Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan tovább? Mit ajánlotok?

Hogyan tovább? Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Egy 14 éves lány vagyok,és a segítségetekre van szükségem. Van egyfajta tehetségem,vagy inkább adottságom az állatokhoz. És most nem a tipikus jaj de cuki dologról beszélek. Szeretem az állatokat,ők az életem értelme kiskorom óta. Szerencsére ők is szeretnek engem. Na jó nem pontosan fogalmaztam, szerintem inkább csak megérzik bennem az őszinte tiszteletet.Na de elkalandoztam. Nagyon szeretnék idősebb koromban velük foglalkozni!! Kutyaoktatással illetve rehabilitációjukkal foglalkozni. Példaképem Cesar Millan. Valami hasonló szeretnék én is lenni,de már hasonló kezdek lenni. Mit ajánlotok a továbbtanulással kapcsolatban. Milyen iskolákat ajánlotok ilyen jövőkép mellett? Előre is köszönök minden választ!! :)

2014. nov. 13. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Először érettségi, kiemelt tantárgyként a biológia.

Érettségiig önkéntesként, ha van rá lehetőséged lehet besegíteni menhelyen, állatgondozóknál, lovardákban.

Ha az elkövetkező évek történései nem térítenek el a szándékodtól, érettségi után lesz lehetőséged szakosodni.

Állatorvos, állatpszichológus, kiképző, idomár, stb - képességeidnek, és lehetőségeidnek megfelelően.

Hosszútávon az nagyon bizonytalan vállalkozás, hogy érettségi nélkül, tanfolyami szinten elsajátíts valami "menhelyi segéd" képesítést, ha a céljaid komolyak.

2014. nov. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Céljaim komolyak és természetesen le fogok érettségizni,mint ahogy egy jó egyetemre is jelentkezni. Biológiából jó vagyok,szeretem is nagyon,de nem ez a lényeg. Kitűnő tanuló vagyok,hála az égnek jó memóriával rendelkezem és logikusan tudok gondolkodni. De ez is mellékes! A lényeg,hogy mindenképpen jó gimnáziumba és egyetemre megyek :)
2014. nov. 14. 17:30
 3/7 Kim Bo Mao ***** válasza:
Cesar Millan mély depresszióba esett amikor meghalt a kedvenc kutyája-akit a műsoraiban is "használt" segítőként- olyannyira, hogy öngyilkos próbált lenni... :) Szóval majd veled ne történjen meg ez :) Egyébként én még a hazai állatorvosi egyetemeken kívül tudnám ajánlani, hogy akár külföldön is próbáld meg a felvételit.
2014. nov. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :) Ceaser egyébként az egyik példaképem!! Nagyon szeretem a könyveit és a műsorát is.
2014. nov. 28. 16:43
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, Cesar :)
2014. nov. 28. 16:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Vedd figyelembe, hogy nagyon sok Cesar Millan van!

Csak ő ráadásul celeb is.

Hozzá teszem, csak "melléütésnek" tartom, hogy Millan az állatokon segít. Ő tkp. az állatok tulajdonosain.

Ha az állatokon is segíteni akarsz, feltétlen az állatorvosi egyetem elvégzését ajánlom. Akkor nem csupán "suttogó", hanem segítő is leszel.

2014. dec. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen,most ez van tervbe véve :)
2014. dec. 10. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!