Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan tartsam tavol a macskam...

Hogyan tartsam tavol a macskamat a tv-tol és a mogotte levo kabelektol? Mennyi kajat es mikor adjak neki? Lehet neki csak szaraz tapot adni? Nem megy tonkre a foga a sok ropogtatastol?

Figyelt kérdés
Van egy bengali 5 honapos bengali kandurom, elég rosszul indult a kapcsolatunk, elég sokat zabal es kaja utan mindig aktivkodik amivel nincs gond mert a nappali egy kissebb macskakonditerem, egy hete van nalunk, 2 kilo volt most meg 2,5. Hogyan tudom megvedeni a cicamat magatol? es magamtol mert ha nem adok neki akkor nyavog utana fuj...

2016. nov. 23. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Annyi kaját adj, amennyire szüksége van a normális fejlődéshez. Ne hízzon, ne is soványodjon, legyen jó kondiban. A tápokon általában van egy irányadó mennyiség, amiből ki lehet indulni.

Igen, lehet csak száraztápot adni (jó minőségűt természetesen). A fogai nem mennek tönkre, sőt jó, ha használja őket, rág velük. Az lenne inkább baj, ha nem rágna, akkor mennének tönkre.


A fajtához személyesen még nem volt szerencsém, de a fentiek minden macskára (vagy akár kutyára) igazak.

2016. nov. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kábelekre vigyázz! az 3n cicám megrágta és félig megette a telefontoltőt.Szerencsére időben észrevettük de így is csak műtéttel és hosszabb koplalással meg persze drága vizsgálatokkal jött rendbe.A nagyobb kábelek mint pl tv az nem érdekli de a vékony fehéreket rögtön zabálná.
2016. nov. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Van utmutato de reggel felunk kijonni a halobol es ha nincs kaja a taljaban ugy nez mint ha en lennek a kaja, ketszer probaltam kijonni ejszaka es fuj rank, vadaszik a nappaliban.
2016. nov. 23. 22:27
 4/5 anonim ***** válasza:

XD XD XD Jajj egek, egy macska sarokba állít egy egész családot :D :D :D


Tudod írhatnék én itt tanácsokat hogy mit hogyan csinálsz, de nálad az alapoknál van baj: félsz a saját macskádtól! :D Ezt ő tökéletesen tudja és szó szerint eldöntötte, hogy ez esetben ő az úr a házban. :D Te pedig gyönyörűen be is hódolsz neki. Ha még fel is nő, a fejedre fog sz*rni, ha ezen a hozzáálláson nem változtatsz, de ahhoz önbizalom kellene, meg az, hogy természetes tudás legyen számodra, egy állattal mit hogyan kell kezdeni.


Én a helyedben inkább egy átlagos kedves házi cirmost választanék, mint egy drága és nehezebben kezelhető luxuscicát. Szerintem mindketten jobban jártok, ha eladod (vagy elajándékozod), és szerzel helyette egy teljesen átlagos macskát. A menhelyek tökig vannak gazdira váró, nagyon aranyos pici cicákkal, csak rád vár az egyik.

2016. nov. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy 5 hónapos bengálinak a 2,5 kg NAGYON KEVÉS!!!! A mi 8 hónapos bengáli kölykünk 4 kg és nem kövér a másfél éves pedig majdnem 7kg! Nem kistestű macskák ők. Növésben van, nehogy megvond tőle az ételt. Ivartalanítsd ezzel is kicsit lehiggasztod, ha esetleg még nincs, a másik meg a bengákhoz kemény kéz kell. Nem hiába mondják, hogy egy bengáli nem való mindenkinek. Attól , hogy jól néznek ki, az egyik legintelligensebb legaktívabb fajta. A táp állandóan legyen kint előtte és reggel este meg konzerv vagy husi. Tudja ő, hogy mennyi táplálék kell neki.
2016. nov. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!