Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan szoktassam le a szüleim...

Hogyan szoktassam le a szüleimet arról, hogy etessék a macskámat?

Figyelt kérdés

Adott egy 2,5 éves macska, akit mióta elhoztunk, azóta szinte minden meg lett engedve neki. Szinte mindig bent van, és anyám is, apám is ad neki enni. Mivel ők korán mennek dolgozni, már 5 órakor beengedik és egészen délutánig, van, hogy estig bent van a macska, csak akkor akar kimenni hugyozni. És egy nap háromszor-négyszer is, vagy ki tudja hányszor adnak neki. A konyhában van neki a tálja, anyum meg szinte mindig ott van, ezért ő ad a legtöbbször, akkor, mikor a macska odamegy a tál elé és leül. Tehát nem éhes, nem nyávog, csak várja a kaját. Na most ez olyan szintre jutott el, hogy a macska már elég kövér lett, akkora hasa lett, mintha terhes lenne, pedig fiú. Ekkor határoztam el, hogy ennek véget vetek és megkérem, hogy ne adjanak neki enni. Hiába van tél, a macska eddig nem volt ilyen kövér még tavaly sem. Szóval most valamit fogyott, de hiába mondtam el nekik százszor, továbbra is adnak neki enni, pedig megígérték, hogy nem fognak. Apám azzal a kifogással jön, hogy a macskának már korán reggel kell adni enni, nem 9-kor (amikor hétvégén kelek), anyám meg azt mondja, hogy azért ad neki, mert kéri. Csak hogy éppen ez a baj. A macska mindig odaül a tál mellé, mert unatkozik, nem annyira éhes, mert amikor tényleg igazán éhes, akkor nyávogni is szokott. Érdekes egyébként, hogy az első macskánk egyáltalán nem volt beengedve, kint kapott enni, azt is csak minden nap egyszer, este. Ez az előző cicát pedig én akartam, anyumék egyáltalán nem akartak macskát, úgyhogy beválalltam, hogy én gondozom, ami úgy is lett. Mindig akkor adtam neki enni, amikor felkeltem, kint volt a cica és mikor megkopogtattam a konzervet, már jött is enni, ezt szokta meg. Aztán kapott este is, néha be volt engedve, de nem egész nap. Tök jól ment minden, anyumék egyáltalán nem etették. Amikor elpusztult én újra akartam cicát és konkrétan azóta anyumék is elkezdték etetni ezt az újat. Amikor kicsi volt, a szobámban volt, ott adtam enni, de mindig ki akart menni, ezért levittem a tálját és azóta van a konyhában.

Szóval mit tegyek, hogy ne etessék őt? Igazából a tesóm is szokott neki adni, de ő csak ritkán. Szóval tényleg mindenki ad neki enni, ami nem normális, én vagyok a gazdája, és egyszerűen nem tudnak nem adni neki enni. Ráadásul sokszor mindenféle szart is adnak neki, amit nem kéne, én meg mindig a jófajta kaját adom neki. Már gondolkoztam rajta, hogy valakinek elajándékozom a cicát, mert ezt nem tudom elviselni, hogy össze vissza kap mindenfélét enni és egészségtelen lesz. Az előző cica is valószínűleg azért lett beteg, mert anyum nem akarta elvinni beoltatni a betegség ellen, nem akart pénzt költeni rá, nekem meg akkor nem volt rá pénzem, mert még iskolába jártam. Az első macskánk pedig állatorvost se látott. Szóval tényleg nem jó gondozói a cicának. Őt én elvittem állatorvoshoz, szóval nem lenne semmi baj, ha nem össze-vissza etetnék.

Tudtok tanácsot adni?



dec. 9. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen igazad van.

A kérdéseddel csak annyi a baj, hogy mindent szépen összefoglaltál, ha ez sem ért el az agyukig, akkor nem tudom, mivel tudnál rájuk hatni :(

Esetleg azzal lehetne még érvelni, hogy a szar és túlzott mennyiségű kajával a cica egészségét veszélyeztetik, tehát be fogod rajtuk hajtani az állatorvosi költségeket, hisz az ő hibájukból lesz baja.

Továbbá nyomatékosítsd, hogy ő a TE macskád, semmi problémád nincs azzal, ha ők is szereznek maguknak egyet, amit úgy etetnek, ahogy ők akarnak, de ez az egy kandúrka a te felelősséged, és nagyon szemét húzás felülbírálni a te döntéseidet.

dec. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb ha esedékes vigyék el ők az állatorvoshoz és magyarázzák el, hogy miért akkora a cila.
dec. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ha mostanában nem esedékes akkor valahogy megoldanám, hogy beszéljen egy állatorvossal, neki talán hinne.
dec. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ez a generáció fogyatékos és azt hiszi minden felett áll, de a magához való esze sincs meg. Ellenben a macskáéval, aki tudja mit miért csinál, mint a legtöbb állat.

Tényleg úgy jársz a legjobban, ha elajándékozod és, ha önálló élettered lesz, akkor egy saját házicicáról gondoskodsz, mert ez a generáció baszik másra, főleg a fiatalabb véleményére.

febr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Érdemes elmenni állatorvoshoz, lehet ha ő elbeszélget velük erről komolyabban veszik, tudatosítani kéne bennük, hogy ez mennyire ártalmas a macskának.
febr. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!