Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mikor kell jelenteni egy...

Mikor kell jelenteni egy esetleges állatkínzást?

Figyelt kérdés
A településemen egy háznál tapasztaltam, hogy a kutya náluk ijesztően sovány. Nem ismerem a gazdákat, ismerőseim sem, viszont aggódom az állat miatt és félek, hogy nehogy elpusztuljon. Ilyen esetben tudnak tenni valamit az állatvédők?

2023. jan. 11. 15:25
1 2
 1/12 anonim válasza:
88%
Azonnal jelentsd amint látod
2023. jan. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Most jelentsd. hívd fel őket, mond el nekik a szitut. Ők pontosan tudni fogják mikortól tehetnek bármit is. Neked csak egy telefon. ha kell segítség írd meg priviben merre laksz, stb. keresek valami telefonszámot, akiket tudsz hívni.
2023. jan. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Jelentheted, de az en tapasztalatom az,hogy 10-bol 8 esetben semmi nem tortenik, mert nincs lehetoseg/kapacitas arra, hogy minden allat meg legyen mentve. Es ugye hatosag nelkul pl ki se hozhatjak onnan az allatvedok, sok esetben a rendor meg pont szarik bele.


En is jelentenem, persze, mert nem lennek nyugodt, de sajnos nem kell meglepodni, ha nem fog tortenni semmi :(

2023. jan. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Jelentheted, ha így gondolod. Mi a szomszéd panelből hallottunk néha vinnyogást meg hörgést, állatmentő ismerősömtől kérdeztem, mit lehet tenni, azt mondta, önkormányzati jegyző. Akkor vettem fel a telefont, amikor láttam, hogy teljesen normálisnak kinéző emberekkel a kapualjban tárgyal 10-20 ezer forintokról kutyával a kezében. Másnap jött is a rendőr, körbecsengetett, aki otthon volt és hallott valaha bármit, azokat mind felírta és később felkeresett, hogy tegyek tanúvallomást. Nem tudom, mi lett a kimenetele, közben elköltöztem.
2023. jan. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Mindenféleképpen jelezd, akár állatvédő szervezetnek, akár a jegyzőnek vagy a rendőrségnek.
2023. jan. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Mi a problémád hatos?Az, hogy egy esetleges állatkínzót feljelentene a kérdező?Csak nem te is állatkínzó pöcs vagy?

Az hogy ki hogyan tutujgatja a kutyáját neked miért fáj közöd van hozzá?

Honnan tudja valaki, hogy egy éhező gyerek mellett ment el éppen te agyoniskolázott nyomoronc?

Maradtál volna csöndben te fogyatékos kis állatkínzó védelmező.

Amúgy ha cigó fa..ra vágysz szólj apádnak biztosan megcsinálja a valagad ahogy gyerekkorod óta teszi.

Te nyomorult senki.

2023. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Te vagy az állatkínzók védelmezője nyolcas?:)

Nálad van probléma a toronyban nem is kicsi.

2023. jan. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

8/8

Önmagadra gondoltál tehát 8/8 és még te címkézel másokat, baj a toronyban, látjuk:DDD

2023. jan. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Mi abban a védelem, ha feljelentgető segít az a feltételezett "állatkínzónak", hogy etesse a csaholó szőnyegét???
2023. jan. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jelentve ez a majom.
2023. jan. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!