Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan gondoskodjak a szinte...

Hogyan gondoskodjak a szinte újszülött kismacskákról? SOS!

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ma találtam a buszmegállóba 6 kismacskát egy kis dobozban. A foguk szinte még alig látható. Egészen kicsik, szerintem nem rég nyílt ki a szemük. Mivel még nem kellett ilyet tennem nem tudom mit kéne csinálni. Próbáltam itatni őket tejjel de csak köpködik és néha nyelik le rendesen. Az injekciós fecskendővel próbálkoztam még az nagyjából bevált. A felfőzött kicsi cukros tej megfelel az ilyen pici cicáknak? Mivel nem furdeti oket senki(anyjuk), így elégge piszkosak és maguk alá vizelnek és kakálnak és szegények nagyon budösek félek nehogy valami fertőzést elkapjanak. Lehet lemosdatni oket langyos vizzel? Aztan megszaritanam langyos levegovel persze alaposan oket de ilyen korban lehet a kicsiket egyaltalan furdetni? Probaltuk felhivni az allatmenhelyt és feljelentést is tenni mivel a kamera felvette biztosan azt amikor az a szemét otthagyta oket,de nem jutottunk vele semmire. Legyszives adjatok tanácsokat amikkel életben tarthatom őket és nevelhetem őket. Elnezest a helyesírási hibákért. Koszonom a válaszokat.
2016. aug. 2. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Bocsi még nem olvastam végig de ne adj nekik tejet!!! Hasmenésük lesz és elpusztulnak. Menj el pl. állatorvoshoz vagy valami állatpatikába és vegyél nekik tápszert. ha nem tudsz róluk gondoskodni akkor szólj állatvédőknek.
2016. aug. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Itt minden le van írva:


[link]

2016. aug. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tápszert ajánlok én is, valamint segítséget a helyi állatvédőktől.

Egyébként mi még régen, amikor nem volt ennyire köztudott, hogy a cicáknak nem szabad tejet inniuk, felneveltünk 4 kiscicát (3 hetes koruktól) sima tehéntejen cumisüvegből, kutya bajuk nem volt tőle soha. Szóval azért szerintem a tehéntej (főleg, ha laktózmentes) is jobb, mint a semmi, bár rendszeresen most már én sem adnám. Cukrozni szerintem felesleges. Arra vigyázz, hogy ne legyen se túl hideg, se túl meleg, csak langyos. Amint tudsz pedig vegyél nekik tápszert. Ja, és ekkora kiscicák még nem vizelnek és kakálnak maguk alá, ezt neked kell hasdörzsivel elintézni. Nem túl szép meló, de megéri. A mi kiscicáink extra bújósak lettek, imádtam őket.

2016. aug. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi ket eve talaltuk a cicankat az utcan, ot is kidobtak. Akkora volt, mint a tenyerem, szegenyke alig nyitotta ki a szemet. A boltban kaphato tejet felejtsd el! A cukrozottat meg aztan foleg !!! Menj be a kisallatkereskedesbe, ott lehet kapni tejport kiscicaknak, azt kell vizzel osszerazni. Cumisuveget is tudsz venni. Nem tudom, otthon ezek milyen meretuek, mert mi kulfoldon elunk, de itt egy hatalmas doboz por kerult 10 euroba a cumisuveg pedig talan 2 euro volt. De naponta vagy 6-7 alkalommal etetned kell oket, kisebb adagokban. A cumisuveg is pici egyebkent, kb 2-3 decis. A mi cicank kb fel decit ivott meg eleinte, de ahogy nott, ugy ivott tobbet. Nagyon fontos a rendszeresseg, mi egyszer nem adtunk neki enni par oraig, mivel dolgoztunk, aztan mar latszott rajta. Mivel a munka miatt nehez volt etetni, folyton felvalltva voltunk vele, aztan ahogy macskasodott, tehat mar kezdett bunyozni meg futni, mindig toltuk ele a cica kajat, hatha ... Hat jo ideig csak a tej kellett! Aztan ahogy elkezdett enni, hat naprol napra nott, es akkor mar nem kellett neki a tul eros figyelem. Ezt azert mondom, mert munka mellett nagyon nehez lesz ezt vallalni.

A mi cicank is fosott, volt hogy etetes kozben, ram :D A kis dobozat is osszefosta. Mi furdettuk, mert kulonben nyakig uszott volna az urulekben. A doboz aljara eleinte torolkozo kerult, de azt naponta mostuk, igy atvalltottunk papir torlokendore meg wc papirra, azt egyszerubb volt kidobni. A furdetes nalunk abbol allt, hogy langyos viz alatt lemostuk a feneket, pont annyi vizet engedtunk ra, ami leszedte a dolgot, nagyon kicsi viznyomassal, szinte csopogott a viz. Egyik baratnom visitott nekem a messengeren, hogy bele doglik a macska, de volt eszebe bele dogleni, nem lavorban usztattuk. Mondjuk kesobb, mikor mar nagyobb lett, volt hogy az egesz macskat furdettuk, de olyankor adtunk neki tejet, aztan lesz*rta, hogy furdetve van, itta a tejcit, mi meg mostuk rola a fost.

A mi cicank most 2 eves, ilyen fonokoskodo kandur, eleg nagyra nott, az allatorvos is mondta, hogy gyonyoru.

2016. aug. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már elmentünk egy állatvédőhöz. Ő adott nekünk tápszert és hasznos tanácsokat mondott. Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget ! :) <3
2016. aug. 2. 19:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Vidd el őket állatorvoshoz ő majd megmondja mit tegyél!
2016. aug. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ó istenem, ennyi erővel az ember se ihatja...
2016. aug. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!