Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek javulni fog a...

Szerintetek javulni fog a kutyák helyzete?

Figyelt kérdés

Annyi mocskos ember van,akik bántsák,eszik,verekedtetik a kutyákat.Olyan sok az állatkínzó.Annyira rossz,hogy nem tudok semmit tenni hiába adakozzok amennyit tudok sok állatmenhelynek de ez nem elég.Nem lehet őket megállítani annyian vannak undorító.

A legtöbb állatkínzók azok a szegények.A gazdag emberek nem éheztetik a kutyáikat nem verik.Mindent a szegény emberek csinálnak.Nem kell őket sajnálni kurv*ra nem érdekel mi van velük.

Miért kell nekik kutya hannem tudják etetni és csak ütik (tisztelet a kivételnek).A gazdagokat se védem mert ők tehetnének többet az állatkért de nem ők okozták ezt és a legtöbbjüket nem is érdekli.

Remelém a jövőben javulni a fog a kutyák helyzete és csökkeni fog az állatkínzás jó lenne ha örökre megszűnne.


2023. márc. 28. 16:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Az állattartási kultúrának kellene fejlődnie/kialakulnia.

És mindenkinek fel kellene fognia, hogy nem kötelező állatot tartani.

2023. márc. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem, sot. Az inflacio miatt mar ennek a retegnek, akik kutyatartas szempontjabol a legproblemasabbak, szo szerint lassan moslekra se futja, nemhogy akkor a kutyakat etessek.


Igy csak egyre tobb kutya lesz kidobva.

2023. márc. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
És egyre több az idióta, aki szerint a kutyának vegetáriánus életmódot kellene követnie, ami általában az állat elpusztulásával/megbetegedésével jár. A macska csak simán elszökik az ilyen hülye embertől.
2023. márc. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát igen sajnos elég drága már a kutyatáp.Az ivartalanítás is nem tudom miért drága pég pont hogy olcsóbbnak kellene lennie hogy egyre több ember engedhesse meg magának.
2023. márc. 28. 17:09
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Az ivartalanítás nem drága, csak előre kell gondolkodni. Ez egy előre tervezhető kiadás.

Aki azt nem tudja kifizetni, az egy váratlan állatorvosi kiadást sem tud kifizetni.

2023. márc. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvan annak draga az ivartalanitas, aki amugy meg se engedhetne maganak a kutyatartast. De egyszeri koltseg, nehogy mar ne lehessen kifizetni. Az orvos se ingyen dolgozik, neki is vannak koltsegei, alkalmazottai, eszkozei, amikert fizetni kell, nem szeretetszolgalat, hogy szamara vesztesegesen olcson vegezze a munkajat 🤷‍♀️


Amugy meg ha ennyi se megy, mi van akkor, ha beteg a kutya? Vagy ugyeletre kell vinni, aminek az ara 2-3x annyi, mint a normal rendelesi ido?

Hat igen, ebbe sokan nem gondolnak bele.


Egyebkent nekem tudatosan van kistestu kutyam, pont anyagi megfontolasbol. Mert nyilvan pl ha csak a kajat nezzuk, nem mindegy, hogy 6 kilos vagy 50 kilos kutyad van. Igy is lehet gondolkozni.

2023. márc. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Alapjáraton véve az a baj, hogy szaporítókkal még mindig tele vagyunk. Ebből akarnak meggazdagodni, kizsigerelik a kutyákat, aztán a kölyköket is bárkinek lepasszolják egy kis pénzért, aztán kitudja, hogy azokkal a kutyákkal is mi lesz a későbbiekben. A mi örökbefogadott kutyánk is, valahol Kelet-Magyarországon szedték össze fajtamentők, valószínűleg bántalmazva volt, illetve a lába is tartósan sérült. Valószínűleg ő is valamilyen szaporítótól került elő, kitudja. Nem jó helyen élt, az fix.


Az a baj, hogy túl könnyű kutyát szerezni a szaporítók miatt. Mivel úgy vélem, hogyha valaki ténylegesen kifizet pl. 200-300 ezret egy tenyésztőtől való kutyáért, akkor valószínűleg nem azért teszi, hogy aztán megkínozza a szerencsétlent.. viszont pont az ilyen beteg emberek, akik bántják a kutyákat, ők azok, akik a legolcsóbb helyről akarják beszerezni, a lehető legkevesebbet akarnak rá költeni, és sajnos annyi szaporító van, olyan sok helyről lehet kutyát szerezni, hogy a beteg emberek is simán tudnak kutyát szerezni egyik napról a másikra.


Meg igen, nyilván most is, infláció meg minden, sokan akik csak kerti dísznek tartják a kutyát, akik inkább kidobják, mintsem még a kutya költségeivel is foglalkozzanak.


Amúgy meg maga az ivartalanítás elég olcsó, ha úgy nézed, hogy éves szinten mennyibe kerül a kutyatartás. Az ivartalanítás ára a nagyon minimum, ha valaki annyit nem tud kiadni, akkor ne vállaljon kutyát, mert nálunk is, volt már olyan, hogy a kutyám beteg lett, 300 ezer volt a műtét. Egy ivartalanítás költsége eltörpül a váratlan betegségek kezelési költségéhez képest. Ha valaki az ivartalanítást nem tudja fizetni, a többit sem fogja tudni.


Szerintem összességében abból indul ki az egész, hogy rettenetesen könnyű kutyához jutni.

2023. márc. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#7:

Azért mások halálát ezért talán mégse kéne kívánnod.

2023. márc. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Sajnos valóban sok a kóbor és a rossz körülmények között tartott kutya.A putriban azért tartanak kutyát,mert őrzi a házat,gyerekeket lefoglalja és esetlegesen a kártevőket is irtja.Éb se értem minek ezeknek kutya hiszen manapság már simán be lehet törni egy házba ahol van kutya, elég csak annyi,hogy elkábítják a kutyát.Arról pedig ne is beszéljünk,hogy egy putriban nincsen olyan értékes dolog ami miatt érdemes odamenni.Én inkább olcsóbban hajtanám végre ezt a rutin műtétet vagy teljesen ingyenessé tenném az ivartalanítást.Így kevesebb lesz a kutya is.
2023. márc. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem folyamatosan javul a helyzetük szerencsére, igaz, hogy még közel sem ideális, de én pozitívabb vagyok ebben.


Nem gondolom, hogy ez a " kurv*ra nem érdekel mi van velük" hozzáállás a társadalom alsóbb része felé bármilyen javulást eredményezne. Talán jobb lenne, ha megismernénk azokat az okokat, amik oda vezettek, hogy úgy bánjanak az állatokkal, ahogy és akkor hatásosabb intézkedéseket lehetne hozni a változás érdekében.

2023. márc. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!