Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi ez a nagy félelem az...

Mi ez a nagy félelem az állatvédőktől és a menhelyektől?

Figyelt kérdés

Folyton olvasom itt, hogy a menhelyek/állatvédők belekötnek mindenbe, szerződéseket íratnak, kimennek házhoz ellenőrizni, meg hasonlókat.


De ki és miért áll le ilyen kötözködő menhellyel?

Meg miért engednek nekik? Mi az, hogy követelőznek, meg be akarnak jönni az otthonomba?

Miért nem röhögitek ki őket, és hajtjátok el őket az anyjukba?



jan. 16. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Még egy foggyos.....
jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Mert az ő felelősségük, hogy csakis megbízható, jó helyre adjanak ki egy mentett kutyát vagy macskát. Inkább örülnél annak, hogy ilyen alaposak és körültekintőek! Az állatok érdekében teszik és helyesen teszik!
jan. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Mit olvasol hol?! :D
jan. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

"Miért nem röhögitek ki őket, és hajtjátok el őket az anyjukba?" Mondjuk ha az a terv, hogy egy menhelytől örökbefogadsz, akkor nem tanácsos ezt tenni.


Amúgy meg ha az embernek nincs titkolnivalója, akkor miért baj, hogy megakarják nézni, hogy hol lenne az állat? A menhelyesek nem azt fogják nézni, hogy luxusotthonod van-e.

jan. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Menhelyrol fogadtam orokbe, semmi extra nem volt. Vallaltam, hogy bent tartom a kutyat, de egy rovidszoru, kistestut egyebkent se raknek ki, alairtam a szerzodest, kifizettem a dijat, csokolom.

Ennyi volt, ebbe azert nem kell belehalni szerintem.

Ha meg az adott menhelynek nem tetszenek a feltetelei, akkor tovabb kell menni.

Nem nehez ez.

Egyebkent nekem nem lett volna az se problema, ha kijonnek meglatogatni a kutyat, megbeszelt idopontban. Nem titkolok semmit, felolem johetnek, de erre nem kerult sor 🤷‍♀️

jan. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Én a Noé Állatotthonból fogadtam örökbe, ők is eljöttek hozzánk a kutyával, két hölgy, megnézte, hova kerül a kutyus, és megfelelőnek találták a családunkat és az otthonunkat. Kinti-benti kutyus lett, és vállaltuk a kutya ivartalanítását, ezt később ellenőrizték. Régen én is mentettem kutyákat és gazdát kerestem nekik, én is mindig elkísértem a kutyát, és mindig alaposan megnéztem, hová adom oda. Abszolút egyetértek az alapos körültekintéssel. Nem azért ment az ember állatot, és költ sok pénzt a gyógyítására, oltására, stb., hogy aztán valami baromhoz kerüljön, aki láncra veri, vagy újra utcára dobja. Vagy megegye, mint ahogy legutóbb volt a hírekben, hogy macskákat étkezési célra adott el egy szörnyeteg!
jan. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%
Nekem is az a véleményem, hogy aki fél attól, hogy az állatvédők vagy a menhely ellenőrizz4e, hogy hova viszi a kutyát vagy a macskát, ott valami aljasság van a háttérben! Az olyannak biztos nem adnék ki semmilyen állatot!
jan. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%

Az embereknél is így van, pl. a nevelőszülőket is ellenőrzik, hogy biztosítja-e a korrekt feltételeket.

És mennyire jogos, hiszen hallani ezt azt, hogyan bánnak a befogadott gyermekkel, a Te esetedben pedig a befogadott kutyával-macskával. A menhely felelőssége, hogy jó helyre kerüljön az állat, ahol segítenek neki a traumát feldolgozni, új, boldog életet kezdeni.

Az ellenőrzést fogd fel látogatásként, a beszélgetést pedig használd ki tanács kérésre.

jan. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!