Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi történhetett a kiskutyával?

Mi történhetett a kiskutyával?

Figyelt kérdés

Egy utcára tőlünk történt egy 4 emeletes panelba Újpest Káposztásmegyeren, egy fb poszt szerint (ezek olyan 11 lakásos épületek) hogy egy kistestű keverék kutya szőrén szálán eltűnt egy fél órára nyitva felejtett lakásból hámmal és pórázzal együtt.

A lakók/gazdák az egyik szomszédot gyanúsítják aki elmondásuk szerint többször is megfenyegette őket, hogy megöli a kutyát ha nem marad abba az ugatás.

A ház bejárata kamerával felszerelt, ahol az adott időintervallumban látszik, hogy az említett szomszéd távozik egy táskával.


Kb ennyi infót adtak meg a kutyát kereső gazdik.


1. valóban ennyi elmeháborodott ember van, hogy fogja magát, kvázi betör és ellop majd vélhetően kivégez egy kiskutyát? ( ami tegyünk fel egy időre biztos megoldja a problémáját, de meddig tart hozni 3 másikat akik 3x annyit ugatnak majd?

2. nem sántít valahol ez a történet? Hétköznap koradélutánról van szó 13.10-13.40. A szomszéd akiről nem tudunk semmit, otthon van ebben az időpontban, tehát nyugdíjas? Vagy otthon dolgozik vagy bármi egyéb. A kutya gazdái (nem derül ki hányan laknak, anya és egy gyerek szerepel a történetben miszerint a gyerek vitte le utoljára sétálni, még látszik a kamerán, ahogy felmennek). Ettől függetlenül lehetnek hárman vagy négyen is. Mindenesetre ketten egész biztos, amiből 1 valaki fél órára nyitva hagyta az ajtót és távozott a házból. (nem derül ki, hogy kicsoda)

És itt jön a kérdés, hogy a szomszéd vajon kifigyelte, hogy tutira senki nincs otthon X lakóból és pont akkor telt be a pohár abban a fél órában és akkor próbált rá a kilincsre amikor az nyitva is volt? Valamint a kutyát tényleg felszereléssel együtt lovasította meg? Mindezt úgy, hogy korábban fenyegette is őket, tehát gyanúsítható?


Egyelőre csend van a történet körül, rendőrség járt kint, a szomszéd nem volt otthon, azóta semmi info.


Szerintetek mi történhetett?


2023. máj. 11. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Leírtad mi történt. Nyitva felejtették a lakás ajtaját és elkóborolt. Elég beteg elme kell ahhoz, hogy rögtön kivégzést lásson bele valaki.
2023. máj. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
én se tolerálnék egy ugatós kutyát
2023. máj. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem nem nagyon kéne ugrálni a kutya gazdáinak.


Tudod ez úgy szokott lenni, hogy ha valaki nem tanul a hibáiból, annak az élet az orrára koppint, valamilyen módon.

De ha abból se tanul az illető, akkor legközelebb az élet olyat belever az illető fejébe, hogy leszakad az arca.

Mert a világ nem úgy működik, ahogy pár ember akarja, hanem úgy, ahogy.


Szóval... több figyelmeztetés nem volt elég. Jött a komolyabb lépés, ami abszolút várható volt, likvidálták a kutyát.

Ha a baromarcú gazdái még ezután is sokat pattognak, garantáltan kórházban fognak kikötni, ezt bármibe lefogadom.

Jobban járnának, ha kicsit elgondolkoznának az okon, mi vezetett idáig, és kussolnának, mint sz@r a fűben!

2023. máj. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

Hogy mi van? Szerinted komolyan jogos volt (mar HA ez tortent) elvinni a kutyat 3-as? Esetleg megolni?


Aztan meg jogos lenne agyonverni a szomszedokat is? Te beteg vagy.


Ha ugat a kutya, akkor nem megolni kell, hanem birtokvedelmet kerni. Ezt egy tarsashazban ezerszer komolyabban is veszik, foleg ha mindenkit zavar, mint pl falun, ahol minden kutya ordit unalmaban es a jegyzo magasrol szarik ra.


Persze nem tudni mi tortent. Lehet csak veletlen, hogy pont arra jart taskaval, merthogy en is jarok haza/megyek el otthonrol gyakran nagy taskaval edzeni. Ettol meg nem csinaltam semmi extrat.


Ugyhogy nem tudom, valaha kiderul-e hogy mi tortent.

De azert a kutyat keresni kene tovabb, hatha elszokott csak es meglesz.


Raadasul azt se tudni, hogy mennyire ugatott a kutya. Mi is meg lettunk gyanusitva anno az also szomszed altal, hogy egesz nap vonyit a kutyank. Csakhogy amikor ezt jelezte, a kutya epp a gyerekeimmel egyutt a szuleimnel nyaralt 2 hetet…🤣

Nem nyert.

Siman lehet annyirol van szo, hogy ugat naponta kettot, aztan ez mar kiveri a biztositekot az unatkozo szomszednal. Mert nalunk ez a helyzet, nagyon ritkan ugat a kutya (kameran nezzuk napkozben), de a szomszed sir meg emiatt is. Amugy senki mast nem zavar rajta kivul.

Szoval nagyon nem tudhatjuk, igy felesleges itt kombinalni es ilyen undoritoan megnyilvanulni ☺️

2023. máj. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

Hogy mi van????


Hol olvastál olyat, fantázia király, hogy olyat mondtam volna, hogy ez jogos volt??? Idézd már ide! Miről zagyválsz, ember?


Azt írtam, hogy az élet, az így működik! Teljesen függetlenül a jogtól!

És lehet itt ágaskodni, meg elméleti demagógiákat puffogtatni, csak ha kilesel a szemellenződ mögül, akkor azt fogod észre venni, hogy az élet épp most igazol engem.


Nem véleményeztem, hogy ez jó, vagy rossz, szimplán tényszerűen közöltem, hogy ez ilyen! Teljesen várható volt, mert az élet, az így működik!

2023. máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%
Az elet hala a jo egnek nem igy mukodik, csak a te beteg agyadban ☺️
2023. máj. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12%

Ja, értem, akkor ami történt, az egy délibáb! :D

Az insta valóság, az igazi valóság akkor... gondolom. XD

2023. máj. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudjuk mi tortent, pont ez a kerdes.

🤦‍♀️

2023. máj. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nem az ajtót felejtették tárva nyitva hanem nem zárták kulcsra. A kamera felvétel pedig bizonyítja hogy a kutya 8.00 körül haza lett véve onnantól pedig nem hagyja el a házat főleg nem pórázzal és hámmal amik vele együtt tűntek el és nem voltak rajta otthon. azért egy panel ból nehezen kóborol el egy kutya teljes felszereléssel. Egyébként én sem a jogot akartam firtatni meg hogy mi helyes és mi nem és kinek hogy kellene viselkedni csak hogy vajon mi történhetett.
2023. máj. 11. 17:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Félinformációkat osztasz meg és azokról sem mutatsz forrást, így nehéz.
2023. máj. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!