Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan legyek jó állatvédő...

Hogyan legyek jó állatvédő ebben a társadalomban?

Figyelt kérdés

Kényes téma ez, kérlek, ha eltérő véleményetek van, akkor kulturált formában írjátok le.

Nálam az egész az állatkísérletmentes sminktermékeknél kezdődött. Találtam egy márkát, amivel meg voltam elégedve, és megnyugodtam, hogy egy nyuszi sem fog szenvedni, mert én piros rúzst és szempillaspirált használok. Aztán felvetődtem facebookon az Állatkísérletmentes termékek oldalra, ahol már komplikáltabb volt a dolog: nem csak azt termékcsaládot vagy márkát kell figyelni, hanem az anyacéget is: vagyis nem veszek meg egy állatkísérletmentes terméket, ha abból a pénzből az anyacég állatkísérletekre költ. Ezután kezdtem el gondolkozni, hogy hány állat szenved azért, hogy nekem xy étel kerüljön az asztalomra, puha és tiszta legyen a ruhám, tiszta a padlóm, én és az állataim egészségesek legyenek és folytathatnám sokáig. Volt amiben tudtam változtatni, de nem tudok minden nagy cég minden termékéről lemondani. Így nem mehetnék el moziba, vagy inni a haverokkal, nem néznék tévét, nem használnék internetet, mert minden az óriási anyacégekhez vezethető vissza. Nem tudom, hogy mennyire érthető az írásom , én magam is össze vagyok zavarodva. arra lennék kíváncsi, hogy nektek hol a határ? Mik azok a prioritások, amire azt mondjátok, hogy ehhez ragaszkodom, nem érdekel, kitől származik, és minek az árán? Lehetek úgy jó állatvédő, ha megeszem a húst, amit a nagyüzemektől szerzi a tesco, tudván, hogy azok az állatok sokat szenvedtek, mielőtt meghaltak? Ha vegetáriánus vagyok, de elmegyek az állatkertbe, seeland-be, lovardába bezárt állatokat nézni/lovagolni? Ha nem használok kísérletes kozmetikai terméket, de az öblítőm összetevőit tesztállatok szemébe csepegtették, ezzel óriási fájdalmat okozva nekik? És a kérdések listáját még írhatnám egy darabig, remélem, ebből le tudtátok szűrni, mire gondolok. Vitázni szeretnék, észérvekkel és normálisan megfogalmazott véleményekkel.


2013. okt. 16. 21:53
 1/10 A kérdező kommentje:
ezt a képet még csatolni akartam: [link]
2013. okt. 16. 21:58
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Mivel a jövedelmemből csak a legolcsóbb termékekre telik,lásd Tesco vagy kínai konténerárú,kénytelen vagyok ezt használni.

Nem vennék fel szőrmét,még akkor sem tettem,mikor telt rá.Próbálok a falunkban bajban lévő állatokon segíteni,de egy-egy mentéshez anyagi segítséget kell kérnem.

Nem ennék libamájat,mint ahogy nem kellett akkor sem,mikor még telt rá.

Szeretem nézni a lóversenyt,dolgoztam is ott.

2013. okt. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Megértem az aggodalmaidat, belegondolva az egész tényleg szörnyű. Én kompromisszumot kötök, sminktermékeket nem használok, vagy ha igen, figyelek rá, hogy állatokon ne teszteljék. A tisztítószereink mind bió-k, csak természetes anyagokat használunk (pl. mosószóda, mosódió, öblítőnek illóolaj, tisztításra eset stb). Húsevők vagyunk, arról nem is akarunk lemondani, hiszen az ember mindenevő, így lett megalkotva, hogy a hús is kelljen az egészséges szervezethez. Mindig piacon vesszük a húst, olyan árustól, aki megbízható, tehát az állatai is szabad tartásosak, még ha ezért egy kicsit drágább is, de legalább biztosan nem szenvedtek. Van néhány ilyen biowebshop, ahonnan lehet rendelni (zöldséget, gyümölcsöt, húsárut stb), sokszor olyan árban, ami vetekszik a multikkal. Tv-t nézünk, internetet használunk, sőt, olyan rég voltam már állatkertben, nem kell teljesen elvonulni a társadalomtól :) Ha mindenki csak annyira figyelne, mint mi, máris jobb hely lenne a világ!
2013. okt. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat, kicsit megnyugtattatok. Próbálok az elveim mellett kitartani, de mindezt nem nagyképűen és semmitmondóan, mert nem tudok teljesen elhatárolódni az állatkísérletektől. Igazából ez lenne a problémám.
2013. okt. 16. 22:10
 5/10 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Véleményem szerint nagyon nehéz úgy élni, hogy az semmilyen módon ne legyen kapcsolatba állatkísérletekkel, vagy állatok szenvedésével. Meg kell találni az összhangot. Szerintem az egyik legjobb mód az állatvédelemre, ha a gyakorlatban is állatvédő lesze, közvetlen módon. Mindenhol van egy egyesület, egy szervezet, aki harcol, ahol mentenek állatokat. Ez szerintem az egyik legjobb módja. Ugyan akkor azzal is segítettél már, ha lebeszéled a szomszédot,hogy szaporítsa a kutyáját. Akkor is segítettél, ha 2 hétre ideiglenesbe befogadtál egy állatot. Én is eszek húst, de minimális mennyiséget, azt pedig kis, helyi cégtől veszem, ahol normálisan bánnak az álattal. Züldséget, gyümölcsöt, tojást, tejet, stb szintán csak helyi termelőtöl, aki tudom, hogy nem csak üzletként tekint az állatokra, hanem tiszteli is őket, a napos csibéknek kamillateát ad, hogy erősödjenek, a tyúkokat kiengedi a friss fűre, és a tehén ha megbetegszik, abban a pillanatban hívja az orvost...igyekszem kizárni a multikat, nem csupán állatvédelmi megfontolásból, természetesen nem mindíg sikerül, de szerintem ha közvetlenül teszel is valamit akár egy állatért is, az már haladás.
2013. okt. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Úgy senki nem tud élni, hogy egyetlen állat halála se száradjon a lelkén. De törekedni kell rá, hogy a lehető legkevesebb. Én először vegetáriánus lettem (az EARTHLINGS c. film után) kéőbb, amikor megtudtam hogy atojás és tejtermelés miatt is szenvednek az állatok, vegán. Először nehéznek tűnik, de aztán belejön az ember, megtanulja mit mivel helyettesítsen. Nem használok állatokon tesztelt termékeket, nem hordok bőr, szőrme, toll, selyem cuccokat. Kerülöm a zselatinos készételeket.

Nem járok cirkuszba, állatkertbe, versenyekre stb. De egyébként ugyanúgy élek, mint eddig. Az sem gond, ha barátokkal elmegyünk valahová szórakozni. Most hirtelen ennyi jut eszembe. Szerintem ezeket megtenni nem okoz nehézséget. Talán addig tűnik bonyolultnak, amíg meg nem szokja az ember, de nem érzem áldozatnak, lemondásnak. De ennél durvább tettekre szerintem nincs szükség. Legalábbis amit írsz, hogy TV-t se nézz, vagy ne is internetezz. Nyilván valahol azzal is árt az ember, de ennyi erővel kiköltözhetnénk az erdőbe is (ha lenne, de már az sincs lassan) egy szál ágyékkötőben. Szerintem elég, ha tudatosabban vásárolsz, igyekszel nem támogatni az állatkihasználó cégeket, minél kevesebb ételt a kukába dobni, vagy nem elmenni egy segítségre szoruló állat mellett.

2013. okt. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

hát utolsó te már túlzásba is vitted szerintem

én ezt a vegetáriánus dolgot is hülyeségnek tartom, az állatvédők legalább 80%a is biztos, hogy eszik húst

és ettől nem szárad a lelkemen egy állatt halála sem

ha csak úgy feszültséglevezetésből odamegyek egy kutyához és addig verem, amíg meg nem döglik, akkor azt mondom, hogy igen, az én lelkemen szárad a halála

de azért mert állati bőrböl készített ruhát hordok vagy húst eszek... hát szerintem erős kifejezés

2013. okt. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Valletta ***** válasza:
0%

Én úgy gondolom, hogy az az állatvédő, aki tesz valamit az állatokért, nem pedig nem tesz meg valamit, amit a többiek igen. Tehát például attól, hogy nem eszel húst, nem állatvédő leszel, hanem vegetáriánus. Attól, hogy hogy nem vásárolsz az említett termékekből, szintén nem leszel állatvédő, csak tudatos vásárló. Viszont az leszel, ha kijársz állatmenhelyre, kutyát-macskát fogadsz be ideiglenesen, intézkedsz ha állatkínzást látsz, stb. Szerintem ezek sokkal fontosabb dolgok, mint azt kilogikázni 10 cégen keresztül, hogy megvegyél-e egy szempillaspirált vagy sem. Mindig is fognak kísérletezni állatokon, mert embereken nem lehet. Ez egy szomorú, de szükséges dolog, ugyan úgy, ahogy szomorú, hogy a gyepmesteri telepeken egészséges kutyákat altatnak el, viszont enélkül annyi kóborkutya lenne Magyarországon is, mint pl. Romániában.


Mellesleg én nem megyek állatkertbe, mert nem szeretem a vadállatokat bezárva látni, viszont lovagolok, mert a ló háziasított állat, emellett meg lehet neki adni azt a mozgásteret, amire szüksége van. Nyilván olyan helyre nem viszem a lovamat, ahol a tartási körülmények nem megfelelőek, és a kutyámat is úgy tartom, hogy az alapvető igényei ki legyenek elégítve. Emellett segítek, mentek, befogadok.

2013. okt. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
18%

Vallettánál a pont. Számtalan vegán ismerősöm közül, azon kívül, hogy a húst, legyen az bármilyen formátumban, elutasítják, senki nem tesz semmi érdemlegeset az állatvédelemért. Én, aki megrögzött húsfogyasztó vagyok, hetente többször kijárok a helyi menhelyre, kutyát sétáltatni, alvóhelyeket varrok, ideiglenes befogadó vagyok, folyamatosan viszek ételt, gyógyszert stb. Akkor ki is tesz többet az állatokért? Nem magamat akartam fényezni, de úgy vélem a segítség nem ott kezdődik, hogy az ember semmit nem tesz, sőt fölöslegesen megtagad magától dolgokat, hanem energiát is belefektet az állatvédelembe.

Ha az állatkísérletek problémáját nézzük, úgy vélem az szükséges rossz, de tenni nem lehet ellene. Sok újfajta gyógyszert, eszközt fejlesztenek ki, mégis kiken kísérletezzenek? Embereken? Akik tenni akarnak az állatok kísérleti célú felhasználása ellen, akkor hajrá, jelentkezzenek kísérleti alanynak, de érdekes módon ha erre lehetőség van, mindenki hallgat, mint szr a fűben.

Szerintem nem kell lemondanod a hétköznapi élet kényelmeiről, figyelj arra, hogy legyél környezettudatos vásárló, habár az állatkertekből a profithajhászokat én is kerülöm, de becsülöm azokat pl, ahol kihalásra ítélt állatfajokon tenyésztési programokat folytatnak, ahol a beteg állatok folyamatos állatorvosi kezelést kapnak.

A lovardákat (nem útszéli putrikat néhány lóval értem ezalatt) én sem sorolnám az állatbörtönök közé, hiszen háziállat, nem mellesleg az utóbbi néhány évben egyre jobbak számukra a körülmények, a legtöbb ilyen helyen megfelelő boxok, nagyméretű legelő van, és ha hozzáértő személy lovagolja be őket, akkor kellő munkakedv is kialakul, nem érzik a lovaglást kínzásnak, az én lovam alig várja, hogy nyereg kerüljön a hátára, és elinduljunk a közeli erdőben kalandozni.

Igazából én kicsit divathullámnak érzem ezt, egyre több az "állatvédő" de egyre kevesebb az olyan ember, akivel pl menhelyen találkozni szoktam. Miért? Egyre több az olyan ember, aki vegán étrendre neveli a kutyáját, macskáját, mert állatvédő, akkor a saját állatát miért fosztja meg az igényit kielégítő dolgoktől? Miért nem mehet a saját lábán a panelcirkáló kutya, miért az jelenti a sétát, ha babakocsiban tolva 10 perce kiviszi a kedves gazdi? És ezek ismerősök, és "állatvédők". Nekem volt olyan, hogy egyszerre 7 kutyám volt, mert a 3 saját mellett volt 4 ideiglenesen nálam lévő is, betegen, soványan, rehabilitáltam őket, gazdához juttattam, és még csak állatvédőnek sem mondhatom magam, mert nem vagyok vegán...

2013. okt. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

Én nagyon ellenzem az állatkínzást/kísérletezést/bántalmazást. Soha nem lenne szívem bántani egy állatot sem.

Igen, sajnos így van. Nagyon sokat köszönhetünk az állatoknak. De ezt rengetegen nem értékelik...

A cégek meg ezzel nem törődnek, ha törődnek is, tesznek ellene valamit? Nem.

Az embereknek annyira fontos az a bőr csizma, meg a mindenféleség? Sajnos igen.

Ezt egy mohawk indiántól idézem:

,,Csak ha már az utolsó fát is kivágták,

az utolsó patakot is megmérgezték,

az utolsó halat is kifogták,

az emberek csak akkor értik meg,

hogy a pénzt nem lehet megenni."


Persze vannak állatvédők, akik ez ellen tiltakoznak, és szerencsére sikerült is nekik pár dolog!:)

2013. okt. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!