Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha egy egész életében,láncon...

Ha egy egész életében,láncon tartva kutyát elengedek ,akkor az már nem jönne vissza a házhoz?

Figyelt kérdés

Mielőtt a pokolba kívánátok engemet, leszeretném szögezni,hogy nincs kutyám nem tartok, viszont a legjobb barátom apjának az apja ,vagyis a barátom nagyapja igen . Nemrég voltunk nála 4-nappal ezelőtt) és láttam nála egy kutyát kikötve,3 m láncon ,több mint hat éve,mert a barátom azt mondta ,hogy mikor 15 éves volt akkor is már láncon volt megkötve ,és most 21 éves.Megkérdeztem a nagyapát (nem az én nagyapámot természetesen) hogy miért nem engedi el azt mondta,hogy akkor többet nem jönne vissza ,azt mondta ,hogy egyszer el engedte,alig tudta meg fogni , futott el előtte stb...

Nagyon szomorú a kutya , úgy sajnálom, látszik az arcán,hogy szenved de komolyan,ha meglátnátok ,tuti ,hogy a szivetegbe bele hasítana , annyira megsajnálnátok.

És ez igaz ,hogy ha elengedné akkor már nem menne vissza hozzá.Jó persze egy idő után miután kiszaladgálta magát és vissza menne,vagy már nem térne oda vissza ahol szenvedett inkább menne ?



2023. márc. 16. 22:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Hát ez nehéz kérdés mert többnyire kötődnek a gazdájukhoz a kutyák ,de szeretik fel fedezni a területet is.. így lehet ,hogy elindulna aztán nem térne vissza mert nincs hozzászolva ,hogy mégis mitől lehet baja inkább ez miatt szerintem.

Nekem az utcáról össze szedett 2 kutyusom van meg 1 akit egy olyan gazdától hoztunk el akit bezárva tartottak kis helyen mind a 3 más természet de nem nevelhetetlenek.

Sok idő kellene annak a kutyának foglalkozás a lánc után ,hogy azt érezze az a nagy tér amit kapott az az övé..

2023. márc. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem történik vele baj a szökés közben, akkor szerintem magához a házhoz visszamenne, de lehet, hogy korábbi tapasztalatok miatt a gazdájához nem menne oda. A környékünkön van egy korábban láncon tartott, szökős kutya, ő például szökéskor hívásra a szomszédhoz odament, de a gazdájához nem, mert félt a veréstől. Pedig egyébként kötődött hozzá, a halála nagyon megviselte és a mai napig "hazaszökik", pedig már máshol lakik. Neki az javított az életminőségén, hogy az egyik ismerősöm elkezdte napi szinten sétáltatni és a gazdát is rábeszélte, hogy néha engedje be a házba. Utána a szomszédok elmondása szerint is kevesebbet ugatott, szökött, de utóbbi még az új helyén is probléma.
2023. márc. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a kutyát el kellene hozni onnan. Ez amúgy is szerencsére már törvénybe ütközik. Kutyát nem lehet huzamos ideig láncon tartani. Ennek az embernek nem való kutya. Max egy kutyaszobor az udvarra.
2023. márc. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Minek tart az ilyen kutyát? Köztörvényes bűncselekmény!
2023. márc. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Nyilvan a kutya szokik, ezert van lancon. Miert is szokik egy kutya?

Mert unatkozik, ivaros, szar a kerites.

Ha ezek a dolgok meg lennenek oldva, nem szokne.

Dehat ugye ez ido meg penz...

2023. márc. 17. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Min 8 m láncon lehet tartani kutyát, vagy futóláncon.

De általában az ilyeneknek azért szökik a kutya, amit fent is írták, esetleg szartak megnevelni, foglalkozni vele. 3 m láncon a betörő se fogja meg, nem is értem minek nekik kutya.

2023. márc. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen a kerítés neki elég rossz állapotban van ,bárhol kibujhatna,igen szerintem is azért szökik mert unatkozik, még csak nem is sétáltassa, hát a kutya az kan (fiú) szóval,ezekben a hónapokban szoktak tüzelni, hát én nem tudom mi tévő legyek ,elhozni nem tudom nem az én kutyám, feljelentést nem tehet mivel a legjobb barátom nagyapja és szereti,nem járhatok hozzá mindig sétáltatni mert messze van tőlem messze lakik,de nem tudom elfogadni/felfogni ,hogy akkor így fog meghalni,semmi örömmel, szó szerint semmi öröm nincs az életében, ezt nem tudom ,az elmúlt napokban úgy alszom el ,hogy azon gondolkodom ,hogy szenved.

Kérlek mondjatok valami tanácsot, felvilágosítást kérlek.

2023. márc. 17. 12:23
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki hosszabb láncot, vagy alakítsatok ki a barátoddal futóláncos rendszert. Vigyél a kutyusnak jutalomfalatot, vigyetek pórázt és sétáltassátok meg. A kutya is boldogabb lesz, tudtok javítani az életminőségén,és egy jó közös program.
2023. márc. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy szocializálatlan kutyát csak úgy szélnek engedni hatalmas bunkóság és felelőtlenség. Mi van, ha szétkap egy olyan kutyát, aki éppen a gazdájával sétál?

Természetesen a lánc sem jó megoldás, meg kéne csinálni a kerítést, 2 m magas, villanypásztor alul-felül és nem fog ott egy kutya sem szökni.

Amúgy miután kirohanta magát, kísérletet tenne, hogy hazamenjen, mert a külvilág ijesztő, otthon meg van fixen kaja és bármilyen hihetetlen kicsit ragaszkodnak is csórik a méltatlan körülményeikhez, mert nem tudják, hogy van alternatíva...

2023. márc. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok,nos segítettem a kutyán egymástól 20 m (métere) ütem a földbe vasat persze a barátommal,a két vasra kötöttem acél drótot, és arra tettem 16 méteres láncot, szóval most már bőven van helye és szaladgálni ,az egész cuccot az én pénzem ből vettem de nem bánom elégedett vagyok,hogy segítettem neki és,vettem neki egy jó minőségű tápot is Orijen 10 kg szóval most már boldog és jól táplált lesz 🥰🥰🥰


Kíváncsi vagyok a véleményetekre ,ha valamit rosszul csináltam

2023. márc. 21. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!