pl takarókra
2022. szept. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig egyeztetek a menhellyel, hogy éppen mire van szükségük.

Volt olyan hely, ahol mondták, hogy most mindenük van, de el vannak maradva az állatorvosi számlákkal. Ilyenkor elkérem az állatorvos nevét és kifizetem a számlát (vagy egy részét).

2022. szept. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kozel sem biztos, hogy ezekre van szukseg. Uj pokrocokat meg felesleges vasarolni, a regebbi hasznalt is megteszi, de nagyobb esellyel kernek szalmat mint ezt, foleg a kinti kenneles kutyak ala nem tesznek pokrocokat.


En amugy amikor kerdeztem a menhelyet, akkor tolem vitaminokat kertek, mert eppen arra volt csak szukseg. Ez ugymond jobban fajt a penztarcamnak, mintha tapot vittem volna, de probaltam jo sokat beszerezni a listarol..:D

2022. szept. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A mi menhelyünkön pl Lidl-ös Bellosan táppal etetik a kutyákat. Mindig ezt kérik adományba, mert olcsó és állítólag nem is olyan vészes. Gondolom van valami macskakaja is a Lidl-ben ami hasonló kategória.

A Pepco jó ötlet, de időnként a Tescoban is vannak nevetségesen olcsó polárplédek. Tavaly vettem ott egy hatalmasat 800 forintért. Illetve kínai boltokban néznék még körül.

A fém tálak strapabíróbbak és könnyebben tisztán tarthatók mint a műanyagok.

Ezen kívül ahogy írták, meg kell kérdezni az adott menhelyet hogy mire lenne szükségük. A miénk még olyan dolgokat szokott kérni hogy Quamatel, Normaflore, különböző külső élősködők elleni szerek, féreghajtó, kutyapelenka, játékok az unalom ellen, és szintén írták már, hogy a pénznek veszik a legnagyobb hasznát, mert nagyon sok a felhalmozódott állatorvosi számlájuk.

Jó ember vagy, csak így tovább! :)

2022. szept. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az adott menhelyet kérdezd meg. Sok helyen, főleg fajtamentéseknél egy elég magas minőséget határoznak meg (pl brit care), a többi tápot meg továbbküldik (jobb esetben...), más helyeken meg mindegy, csak sok legyen, ott meg az segítene többet, ha Bodrit vennél...


Pokrócról tudd, hogy a legtöbb helyen vízzel takarítanak vagy kicsik a kennelek és csupa sz"r meg nedves lesz gyorsan, vagy az unatkozó kutya szedi szét és ha nagyon piszkos, megy a kukába mert nincs kapacitás mosni őket, de olyat is hallottam, hogy a beteg kutyák alá teszik be pelenka gyanánt és naponta 2-3x cserélik és szintén megy a kukába...


Tálból pedig csak fém, a múanyagot gyorsan széttörik.


Tisztító szerek közül mindig kell szivacs, domestos vagy hasonló, mosogatószer, klórmész, seprű, felmosó...


Ami még nagyon jó, az a sima műanyag vödör, mert általában abban van a vizük, néhány kutya meg unalmában nekiáll rágcsálni és szépen lassan leamortizálja. Ahol önkénteskedem, állandó hiánycikk :)

2022. szept. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Ami még eszembe jutott, ezt mindig külön kéri a közelemben lévő menhely, az a VetriDMG vagy a DMGuard cseppek. Ezeknek nagyon tudnak örülni.
2022. szept. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a menhelyet, ahova adományt vinnél, minek vennék hasznát. Én nemrég rendezvényre vittem adományt egy egyesületnek, akik kint voltak, ők például azt mondták, hogy mindennek hasznát veszik, ha másra nem, akkor például karácsonyi vásáron el tudják adni a támogatóknak. De nem minden egyesület jár ilyen rendezvényekre.
2022. szept. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!