Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatvédők mit szólnak...

Az állatvédők mit szólnak ehhez a kérdéshez?

2023. jan. 5. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Ázsiában vannak ennél sokkal barbárabb kaják is.
2023. jan. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Sosem értettem a hisztit, hogy a kutyát ne együk meg, miközben egy csomó más állatot megeszünk. Én azt ítélem el, ha kínozzák az állatokat: legyen az kutya, csirke vagy disznó, vagy bármi más, mindegy. Biztosítsák a vágásra szánt állatoknak is a tisztességes életet amíg le nem vágják, ne kicsi ketrecben, maradékon neveljék őket. Sajnos Kínából sok felvétel keringett egy időben az embertelen állattartással kapcsolatban (Koreát nem tudom), de van a nyugati világban is elég példa, főleg marhák és szárnyasok terén. Nekem ez az elkeserítő, nem az, hogy valaki megeszi a kutyát.

Btw, én az embert is simán megenném, ha 1) nem lenne káros fogyasztani 2) a törvények lehetővé tennék. Sok ember nem különb a marhánál, aki pedig tagadja ezt, az biztos nem vásárolt még csúcsidőben szupermarketben. (Megoldódna az emberhús fogyasztással a túlnépesedés is, csak mondom... )

2023. jan. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező.


Rosszul közelíted meg a kérdést. Itt már nem az állatvédőkről van szó, hogy mit szólnak ehhez, inkább az ételről van szó.

Ázsiában több milliárdan laknak, és ennek a rengeteg embernek enni-e kell valamit. Ezért esznek meg mindent, ami él és mozog. Legyen az kutya, macska, patkány, bogarak, kígyók stb...

Ha megtiltanák az embereknek, hogy holnaptól nem ehetik meg ezeket az állatokat, hatalmas pánik törne ki.

Az éhes embernél nincs rosszabb. Én is sajnálom ezeket az állatokat, de hidd el hogy ha neked se lenne mit enni, akkor te is fontolóra vennéd.

2023. jan. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

#4

Ezzel nincs baj, de azért arra emlékezz, hogy a korona is onnan származott...

2023. jan. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
A mainapig nincsen rá semmilyen bizonyíték, hogy a koronavírus emiatt tört ki. Csupán találgatások vannak róla.
2023. jan. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen objektiven nezve a kerdest, valoban nehez megindokolni, hogy miert volna elitelendobb kutyat enni, mint sertest. Mindketto nagyon ertelmes allat (kiserleti sertesek pl. meg tudtak tanulni, hogyan jatsszanak videojatekokat: [link] ), es szinte teljesen a kulturalis es vallasi hattertol fugg, hogy egy adott orszagban az emberek melyik hajlandok fogyasztani es melyiktol viszolyognak. Europaban a serteshus fogyasztasa ellen nincs kifogas, a kutyahus fogyasztasa viszont csak extrem korulmenyek (ehinseg) kozott szamitott elfogadhatonak; Koreaban es Kinaban mind a kettot fogyasztjak, eloitelet nelkul; az iszlam hatasa alatt allo orszagokban pedig mindketto tisztatalannak szamit es teljesen elfogadhatatlan a fogyasztasa. A problema inkabb ott volt, hogy Koreaban es mas azsiai orszagokban sokaig egyaltalan nem torodtek vele, hogy a kutyakat gyorsan es lehetoseg szerint fajdalommentesen vagjak le, hanem peldaul felakasztottak vagy agyonvertek oket. Nemegyszer szandekosan is ilyen modszereket alkalmaztak, abbol a hiedelembol kiindulva, hogy a fajdalomtol es felelemtol izletesebb lesz a kutya husa. Ez semmilyen allat eseteben nem fogadhato el. Amugy Del-Koreaban a kutyahus egyaltalan nem nepelelmezesi cikk, hanem luxuscikk, amelyet egyre kevesebben fogyasztanak. Eszak-Koreaban inkabb volt pelda ra, hogy a parasztok szamara csak annyira kicsi haztaji gazdasagokat engedelyeztek es annyira nehez volt takarmanyhoz jutni, hogy sokan inkabb kutyahust vittek a piacra csirke vagy sertes helyett.
2023. jan. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
86%
A Távol keleti régió más kulturális gyökerekkel rendelkezik. A lényeg az állat ne szenvedjen.
2023. jan. 6. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

6-os 2013-as ( vagy akörüli) cikkek már vannak arról, hogy az a fajta érintkezés, ami ott megy bizonyos fajokkal, potenciális eü bomba.


Igaz, akkor még úgy gondolták, hogy ez endémiásan ott lecseng, a fogyasztók és készítők, termelők között, de ha jól tudom, még arra is le tudták szűkíteni a kört, hogy corona- vagy adenovírusok fognak így betörni a humán populációba.


Az, hogy ezeket a kutatásokat miért nem kapta fel egyáltalán vagy a média, vagy legalább a tudományos közeg, nem tudom, de tény, hogy erre 7-8 évvel az események előtt látták lehetőséget.

2023. jan. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kutya nem egy általános napi fogás arrafelé sem hanem drágább, de nyilván megeszik.
2023. máj. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!