Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Találatok_már út szélén...

Találatok_már út szélén dobozban állatot?

Figyelt kérdés

A kérdésem az, hogy aki már talált út szélén hagyott kisállatot, hogyan bukkant rá?


Látom a hírekben, hogy dobozban, zsákban kitett állatokat talált meg arrajáró.

Nagyon örülök, ha valaki észreveszi őket, és ezzel megmenti az életüket, de pontosan hogyan sikerül ez?

Amikor megyek a sztrádán, általában az utat figyelem, a közlekedésre koncentrálok.

Látom, hogy néha az út mentén tele van szórva az árok, bokros rész szeméttel, gumiabronccsal, rongyokkal, hulladékkal stb, de honnan szúrja ki valaki, hogy ott egy doboz\zsák, amiben állatok vannak?


2023. márc. 28. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Mi úgy szúrtuk ki - ez nem sztráda volt -, hogy a gyerekeknek pisilni kellett. És a következő város még messze volt.

Pont ahogy írtad. Abroncsok, rongyok közé volt dobálva a 4 fekete kis kölyökkutya.

Nem írom ide, hogy mit kívánok az ilyen embereknek.

2023. márc. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem_
2023. márc. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Én két kiskutyát így mentettem meg, de nem autóval mentem, hanem gyalog, hallottam a vinnyogásukat, árokban voltak letéve valami rongyba vagy zsákba nem tudom. Hazavittem őket, kecsketejen - ez volt kéznél - felneveltem őket, nem lettek teljesen fejlettek, de azok ahogy tudtak szeretni te... Falusi gyerekként akkoriban maga volt az álom hogy ilyen jót tehettem és sikerült is.


Persze jönnek majd a lepontozók, akik jönnek majd hátulról az állatorvossal, menhellyel stb...

2023. márc. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Metionin ***** válasza:
100%
Városból kifelé vezető úton igen, ráadásul pont a menhelyre bicikliztem épp. Ott voltak a szemét között a kiskutyák. Máskor kukában találtam kismacskákat többször, egyszer meg bedobtak egy alomnyit teszkós nejlonszatyorban a kerítésünkön...
2023. márc. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 2 éve 4 kismacskát találtam így. sajnos már csak egy volt köztük életben.

Pisilni álltam meg az autóval mikor meghallottam a nyávogást a bokrok alá bedobált szemetes zsákok között.


Most is épp itt dorombol mellettem. :)

2023. márc. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Mentem hazafele munkából, és láttam egy árokban egy dobozt, amiből hangok szűrődtek ki. Kinyitottam, 4 kismacska volt.

Ugyanez a sztori volt egyszer nyitott dobozzal is, de abban felnőtt döglött macska volt.

A házam elé is tettek dobozban kismacskát.

A határban is találtam rongyok között/bokorban meghúzódva kismacskákat.

Egyszer a szomszédom kukájából is hallottam kismacska hangokat..


Egy időben hazavittem és meghirdettem őket. Manapság viszont túl sokan vannak. Senkinek se kellenek. Legutóbb fél évig a nyakamon maradt egy ilyen macska csapat. Végül mondhatni fizettem, hogy elvigyék őket (adtam melléjük kaját, játékokat stb). Na azóta nem viszem haza őket.

Lefotózom, felteszem helyi csoportba/macskás csoportokba álprofillal (azért álprofillal mert nem vagyok kíváncsi az átkozódásokra, meg a "LeTT mAcskÁd 😊" "vIDd hAzA éN tuTi hAzAvinnÉm" kommentekre). Írok a nébihnek és szevasz.

Kutyákat 1x találtam. Határban, szar0s zsebkendők és szemét között. Azokat csak fotóztam és feltettem. Rühellem a kutyákat és amúgy se tudtam volna hova tenni őket. Lett gazdijuk még aznap.

2023. márc. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én csak kutyát találtam, mentem volna túrázni a sajátokkal és a parkolóba ott rohangált egy kutyus, látni lehetett rajta, hogy nem tudja, hogy mit csináljon és a főúton is átfutkározott. Körbekérdeztem az embereket, mindenki azt monda, hogy nem tudják, hogy kié, de mikor raktam be a kocsimba, páran elkezdtek értetlenkedni, hogy miért csinálom... Én meg mondtam, hogy elviszem chippet olvastatni, aztán ha nincs gazdi, akkor menhely és szerintem hamar lesz szuper családja. Szinte én éreztem magam sz"rul... Visszakérdeztem, hogy miért, önöké vagy tudják, hogy kié? vagy mégis mit gondolnak, mit kéne tenni vele?

Erre csak annyit mondtak, hogy nem tudják kié, de hát, hát...


Nem volt chip, szuper gazdihoz került :)

2023. márc. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
"8" Te ilyenkor jól érzed magad?
2023. márc. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Még szerencsére dobozban nem,de egyedül kószálni már igen.


Kettőt is...


örökbe is vettük őket..:DD))

2023. ápr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%

6/9-es


Hogy lehet rühellni a kutyákat??? Milyen hülye szöveg ez???

2023. ápr. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!