Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Pontosan mi a gond a Svájcból...

Pontosan mi a gond a Svájcból idevándorolt farkas kilövésével? Miért ekkora gond hogy kilőtték? És ha megölt volna valakit?

Figyelt kérdés
Értem én hogy fél Európán átjött békésen, és? Akkor már a medvét is ki kellett volna lőni amelyik megtámadott annyi embert.

2023. ápr. 20. 20:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
93%
Mert védett állat és senkit nem bántott, ráadásul a természetes élőhelyén elvolt magában.
2023. ápr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 A kérdező kommentje:
Aha, és ha tegyük fel valaki gyanútlanul begyalogol a területére, vajon akkor is ilyen békés lett volna? Nemhiszem.
2023. ápr. 20. 20:47
 3/71 anonim ***** válasza:
94%

A farkasok csak akkor támadnak, ha sarokba vannak szorítva vagy ha esetleg a kölykeiket védik.

Az embert nem támadják meg, a saját területükön belül sem, hanem elkerülik az embert - az ember ugyanis nem konkurencia a területre nézve, és nem is zsákmány kategória.

2023. ápr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 A kérdező kommentje:
Így már értem. De akkor a medve miért támad?
2023. ápr. 20. 20:52
 5/71 anonim ***** válasza:
91%

Ennek az állatnak százezrek szurkoltak, százezrek követték, senkit sem bántott. Fiatal volt és még előtte állt az élet. És egy nagyképű, buta tuskó - csak mert megtehette, csak mert fegyvere volt, csak mert olyan cool gazdag agyatlanként vadászgatni - agyonlőtte.


Nem viselkedett vadászként, sőt emberként se.

Azt gondolom, hogy többünknek leginkább ez fáj.

2023. ápr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 Tevenyereggyarto ***** válasza:
85%

Ha mindig mindenki úgy gondolkodna ,hogy “mi lesz HA bánt valakit. Inkább lőjük le” akkor ennyi erővel nyugodtan felrobbanthatnánk az egész bolygót. Akkor aztán nem kell félni ,hogy valami/ valaki bántani fog valakit.

A farkas védett állat s az esetek szerencsés többségében elkerüli az embert. Ráadásul szükség is lenne rájuk a vadak (pl: őzek, szarvasok) populáció szabályozásában. Merthogy mikor azok túlszaporodnak (mivel ragadozók híján mi mást tennének) akkor a vadászoknak kell kilőniük belőlük. Ami normál esetben egy megtervezett s ellenőrzött dolog, nem pedig “random puskás Jóska” elindul puffogtatni amit lát. Legyen az védett s ritka farkas vagy valaki kutyája.

Egyébként ajánlom figyelmedbe ezt is:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__allatvedelem__122137..

2023. ápr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 A kérdező kommentje:

5

Ja, nekem meg az hogy úgy beszélsz arról az ösztönlényről mintha ember lenne

2023. ápr. 20. 20:57
 8/71 A kérdező kommentje:

6

Rendben, a farkas-problémát értem. Nyilván nem állítom hogy lőjjünk ki minden vadállatot, mi lesz ha bánt valakit alapon. De ha mondjuk egy vadállat, akár farkas akár medve, amit nem lőttünk ki, megöl egy gyereket vagy súlyosan megsebesít, akkor vajon a gyerek vagy a szülő lesz a hibás amiért, Uram bocsá, be mert sétálni a területére? Arra a területre ahol az állat közel két hete tartózkodik csak?

2023. ápr. 20. 20:59
 9/71 anonim ***** válasza:
87%
vaddisznók nagyobb veszélyt jelentenek az emberre mint az a farkas , kérdező csak nem rokonod az a csöves vadász ?
2023. ápr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 A kérdező kommentje:

10

Nem, egyáltalán nem rokonom és ha valóban békés állat volt, nyilván nem helyeslem a kilövését. És mostmár azt is értem mi volt ezzel a gond, én csupán az általánnos felfogásba kötöttem bele, miszerint úgy beszéljünk az állatokról, bármilyen állatról mintha ember lenne: százezrek követték, fiatal volt, előtte állt az egész élet.

2023. ápr. 20. 21:02
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!