Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egy rendezvényen láttam, azt...

Egy rendezvényen láttam, azt mondták, ez természetes, mindenhol így van?

Figyelt kérdés
Luna-park szerű, körhinták, dodzsem, hullámvasút, stb. És a pici, legkisebb méretű pónik. A pónik befogva, egy kb 1,5 méter sugarú, kör alakú "pályán" egész nap, (még este 10-kor mentek) mennek körbe-körbe, a gyerekeket ráültetik a hátukra, hogy "lovagoljanak" A régi idők bányalovai jutottak eszembe róluk. Ez nem állatkínzás? Ismerőseim felvilágosítottak, ez ma Magyarországon szinte minden búcsúban előfordul, a roma lakosok egyik fő kereseti forrása. Ja, és még most jönnek az igazi, meleg nyári napok, ezeket az állatokat teljesen kizsigerelik. Ez ellen miért nem lépnek fel az állatvédők, hogy engedhetik a törvények?

2023. jún. 18. 14:04
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

Maximálisan egyet értek veled! Valóban elszomorító a szegény állatok sorsa!

Ugyan így vagyok a cirkuszi állatszámokkal is. Egyáltalán nem okoz örömet, hogy szegény állatok produkálják magukat, mert szembe jut, hogy hányszor megverték, mire megtanulta az adott feladatot. Persze, biztos van normálisabb idomár is, aki csak jutalomfalatokkal honorálja a sikeres mutatványt, de az sem szolgálja az állat érdekét, hanem csak a közönséget próbálja szórakoztatni az állat szenvedése által! Ha rajtam múlna, én betiltanám mindenhol! Az állatkertek, rezervátumok már kicsit más kategória, mert sajnos, igen sok állatfaj kegyetlen orvvadászok miatti kihalástól való megmentésében játszanak fontos szerepet.

2023. jún. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
61%
Az állatvédőket lassan már semmi nem érdekli. Az a baj ez mindenhol megszokott "program"...gyereknapon vagy éppen akármilyen családi rendezvényen vagy a mihály napi vásáron is van már ilyen és igen rohadtul nem tudom elfogadni én sem. Undorító és rossz rá nézni hogy reggeltől estig ott hajszolják őket. Ezért is rühellem az embereket.
2023. jún. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!