Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Manapság mennyire lehet...

Neurotech kérdése:

Manapság mennyire lehet tartani vidéken kutyatámadástól?

Figyelt kérdés
Pest megyei vagyok, és azért gyerekként emlékszem nagyon féltem a kóborkutyáktól, harapott is meg egy egyszer. A kétezres évektől viszont eltűntek, legalábbis itt Budapest elővárosában. Mi a helyzet a többi megyében?
2022. dec. 20. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Helytol fugg.

En megyeszekhelyen elek, ott is a belvarosban, 0 koborkutya van.

Ezzel szemben mamam Bp. agglomeraciojaban el, meg mindig varos, de az o kornyeken elofordul rendszeresen kutya. Kevesebb, mint 15 eve mondjuk, de azert vannak. Sajnos pont hozza van kozel egy gettosabb resz, ahol kb 30-40en elnek egy kupacban es toluk jon a rengeteg kutya :(

2022. dec. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Egyre többen adják menhelyre, verik agyon, vagy dobják ki a kutyáikat, mert nincs lóvé.


2-3000 forint egy paprikaspray. Ennyit megér a biztonság. Ember és eb ellen is.

2022. dec. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
80%
Már nem sok tanya maradt, de ahol vannak, gyakran szabadon vannak engedve, és elég kemény, mikor vagy 5-6 elindul feléd az erdőben. Megoldás: fix tekintet előre, szép lassú séta, lehetőleg nem a tanya irányában, és ha van nálad kaja, szép lassan eldobálni.
2022. dec. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Hát nálunk például nem a kóbor kutyáktól kell félni, hanem az idióta öregasszony agresszív dögjétől, amit szabadon enged, utána meg hápog, hogy jaj, de hát Buksika olyan szelíd kutya, amikor a rohadt dög már acsarogva támad.
2022. dec. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én bárhol jártam az országban, mindenhol volt kóbor kutya. Budapesten is.
2022. dec. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Kóbor kutyák és kutyatámadások is előfordulnak, mert sok felelőtlen ember az utcára dobja a kutyákat. Sőt az is előfordul, hogy keites nincs a haza körül és úgy tart több kutyát. De hozzá kell azért tenni, hogy ez abszolút környék függő is.
2022. dec. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nemrég Pesten egy ismerősöm megtámadta egy kutya az utcán, szétharapta a lábát.


Nagyvárosba volt egy csaj haverom ismerte. 2 nagy kutya kiszökött és amikor futott a csaj rátámadtak és az arcát is szétharapták, az egyik szájzárat kapott miközben harapta.


Szintén nagyvárosba 2 nagy kutya támadt egy barátomra. Az üvölt szaladt feléjük úgy hogy felemelve a biciklijét.


Számtalan ilyen eset van.

2023. jan. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!