Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mennyiben van joga egy állatme...

Mennyiben van joga egy állatmentönek/menhelynek viszzajelzést kérni egy közvetlen utcáról mentett és sürgösen adoptálásra szoruló állatról?

Figyelt kérdés
Egy ismerösöm,aki egy Macskamenhelyet tart fenn,a napokban az utcáról mentett egy anyamacska nélküli kb,1-2 hetes szopós cicát.Sürgősen keresett neki befogadót,akinek anyamacskája van.Ez az illetõ messze lakik,ezért gyorsan fuvart kellett szerezzen elvinni.Addig õ cumiztatta,gondoskodott róla.Pár nap óta a macskamentõ kér a hölgytöl visszajelzést,rövid videókat,hogy a cica jól van-e.Erre a hölgy felháborodott,és feljelentéssel fenyegeti az állatmentõt a hirneve meghurcolása miatt,mert az állatmentõ nyilvánosan is kiposztolta ezt a kérésět,mivel hogy az állatmentõ személyes üzeneteire nem válaszolt.A hölgy kijelentette,nem tartozik beszámolni a cica további sorsáról.Sajnos a cica érdekében sürgösen kellett intézkedni,igy nem volt idö szerzōdést irni a feltételekrõl.Kinek van igaza a jog szerint,etikailag?Mások is kérik a videókat nyilvánosan a cica hogylétérõl,de a hölgy csak fenyegetőzik,vagdalkozik.

2023. máj. 5. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon elkanászodtak ezek az állatvédők .Nyilvánosan ha bizonyítékot követel valakitől bármilyen témában azzal igazából megvádolja Teljesen jogtalan azt bizonyítani hogy nem vagy bűnös .A magyar jog a bűnösség bizonyítását írják elő nem azt hogy azt bizonyítsd nem vagy bűnös. Elzavartam volna én az pénzért szexelő anyjába
2023. máj. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Hmmm.

Nem értem, hogy a befogadó hölgy miért nem bírt legalább pár szót visszajelezni, hogy mi van a cicával? Máris nem lenne ez a kalamajka. De nyilvánosba kitenni a nevét nem volt túl etikus, szerintem sem. Elvégre ő tett szívességet, még ha "csak" annyit is, hogy a kölyköt a saját anyamacskája mellé tette.

2023. máj. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért tette ki,mert nem válaszolt az állatmentõ üzeneteire.
2023. máj. 5. 16:32
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Mivel nincs szerződés, az állatvédőnek semmi joga a hölgyet bármilyen módon zaklatni, vagy bármilyen fórumon rossz hírnevét kelteni.

Egy dolga lenne: köszönetet mondani, hogy levették a válláról ezt a terhet.

Én szeretem az állatokat, de ezért van az, hogy NEM állok szóba állatvédőkkel és ilyen szervezetekkel.

Az állataim legnagyobb részét más magánszemélyektől vettem át, akiknél feleslegben voltak vagy rájuk untak. De én is azt mondom, ha elhozom az állatot, utánam már ne szaglásszon senki, az olyan undor*tó. És ha nehezményezed, még meg is vádolnak azzal, hogy rossz gazdi vagy, mert ha nem lennél az, akkor "együttműködnél"...

2023. máj. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Jogilag nem tudom.

De ha erdeklodik a cica felol, ami szerintem teljesen normalis ebben az esetben, akkor valaszolni is illene. Feltetelezem, nem a legjobb kezekbe kerult a cica, ezert nincs válasz.

2023. máj. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

Itt mindenki nehéz ember lehet...


Nem értem, hogy a mai világban miért olyan nehéz egy 10 mp-es videót rögzíteni és elküldeni, de az is nonszensz hogy valaki nyilvánosan bemocskol egy másik embert. Utóbbihoz azért fontos infó lenne, hogy mennyi idő telt el az üzenek elküldése és a posztok között.

2023. máj. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 harebell ***** válasza:
100%
Ha a menhely hivatalosan a gondozásába vette volna a kiscicát és szerződéssel adta volna oda, akkor jogosan kérhetne állapotjelentést a befogadótól. Kérni így is kérhet, sokunk nyilván adna is, de ha a befogadó ebben nem partner, akkor igazából nincs mit tenni, jogilag nem kérhető számon rajta. A perrel feyegetőzést nem igazán értem, attól függ, milyen stílusban fogalmazta meg a nyilvános posztot a menhely. Egy egyszerű érdeklődés még nem "hírnév meghurcolása", de ha a nyilvános szidalmazás (névvel), uszítás azért már nincs rendben.
2023. máj. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%

Voltam már a nő helyében. Leírom az ő szemszögéből a történetet.


Befogadtam ideignlenesen (max 1 hétre, de fél év lett belőle mert nem vitték el őket) pár kismacskát. Naponta többször írogatott az állatvédő r1banc, és mivel a közelemben lakott házhoz is jött. Ha épp dolgoztam, akkor kijött a munkahelyemre (kiderítette hol dolgozok) és a portán vagdalózott. A portás rendőrt hívott rá.

Ha épp boltban voltam, nem otthon, akkor kaptam a fenyegető üzeneteket hogy nem tehetem meg hogy nem engedem be a macskákhoz. Szerintem kulcsot kellettvolna neki adnom. Mondtam neki hogy vigye a k anyjába a macskákat, de az persze nem volt jó megoldás neki. Nyilvánosan, a nevemet kiírva állított olyanokat hogy bántalmazom a macskákat, össze kell fogni és elhozni tőlema macskákat mert ki tudjamit csinálok velük...

Hozzáteszem a fél év alatt én etettem, én vittem dokihoz saját pénzből a macskákat. Ez a féreg csak fényképezgette őket és facebookon előadta a nagy állatmentőt.


Na ennyit az állatvédőkről.

Rámenős, ráérős bunkó férgek. Remélem feljelenti a nő ezt a tetvet.

2023. máj. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
34%

Nekem feleségem 10 éve önkénteskedett egy állat menhelyen, és azt az ő történetei alapján katasztrófa, hogy mit meg nem engednek maguknak. Örökbe fogadni normál eseteben - mint ahogy feljebb is említették - csak olyan szerződéssel lehet, hogy ők kijárhatnak rendszeresen megnézni, hogy hogy van az állat, meg az örökbefogadás előtt is ki kell járj te hetekig hogy utána esetleg odaadják. Persze érthető, hogy mivel ezek az emberek alapvetően szeretik az állatokat, ezért jó körülményeket szeretnének nekik tudni, de szerintem már átestek a ló másik túloldalára, és az ilyen túlzások, mint a te történeted csak ahhoz járul hozzá, hogy kevesebb állaton tudnak összeségében segíteni.


Szóval, szerintem egyáltalán nem jogos, hogy a menhelyes zaklatja a cicát örökbefogadót, és ha lenne szerződés, akkor magát a szerződést is etikátlannak tartanám.

2023. máj. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%
Na,ezért nem fogadok örökbe,inkább vásárlok. Kinek hiányzik,hogy egy idegen (és annak megszállott ismerősei) "rendszeresen kijárjanak megnézni az állatot". Hogy mivan? Rohadtul senki nem köteles idegeneket beengedni a lakásába,illetve a lakását videózni (mert nyilván ha videókat küldözgetsz,rajta van a lakásod is). És akkor ennyi erővel joguk van rendszeresen benézni a kerítésemen, hogy mi a helyzet? Ezek elmeháborodottak. Már az összes ilyen posztot automatikusan tiltom facebookon,annyira idegesítenek. És akkor sírnak,hogy jaj szegény állatoknak nehéz gazdát találni. Hát elmondom,ezeket nem az állatok érdeklik,hanem a saját mániájuk,mániákus viselkedésük és konfliktuskeresésük.
2023. máj. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!