Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Jogilag etetheti valaki a...

Jogilag etetheti valaki a kígyóját fiatal kiscicákkal?

Figyelt kérdés
Ezt milyen jogszabály szabályozza?
2023. aug. 13. 11:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%

EU-s törvény tiltja bármely állat ÉLŐ állattal etetését, nem véletlenül, állatkínzás, ha nem ütöd előtte fájdalommentesen agyon a macskát, mert a macska is szenved a folyamattól, meg a kígyót is megsebesítheti, sőt, belülről ha jól karmol, bele is halhat a kígyó. Van rá ezer külföldi példa, hogy kiszökött a kígyó, nekiment a sünnek, mindkettő meghalt.


Illetve az emberi jóízlés nem nézi jó szemmel az ilyet, van, aki már nyúl esetében sem, egerekkel bezzeg nem ilyen finnyás az átlag fehér ember. Megjegyzem, ez országonként változik, Svájcban például ha nem városban laksz, kizárólag saját felhasználásra-fogyasztásra nem illegális macskát enni, az EU-ban viszont te nem vehetsz-ölhetsz macskát-kutyát emberi fogyasztás céljából.

2023. aug. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
55%
Csak nem te vagy az, akihez 5 kiscicát beraktak és ma reggelig ítélte őket elvihetőnek? Siófoki Fb csoportban láttam. Hogy az Istenbe lehet valaki ennyire undorító??
2023. aug. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
74%

Jogellenes. Társállatokat étkezési célra emberek se ehetnek, de nem is etethetik meg más állattal.

Én a macskákat és a kígyókat is szeretem, meg is lep ez a kérdés. Ha lenne kígyóm, eszembe nem jutna cicukákkal etetni. Döbbenetes, milyen gondolkodásod van. Szegény kis macskák!

Megérdemelnél egy kis börtönt, ha valóban ezt csinálod.

2023. aug. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
79%
Patkányt, egeret szokás kígyóknak adni.
2023. aug. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Milyen konspirált válasz ez Tisztelt #3-as?


Láttam egy Fb csoportban, és onnan a kérdés.

A #2-esnek üzenem, hogy OTT OLVASTAM és érdekel a jogszabály.

Miért kell találgatni? Hol vannak a tények?

2023. aug. 13. 12:11
 6/28 anonim ***** válasza:
28%
Remélem elkobozzák tőled a kiscicákat is meg a kígyót is!!! Egyik állat sem érdemli meg, hogy egy ilyen vadbarommal legyen összezárva!
2023. aug. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
92%

Elnézést, valóban kicsit túlgondoltam, a kérdésben nincs benne, hogy a kérdezőnek lenne kígyója vagy macskája. Egyszerűen kiakadtam és túlkombináltam (3-as vagyok).

De a kérdésben az se szerepel, hogy nincs kígyója-macskája. Elkéozelhető, hogy a kérdezőt csak elméleti okokból érdekli ez, de félő, hogy gyakorlati okból.

2023. aug. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
46%
#7 Kezdetektől fogva ismerem ezt az oldalt, 100%-ig biztos, hogy a kérdezőnek van kígyója meg macskája is. :D
2023. aug. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is tettem már fel elméleti típusú kérdést. Anonim fórumok esetén semmi se ellenőrizhető (illetve a hatóság lekérheti az adatokat nyomozás esetén, de egy átlag felhasználó esetében ez nem lehetséges).

Még olyan is lehet, hogy unatkozó kamaszok poénból mindefélét kiírnak.

2023. aug. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
54%
#4 És azt is döglötten. Ha valakinek olyan kígyója van, ami nem fogadja el, csak az élő táplálékot, az gondolkodjon el azon, hogy az olyan kígyót kell-e egyáltalán embernek tartania otthon.
2023. aug. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!